DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1059370  autor: Mowa63
 14 gru 2018, 12:51
Remington pisze:
14 gru 2018, 12:28
Mowa63 pisze:
14 gru 2018, 11:43
Obie informacje są aktualne. Jak u większości operatorów, jest cennik standardowy (18 groszy) oraz oferta promocyjna (10 groszy), która nawet w przypadku zmiany pozostanie dla tych co zdążą z niej skorzystać - tak było też z poprzednimi ich taryfami i tak samo z Prosto na Kartę - zdążysz skorzystać to będziesz to mieć na stałe.
Dziękuję.
Zmiana operatora co ma do rzeczy?
Operatorzy pojawiaja się i znikają, tak jak było np. z Lebara, czy Rebtel.
Klucz - dostarcza też SIM kurierem, jeśli zdecydujesz się na przeniesienie numeru
Dostawa prze kuriera nie wchodzi w grę, numeru nie chcę przenosić.
Lyca nie spełnia Twojego kryterium bezobsługowości. Jest obowiązek wykonania min. jednego połączenia w okresie 90 dni, inaczej mogą wyłączyć numer.
Za 25 PLN pobrane z konta i wysłanie wiadomości na <*139*9999#> ważność numeru jest przedłużana do roku. Zakładam, że to oznacza możliwość dzwonienia i odbierania rozmów.
 #1059372  autor: Remington
 14 gru 2018, 13:38
Mowa63 pisze:Operatorzy pojawiaja się i znikają, tak jak było np. z Lebara, czy Rebtel.

Aero2 (wRodzinie), Netia ani Premium Mobile (a2mobile) nie znikną, bo należą do Cyfrowego Polsatu. Lajt Mobile pewnie też, bo to stacjonarna Telestrada. Virgin wiadomo, że ma być sprzedany najpewniej P4. Z pozostałymi MVNO tak naprawdę nie wiadomo.

Chcesz być pewny operatora, to bierz ofertę od któregoś MNO: Fakt, Heyah, nju, Orange, Play, Plus, Plush, RBM, T-Mobile, TuBiedronka.
Mowa63 pisze:
Klucz - dostarcza też SIM kurierem, jeśli zdecydujesz się na przeniesienie numeru
Dostawa prze kuriera nie wchodzi w grę, numeru nie chcę przenosić.

To co wchodzi? Określiłeś na wstępie jasno kryteria i dostępność starterów nie była żadnym z nich. Po czym piszesz, że kurier nie, Żabka nie, poczta nie, Allegro nie. To co "tak"?
 #1059381  autor: Mowa63
 14 gru 2018, 15:05
Remington pisze:
14 gru 2018, 13:38
To co wchodzi? Określiłeś na wstępie jasno kryteria i dostępność starterów nie była żadnym z nich. Po czym piszesz, że kurier nie, Żabka nie, poczta nie, Allegro nie. To co "tak"?
Oprócz tych miejsc jest wiele możliwości zakupu i rejestracji starterów: salony firmowe, kioski z gazetami, sieci marketów AGD (np. Mediamarkt / ex. Saturn), czy nawet stacje benzynowe. Tam byłoby mi najłatwiej.

Kurier: przyznaję, że takiej możliwości dostawy nie bralem pod uwagę
Żabka: nie mam w pobliżu, innych sieci nie wykluczam (np. Fresh)
Poczta: przesyłka wrzucona do skrzynki - jak najbardziej! kupno na poczcie - jak najbardziej! Tyle że np. na stronie wRodzinie nie mozna sprawdzic które ("wybrane") placowki sprzedaja zestawy startowe
Allegro - jak najbardziej! ale nie z tak ograniczonym sposobem płatności, jak w przypadku sieci Klucz
 #1059408  autor: Mowa63
 14 gru 2018, 21:43
24bis24 pisze:
14 gru 2018, 15:36
Mowa63 pisze:
14 gru 2018, 15:05
[Tyle że np. na stronie wRodzinie nie mozna sprawdzic które ("wybrane") placowki sprzedaja zestawy startowe
Możesz zamowić darmowy starter dostawa rownież darmowa Pocztą Polską.
Zgadza się, ale bez podania numeru telefonu (którego nie mam, lub nie chcę podać), zamówienie online nie jest przyjmowane.
 #1060825  autor: Mowa63
 30 gru 2018, 20:44
W końcu kupiłem i zarejestrowałem dwie karty:

1. "plus prosto na kartę" za 5 zł + 5 zł doładowania ważność konta na rok, rozmowy po 0,19 zł / min, zagraniczne "normalnie" drogie
W salonie Plus starterów co prawda nie mieli ("akurat tego nie mamy"), ale w kiosku obok - do wyboru do koloru.

2. a2mobile udało mi się kupić dopiero w czwartej "Żabce" (po 0,10 zł / minutę)

Starterów "Fakt" nie znalazłem nigdzie, "wRodzinie" nie było na żadnej poczcie, do dystrybutora "Klucza" nie dotarłem, ale w sumie sprawa może zostać uznana na zamkniętą.
Mam spokój na rok, obie karty (plus i a2mobile) mogę w razie potrzeby doładowywać "plusem".

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i porady!