DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1060497  autor: PawlusG
 28 gru 2018, 16:04
Mam nadzieję, że ponownie mi pomożecie z wyborem oferty :)

Poszukuję oferty na kartę z tanim pakietem minut/smsów/internetem. Nie potrzeba tego dużo, ale ważne jest, żeby wszystko działało automatycznie.
W chwili obecnej wykorzystywane jest miesięcznie:
- rozmowy do różnych operatorów i na stacjonarne ok. 40-60 (okazyjnie ok. 100) min
- SMSy ok. 30-50
- internet zazwyczaj mieści się w 300 MB.
Dobrze by było, gdyby cena za taki pakiet wychodziła w okolicach 10 zł.
Do tej pory mama korzystała z pakietu Mini 3 i czasami dokupiła sobie dodatkowe minuty, ale chce zmienić sieć na inną, która będzie bezawaryjna. Niestety na VM nie może polegać, bo ostatnio coraz częściej ma z nią kłopoty. Od jakiegoś czasu MMSy nie dochodzą wcale, a SMSy z dużym opóźnieniem. Gorsze jednak jest to, że bardzo często na numer nikt nie może się dodzwonić. Telefon ma pełen zasięg, wybieram numer, a w słuchawce jest, że numer nieosiągalny, po kilku minutach przychodzi SMS z informacją o nieodebranym połączeniu. Jest to bardzo frustrujące i po prostu przelało czarę goryczy. Nie jest to wina telefonu, bo karta przełożona do innej słuchawki zachowuje się tak samo, a telefon z kartą Orange działa bez problemu. Virgin upiera się, że wszystko OK i to na pewno wina konfiguracji telefonu.

Z góry dziękuję za pomoc.

:)
 #1060537  autor: Hohopitan_1980
 28 gru 2018, 22:36
Ja też mam takie odczucia jeśli chodzi o VM. A próbowałeś pakiet za 10 zł w Fakcie? Tam masz 100 minutek, 100 SMS, 100 MB. Trochę uzbierasz minutek, sms z kodów. Jedyna słabą stroną to paczka internetu. Ale kodami uciułasz te 300 mb. Pozdrawiam
 #1060542  autor: PawlusG
 28 gru 2018, 23:20
Jeśli chodzi o internet, to 100 MB będzie zdecydowanie za mało, a mama chce coś bezobsługowego, więc jakieś dodatkowe kody odpadają (kod na dodatkowe minuty miała wpisany do kontaktów, więc z tym nie było problemów). Wydaje mi się, że wRodzinie może być ciekawą opcją, bo wychodzi 15 zł miesięcznie i jest bezobsługowe. Jeśli sieć działa tak samo jak a2mobile (teoretycznie tak powinno być), to wydaje mi się, że będzie to dobrą alternatywą dla coraz słabszego VM.

:)
 #1060543  autor: Remington
 28 gru 2018, 23:24
PawlusG pisze:Telefon ma pełen zasięg, wybieram numer, a w słuchawce jest, że numer nieosiągalny, po kilku minutach przychodzi SMS z informacją o nieodebranym połączeniu.

To niestety przypadłość nie VM, tylko P4 i wszystkich operatorów działających w oparciu o jego sieć. Styki między P4 i innymi operatorami są zapchane i mimo bycia w zasięgu połączenie nie ma jak dojść do skutku. Fakt to taryfa P4, więc powyższy problem pozostanie.

Do 10 zł jest chyba tylko Mini 9 w VM.

Wspomniane wRodzinie to 30 zł na 2 miesiące. Cena niezła, jednak ludzie co jakiś czas skarżą się na problemy z zasięgiem w a2m i wRodzinie (cykliczna chwilowa utrata zasięgu).

Za niecałe 17 zł miesięcznie wyjdzie Orange (doładowanie 50 zł co 3 miesiące da 25GB netu, a za 14 zł miesięcznie z doładowania kupisz automatycznie odnawiany pakiet 200 minut+200 smsów, zostanie więc jeszcze 3 zł miesięcznie na koncie).

W cenie ok. 20 zł znajdziesz natomiast sporo ofert.

Za ok. 10 zł też da się, ale "rzeźbą". Plus lub Plush z promocją 5. doładowanie gratis i pojawiającymi się co jakiś czas krótkimi promocjami doładowań (można wtedy nakupować ich na zapas) lub zakupem od kogoś zasileń Teleprzelewem (to jednak comiesięczne zawracanie głowy).
 #1060544  autor: macc
 28 gru 2018, 23:58
Remington pisze:
28 gru 2018, 23:24

To niestety przypadłość nie VM, tylko P4 i wszystkich operatorów działających w oparciu o jego sieć. Styki między P4 i innymi operatorami są zapchane i mimo bycia w zasięgu połączenie nie ma jak dojść do skutku. Fakt to taryfa P4, więc powyższy problem pozostanie.
w dalszym ciągu występuje problem polegający na tym, że jak rozmawia się z kim z sieci play to dźwięk jest jakby rozmawiał z puszki. Zawsze poznam, że ktoś korzysta z sieci play. Problem był i w dalszym ciągu pozostał. Postawili sporo nowych nadajników a efektu puszki podczas rozmowy zlikwidować nie potrafią.
 #1060553  autor: PawlusG
 29 gru 2018, 09:28
Remington pisze:
28 gru 2018, 23:24
PawlusG pisze:Telefon ma pełen zasięg, wybieram numer, a w słuchawce jest, że numer nieosiągalny, po kilku minutach przychodzi SMS z informacją o nieodebranym połączeniu.

