DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1151031  autor: kompleksowy
 09 cze 2023, 11:07
Cześć
Chciałbym uporządkować kilka numerów na kartę, które aktualnie posiadamy w rodzinie. Karty użytkują różne osoby, wszystkie są zarejestrowane na mnie wiec nie będzie kłopotu ze sprawnym przenoszeniem.
W pierwszej kolejności planuję połączyć 2 numery z Play , 1 numer z Red bull, 1 numer z Plush. Wszystkie na kartę.
Myślałem o tym żeby przejść na umowę ale zdecydowanie na czas nieokreślony. Z możliwością dodawania, odłączania wybranych numerów. Zarządzanie jak w play24 byłoby fajne. Generalnie męczy mnie już doładowywanie z osobna każdego numeru i pamiętanie o datach. Zależy mi na:
- nielimitowanych połączeniach, sms’ach, mms’ach
- 10, 15 GB Internetu na numer powinno załatwić sprawę
- przydały by się rozmowy HD
- połączenia konferencyjne byłyby dodatkowym atutem ale nie koniecznością

Oczywiście im taniej tym lepiej.

Aktualnie płacę od 19zł do 30zł miesięcznie za numer. Skłaniałbym się do ofert głównych operatorów lub ich klonów. Co polecacie Plush, Heyah 01, Orange Flex, nju abonament ?
Zasięg play i plus mam. Sąsiad ma t-mobile. Musiałbym jedynie sprawdzić u siebie zasięg orange.
 #1151043  autor: pingpong123a
 09 cze 2023, 13:17
kompleksowy pisze:
09 cze 2023, 11:07
Generalnie męczy mnie już doładowywanie z osobna każdego numeru i pamiętanie o datach.
Cześć,
jak oferta jest wystarczająca to, w wymienionych przez Ciebie sieciach jest możliwość automatycznego doładowania, z czego w play można ustawić takie doładowanie w momencie odnowienia pakietu oprócz wybranego dnia miesiąca.
https://www.play.pl/nowy/uslugi/doladowania-cykliczne
https://doladuj.plus.pl/doladowanie-cyk ... to-dziala/
Najlepszy w takich doładowaniach jest Orange, w tej sieci można ustawić kwotę poniżej której zawsze konto się doładuje.
https://doladowania.orange.pl/auto-doladowanie
 #1151088  autor: IC_Current
 09 cze 2023, 20:03
Trzeba by ogarnąć, jaka sieć ma u Ciebie najlepszy zasięg.
W Play jest abonament Virgin Mobile 30 zł za pierwszy numer i po 20 za każdy kolejny. Jest też opcja z kartą i automatycznym doładowaniem i pakietem cykliczym od ok 25zł.
W TM nie ma tanich abonamentów czy ofert na kartę. Heyah 01 ma strasznie złą prasę ze względu na ciągłe problemy techniczne - nawet podobno doładowanie nie potrafi się czasem z karty bankowej wykonać i zostajesz bez usług. Poza tym mocno technicznie okrojona - np brak połączeń na numery płatne poza pakietem (np infolinie), bo ... nie ma jak zapłacić.
Flex, NJU - jak Ci warunki pasują to ja nie spotkałem osobiscie nikogo z problemami w tych sieciach.
Plus - korzystam z a2mobile wraz z częścią rodziny i działa bardzo dobrze. Niestety trzeba recznie doładować np raz na pół roku i włączyć pakiet cykliczny. Ewentualnie zlecić stałe doładowanie w banku. Z głównej marki Plusa nie korzystam.
 #1151102  autor: kompleksowy
 09 cze 2023, 21:58
Zerknąłem :
Virgin Mobile nie wygląda źle ale umowę trzeba podpisać na 2 lat. Wolałbym bezterminowo.
nju mobile ma interesujący abonament ale maksymalnie można połączyć 3 numery.
Heyah 01 nie posiada oferty grupowej i te problemy techniczne o których piszecie ?
Flex - ceny nie dla mnie. Za wysokie.

