DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1059626  autor: roshi903
 17 gru 2018, 00:10
Cześć,
kończy się moja 3 letnia umowa z play. W związku z powyższym zastanawiam się co wybrać. Rozważam play next - kusi mnie 50 gb internetu i pół roku za pół ceny, jednak w play przeszkadzał mi czasem wolny net i braki zasięgu. Dlatego drugą opcją jest nju mobile, oferta wydaje się bardzo fajna i też nie wiąże mnie w żaden sposób, jednak nie jestem do końca przekonany do orange. Trzecią opcją jest t-mobile - teoryetycznie wydaje się najmniej korzystną, gdyż wiąże mnie umową, ale wydaje mi się, że ma dość niezłą prędkość neta, stawiają nadajniki 5g i dobre pokrycie w całej PL.
Co byście polecali? Chciałbym dużo szybkiego internetu w telefonie i niezły zasięg.
Pozdrawiam
 #1059635  autor: piotrzet
 17 gru 2018, 09:11
Co z tego że T-M stawia nadajniki 5G jak to nie jest oferta komercyjna? Bez konkurencyjną ofertą na ten moment jest NJU i tą ją bym na twoim miejscu wybrał. No chyba, że korzystasz z neta głównie do serwisów typu YT, Netflix itd wtedy coś z Supernet Wideo ale oferta jest gorsza.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1059640  autor: piotrzet
 17 gru 2018, 09:59
Ale ma inne ograniczenia. Brak VoLTE, VoWiFi, ograniczenie do 15 Mb/s wysyłania i pobierania, supernet Wideo tylko w opcji 480p.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1059659  autor: iphoneski
 17 gru 2018, 14:16
”Stawiają nadajniki 5G” To się nazywa magia marketingu :)
Po pierwsze tylko kilka w centrum Warszawy, po drugie nie jest to dostępne dla klienta a nawet jakby było to i tak nie masz prawdopodobnie sprzętu do obsługi tego. A po trzecie prędkości, które na tych nadajnikach uzyskali są zbliżone do pustych zmodernizowanych stacji LTE z pełnym zakresem częstotliwości.
Reasumując albo Next albo NJU. Możesz też pomyśleć o RBM bo tam za 50 zł masz 50 GB internetu jak w Next i no limit na wszystko ale jest to oferta bardziej klasyczna a nie subskrypcja jak w Next.
 #1059786  autor: Archi334
 19 gru 2018, 00:30
Bierz Orange na kartę opcja no limit cykliczny co tygodniowy. Co miesiąc 30zl ale...+1gb więcej co tydzień. Już pod 2-3 miesiącach odnawia sie tyle że często zostaje (a niewykorzystany się sumuje).
 #1060047  autor: roshi903
 22 gru 2018, 01:12
Wszystkie oferty na kartę niestety odpadają, tylko abonament. Cena ceną, ale liczy się dla mnie przede wszystkim jakość neta. Nie chcę żadnych spowolnień czy gubienia zasięgu. Generalnie bardzo często w miejscach, w których jestem mój prywatny telefon xiaomi mi note 2 nie łapie zasięgu lub LTE, a służbowy iphone se śmiga jak szalony (np. empik w złotych tarasach w Wawie)
 #1060054  autor: iphoneski
 22 gru 2018, 07:01
Skoro posiadasz telefon bez L800 czyli podstawowego pasma zasięgowego w Polsce to możesz sobie zmienić na każdą sieć po kolei a zasięgu i tak nie będziesz miał. Na trasach i często w budynkach to pasmo to podstawa. Sam to powinieneś dawno zauważyć skoro piszesz, że w służbowym działa a prywatny nie.
 #1060091  autor: Archi334
 22 gru 2018, 14:42
roshi903 pisze:
22 gru 2018, 01:12
Wszystkie oferty na kartę niestety odpadają, tylko abonament. Cena ceną, ale liczy się dla mnie przede wszystkim jakość neta. Nie chcę żadnych spowolnień czy gubienia zasięgu. Generalnie bardzo często w miejscach, w których jestem mój prywatny telefon xiaomi mi note 2 nie łapie zasięgu lub LTE, a służbowy iphone se śmiga jak szalony (np. empik w złotych tarasach w Wawie)
Masz słaby internet bo
1. Play
2. Tel bez B20

Wcześniej też miałem Play pozniej Orange więc wiem jaka jest różnica (a pracuje kilkaset metrów od złotych tarasów właśnie). Czy to na kartę czy nie net w ramach tej samej sieci jest taki sam różni się tylko wielkoscia pakietu, a w wariancie co tygodniowym w Orange już po 2miesiacach masz 44gb miesięcznie i bardzo szybko rosnie.