To niestety przypadłość nie VM, tylko P4 i wszystkich operatorów działających w oparciu o jego sieć. Styki między P4 i innymi operatorami są zapchane i mimo bycia w zasięgu połączenie nie ma jak dojść do skutku. Fakt to taryfa P4, więc powyższy problem pozostanie.
Mam jeden numer typowo w Play i na to się nie natknąłem, ale używam go bardzo sporadycznie, więc może po prostu nie udało mi się z tym zetknąć. Trzeba jednak przyznać, że faktycznie dzwoniąc do znajomych, którzy mają numery z Play takie sytuacje się przytrafiają. Dzwonię do kogoś i słyszę, że numer poza zasięgiem, a za chwile znajomy oddzwania.
Remington pisze:
28 gru 2018, 23:24
Do 10 zł jest chyba tylko Mini 9 w VM.
VM już odpada, mama nie chce już żadnej oferty od nich.
Remington pisze:
28 gru 2018, 23:24
Wspomniane wRodzinie to 30 zł na 2 miesiące. Cena niezła, jednak ludzie co jakiś czas skarżą się na problemy z zasięgiem w a2m i wRodzinie (cykliczna chwilowa utrata zasięgu).
Z tym akurat nie ma problemu, mój tata miał telefon w a2m i był bardzo zadowolony. Nigdy nie miał problemu z zasięgiem, zawsze bez problemu można się było do niego dodzwonić. Plus jest też taki, że w miejscu gdzie mama mieszka i najczęściej przebywa są bardzo blisko nadajniki A2 (jakieś 300 m od niej jest nadajnik z LTE1800 i niedawno włączyli na nim jeszcze LTE900). Z tego co pamiętam, to jak zawoziłem rodziców w góry, to mama narzekała na zasięg w VM, ale tata nie miał z tym problemu w A2.
Remington pisze:
28 gru 2018, 23:24
Za niecałe 17 zł miesięcznie wyjdzie Orange (doładowanie 50 zł co 3 miesiące da 25GB netu, a za 14 zł miesięcznie z doładowania kupisz automatycznie odnawiany pakiet 200 minut+200 smsów, zostanie więc jeszcze 3 zł miesięcznie na koncie).
Lepiej wychodzi jednak wRodzinie, tym bardziej, że mama nie wykorzysta nawet tych 10 GB w dwa miesiące co są w pakiecie, ale pewnie jak dowie się, że ma nielimitowane minuty, to zacznie z tego korzystać.
Remington pisze:
28 gru 2018, 23:24
Za ok. 10 zł też da się, ale "rzeźbą". Plus lub Plush z promocją 5. doładowanie gratis i pojawiającymi się co jakiś czas krótkimi promocjami doładowań (można wtedy nakupować ich na zapas) lub zakupem od kogoś zasileń Teleprzelewem (to jednak comiesięczne zawracanie głowy).
Wtedy ja bym to musiał śledzić na bieżąco, a obawiam się, że po prostu bym mógł o tym zapomnieć, dlatego szukam czegoś co wystarczy doładować raz na kilka miesięcy i uruchomić pakiet, który sam się będzie odnawiał.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2018, 09:32 przez PawlusG, łącznie zmieniany 1 raz.

:)
 #1060554  autor: Remington
 29 gru 2018, 09:32
@macc
Nie potrafią? Robią to raczej celowo - gorsza jakość to mniejsze użycie łącza i tym samym większa pojemność.

@PawlusG
pamiętaj, że karty wRodzinie i a2m w pierwszej kolejności chcą korzystać z nadajników Aero2, dopiero gdy to nie jest możliwe łączą się z resztą sieci widocznej jako Plus. Stąd te przerwy. Jeśli masz nadajniki Aero2 w pobliżu to będzie dobrze.
 #1060555  autor: PawlusG
 29 gru 2018, 09:35
Remington pisze:
29 gru 2018, 09:32
@PawlusG
pamiętaj, że karty wRodzinie i a2m w pierwszej kolejności chcą korzystać z nadajników Aero2, dopiero gdy to nie jest możliwe łączą się z resztą sieci widocznej jako Plus. Stąd te przerwy. Jeśli masz nadajniki Aero2 w pobliżu to będzie dobrze.
Tak jak napisałem wcześniej, nadajniki A2 są bardzo blisko, do nadajników Plusa jest o wiele dalej :)