Jest jeszcze Plush, który ma abonament bez zobowiązania (cokolwiek to znaczy): 15 GB internetu, no limit za 20 zł miesięcznie. Całkiem ok.
 #1151105  autor: Karlos20
 09 cze 2023, 22:33
Flex ma numery od 15 zł/mc (pierwszy płatny 30 zł z 30 GB), korzystając z promocji można ogarnąć przez pół roku 50 GB przyznawane co miesiąc. Bez potrzeby wykupywania droższego planu i rozsyłania GB na inne numery.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1151128  autor: kompleksowy
 10 cze 2023, 10:46
Nie wiem czy dobrze czytam zasady Flex. Pierwszy numer 30 zł i 30 GB, kolejne numery po 15 zł ale bez internetu :( . Mogę się dzielić swoim. Wszystkie numery no limit. Max 6 numerów.
Nie znalazłem na ile jest umowa? Jakoś tak mało czytelnie napisane ? Przenieś numer, pobierz zainstaluj a potem się dowiesz szczegółów :smt008
 #1151130  autor: Remington
 10 cze 2023, 11:42
To prepaid choć specyficzny - umowa jest na tyle ile masz opłacone, czyli co miesiąc pobierają Ci z karty (lub konta zasilanego BLIK-iem) opłatę za kolejny miesiąc i do wtedy masz umowę za dany nr (każdy może mieć inny okres, bo liczy się moment uruchomienia).

Przekazywanie netu między numerami można zautomatyzować i ustawić jako cykliczne, ale nie wiem czy jest jakiś limit numerów, które można w ten sposób obdarowywać.
 #1151132  autor: Karlos20
 10 cze 2023, 12:12
Nie ma limitu numerów, odnośnie przekazywania GB innym osobom we Flexie.
W planie za 15 nie ma neta, ale w ramach promocji możemy do 30 czerwca ogarnąć 6 paczek po 50 GB za darmo. Na każdy numer. Warto skorzystać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1151148  autor: TomLee
 10 cze 2023, 17:19
Jest jeszcze abonament Vectry (działają na infrastrukturze Playa) w cenie 15-20 zł. Oferta z lejkiem internetowym z prędkością 1 Mbps po wykorzystaniu GB z pełną prędkością. Również spora ilość GB w roamingu UE. Mamy 3 numery z ofertą 10 GB. Córka w ostatnim miesiącu zużyła 21 GB. 10 GB w pełnej prędkości i 11 GB po lejku.
 #1151161  autor: kompleksowy
 10 cze 2023, 23:35
Flex proponuje za mało danych i dodatkową zabawę z szukaniem promocji na GB. Chyba nie dla mnie.

Vectra za 20 zł daje no limit oraz 30 GB na miesiąc. Dobra propozycja. Nie widzę jednak oferty łączonej dla kilku numerów. Jak to wygląda ? Abonament na każdy numer osobno, na tych samych warunkach?
I zasadnicze pytanie: Czy technicznie nie ma problemów w czasie użytkowania?
 #1151169  autor: Karlos20
 11 cze 2023, 11:23
Pierwszy abonament w pełnej cenie, kolejny możesz dostać już od 10 zł/mc z opcja no-limit + 10 GB (później lejek 1 mbps). Zasięg Playa. Wstęp do Fake5G + VoLTE + VoWiFi.
Sam mam tą ofertę, ale za 15 zł/mc i wszystko działa dobrze, oprócz internetu (w Malborku Play jest fatalny z jakością i szybkością transmisji), u Ciebie Play może działać poprawnie/dobrze/bardzo dobrze (sam to przetestuj na starterze Play lub Virgin Mobile za 5 zł - zawsze proponuje kupić na testy do 4 starterów za 5 zł i przetestować jakość usług 4 sieci).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1151197  autor: TomLee
 11 cze 2023, 18:39
Oferty łączonej nie ma. Jeżeli kilka numerów jest na tą samą osobę to jest jedna łączna faktura do zapłacenia. Niższa opłata za kolejny numer jest problematyczna. Dostałem informację, że się nie należy. Może dlatego, że drugi nr jest na umowie bezterminowej. Korzysta się z zasięgu Play i Orange, jest 5G. W umowie może pojawić się klauzula inflacyjna. U mnie była na jednym numerze i teraz zamiast 15 zł płacę 17.
 #1151217  autor: kompleksowy
 11 cze 2023, 21:46
TomLee pisze:
11 cze 2023, 18:39
Oferty łączonej nie ma. Jeżeli kilka numerów jest na tą samą osobę to jest jedna łączna faktura do zapłacenia. Niższa opłata za kolejny numer jest problematyczna. Dostałem informację, że się nie należy. Może dlatego, że drugi nr jest na umowie bezterminowej. Korzysta się z zasięgu Play i Orange, jest 5G. W umowie może pojawić się klauzula inflacyjna. U mnie była na jednym numerze i teraz zamiast 15 zł płacę 17.
1. Żeby była 1 faktura wszystkie numery muszę przenieść jednocześnie? nie wiem czy się uda? Pewnie nie.
2. Z czego wynika lub nie wynika zniżka na kolejne numery w przypadku umowy na czas nieokreślony?
3. Czy informowali cię wcześniej o klauzuli inflacyjnej? Co ile naliczają ? Możesz podesłać foto jak to wpisali do umowy? Podnieśli ci opłatę wyłącznie na jednym numerze?
4. Jak wygląda sprawa kontaktu z infolinią? Czy nie ma problemów technicznych podczas używania tej sieci?
 #1151239  autor: TomLee
 12 cze 2023, 08:58
1. Numerów nie musisz przenosić w tym samym czasie. Jak przeniesiesz drugi to faktura będzie za 2 numery itd.
2. Nie wiem. Można się zapytać na infolinii lub w biurze Vectry.
3. Nie pamiętam. Nie było to dla mnie istotne biorąc pod uwagę cenę oferty. Opłatę podnieśli na jednym numerze.
4. Nie ma problemów, sieć działa identycznie jak Play. Kontakt dobry pomijając VIKI - wirtualną asystentkę.
 #1151248  autor: kompleksowy
 12 cze 2023, 11:13
Telefonowałem na infolinie Vectry i kiedy powiedziałem że chce przenieść 4 numery otrzymałem tą samą propozycję która wisi na stronie: 20 zł za każdy numer. Do tego 30 GB i no limit na miesiąc. Nie ma zniżek za kolejne numery.
Czy mozna to wynegocjować ?

Nie do końca rozumiem sytuację w której operator nagle podnosi opłate na jednym numerze.
 #1151252  autor: Karlos20
 12 cze 2023, 11:21
kompleksowy: zła opcja - poleciłbym najpierw pierwszy numer przenieść, aby zaadaptował się w sieci i na koncie abonenckim. Później szukaj kontaktu do lokalnego przedstawiciela Vectry, który Tobie przedstawi jeszcze lepszą ofertę niż na infolinii sprzedażowej 601601601.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1151257  autor: TomLee
 12 cze 2023, 12:16
kompleksowy pisze:
12 cze 2023, 11:13
Nie do końca rozumiem sytuację w której operator nagle podnosi opłate na jednym numerze.
Pierwszy numer był przeniesiony wcześniej i nie miał klauzuli inflacyjnej w umowie, drugi nr już ją miał. Stąd taka sytuacja.
 #1151282  autor: kompleksowy
 12 cze 2023, 15:27
Karlos20 pisze:
12 cze 2023, 11:21
kompleksowy: zła opcja - poleciłbym najpierw pierwszy numer przenieść, aby zaadaptował się w sieci i na koncie abonenckim. Później szukaj kontaktu do lokalnego przedstawiciela Vectry, który Tobie przedstawi jeszcze lepszą ofertę niż na infolinii sprzedażowej 601601601.
Pytanie czy tą droga rzeczywiście można zdobyć coś więcej na kolejne numery :? :D
 #1151283  autor: Karlos20
 12 cze 2023, 15:36
kompleksowy: przedstawiciele operatora zawsze mają nieco lepsze oferty, niż infolinia sprzedażowa czy w Strefie Klienta na stronie Vectry. Polecam sprawdzić namiary do najbliższego w swojej miejscowości.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