:)
 #1060558  autor: Remington
 29 gru 2018, 10:44
Otóż to, że pisałeś o nadajnikach LTE, a Twojej mamie potrzebne są przede wszystkim rozmowy i SMS-y. Nie wiem czy Aero2 oferuje VoLTE (niech ktoś potwierdzi), a jeśli tak to czy macie zgodne z nim urządzenie. Bez tego będzie szukać nadajnika 3G.
 #1060561  autor: habish
 29 gru 2018, 11:06
Nie ma czegoś takiego jak nadajniki Aero2 czy nadajniki Plusa, infrastruktura jest jedna, Aero2 to tylko spółka posiadająca pasmo.
Te wszystkie twory typu a2mobile po prostu działa na własnej platformie bilingowej, odziedziczonej jeszcze po Centernecie, po zakończeniu integracji Plus - CP pewnie ta platforma trafi na złom.
 #1060563  autor: Remington
 29 gru 2018, 11:22
@habish,
sieć jest jedna, ale karty są różne i priorytety na kartach od Aero2 (w tym na a2m formalnie będącym teraz w Premium) preferują częstotliwości Aero2. Stąd szukanie ich do upadłego. Wiem, bo testowałem to u siebie zarówno na karcie wRodzinie jak i kilku kartach a2m. Karty Plusa zachowują się zupełnie inaczej.
 #1060573  autor: PawlusG
 29 gru 2018, 14:30
Remington pisze:
29 gru 2018, 10:44
Otóż to, że pisałeś o nadajnikach LTE, a Twojej mamie potrzebne są przede wszystkim rozmowy i SMS-y. Nie wiem czy Aero2 oferuje VoLTE (niech ktoś potwierdzi), a jeśli tak to czy macie zgodne z nim urządzenie. Bez tego będzie szukać nadajnika 3G.
Na szczęście nadajnik 3G jest jakieś 200m dalej od LTE, więc nie jest źle. Tata nigdy nie miał z tym problemów, wszystko działało bez problemu.
Dzisiaj dzwoniłem do mamy i oczywiście powtórka z rozrywki, telefon wyłączony, a za chwile dzwoni mama, że dostała SMS z informacją o nieodebranym połączeniu ode mnie (telefon oczywiście cały czas włączony).

:)
 #1060582  autor: macc
 29 gru 2018, 15:50
Remington pisze:
29 gru 2018, 11:22
@habish,
sieć jest jedna, ale karty są różne i priorytety na kartach od Aero2 (w tym na a2m formalnie będącym teraz w Premium) preferują częstotliwości Aero2. Stąd szukanie ich do upadłego. Wiem, bo testowałem to u siebie zarówno na karcie wRodzinie jak i kilku kartach a2m. Karty Plusa zachowują się zupełnie inaczej.
Remington ma rację. Uprzedził mnie bo miałem napisać to samo.
Ostatnio byłem w takiej większej wiosce pobliżu swojego miasta, gdzie mieszkają nowo bagatccy i kurcze patrze brak zasięgu. Telefon szukał nadajników mimo tego, że
był zasięg plusa. Nie przełączył się. Dobrze, że kolega miał czystego plusa więc mogłem porozmawiać. Karty czystego plusa zachowują się inaczej od tych z a2.
Wkurzyłem się i zaraz zleciłem przeniesienie numeru z a2 do lajt mobile i problem zniknął. Byłem ponownie 2 dni temu w tej wiosce i mogłem zadzwonić z lajta, czyli czystego plusa.
PawlusG pisze:
29 gru 2018, 14:30
Dzisiaj dzwoniłem do mamy i oczywiście powtórka z rozrywki, telefon wyłączony, a za chwile dzwoni mama, że dostała SMS z informacją o nieodebranym połączeniu ode mnie (telefon oczywiście cały czas włączony).
Co z tego, że play postawił ileś tam nowych nadajników jak nie idzie z tego rozmawiać. U mnie jak byłem w virgin działało to podobnie. Play zawsze będzie playem, czyli puszka i przerywane połączenia. Niska jakość....
Bez kitu play działa gorzej niż Rebtel. Jakościowo w Rebtelu miałem naprawdę ok.
 #1060596  autor: PawlusG
 29 gru 2018, 18:10
Mama mnie zastrzeliła pytaniem, czy w tej nowej sieci będą normalnie działać MMSy? Powiem szczerze, że trochę mnie to zaskoczyło, ale nigdzie na ich stronie nie znalazłem danych do konfiguracji MMSów. Jak to z tym jest, bo mamie na tym zależy :|

:)
 #1060606  autor: PawlusG
 29 gru 2018, 18:44
Trochę mnie zaskoczyłeś. Czyli może faktycznie trzeba będzie przemyśleć Orange Free i do tego ten pakiet 200 min / 200 SMS, albo po prostu a2mobile. Nie sądziłem, że jeszcze istnieje sieć, w której nie działa coś takiego jak MMSy.

:)