DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1150160  autor: Karwan
 22 maja 2023, 13:45
Witam,

Nazwa tematu mówi wszystko.
Mam od lat abonent w T-Mobile, ale uważam (może ktoś potwierdzi), że ich jakość internetu z każdym miesiącem spada.

Codziennie używam internetu w Warszawie, prędkości na 4g i 5g obecnie po 40 Mb/s download i po 4 Mb/s upload.

Kończy mi się zaraz umowa i zastanawiam się nad plusem na rok, bardziej w kwestii testów.

T-Mobile kiedyś dla mnie był top, ale obecnie uważam, że spadło mocno.

Zasięg moim zdaniem też ostatnio gorszy, byłem parę km od Warszawy i był problem z zasięgiem.

Orange nie biorę pod uwagę, bo też mam, anteny dzieli z T-Mobile,w sumie dużej różnicy nie widzę.

Cena nie gra roli, no limit wszystko, internet od 100 GB miesięcznie w górę, ale zużywam max 20 w sumie.

TL:DR - Warto spróbować tego plusa?
A może T-Mobile wreszcie planuje jakieś grubsze inwestycje + nasz rząd udostępni przetarg na prawdziwe 5G.

Z góry dziękuję;)
 #1150167  autor: IC_Current
 22 maja 2023, 14:29
Zasięg LTE Plusa jest dużo gorszy od N!. Nie wiem z własnego doświadczenia jak w okolicach Warszawy, ale na południu Polski Plus mocno odstaje w LTE od reszty w kwestiach zasięgowych. Natomiast pokrycie UMST i GSM jest lepsze, ale też dziur dużo.
W kwestii osiąganych przepływności też jest marnie. W N! cudów nie ma, ale jest stabilnie i przewidywalnie. Raczej poniżej 20Mbps nie spada, a i 120Mbps i więcej też często widać. W Plusie loteria totalna. Od całkowitego braku LTE, po 200Mbps w NR. Niestety tylko będąc w zasięgu NR można liczyć na wysokie transfery. W LTE są lokalizacje z dobrymi osiągami, ale zazwyczaj nie ma nawet połowy tego co w N! w tym samym miejscu.
Ja bym TM na Plusa nie zamienił, chyba że byłoby to zdecydowanie opłacalne cenowo .
Nie rozumiem też wyboru abonamentu. Za max 40 zeta masz no-limity i po 100-200GB miesięcznie, do tego bez kagańca.
 #1150170  autor: babciagienia1p
 22 maja 2023, 14:56
@Karwan
Przed decyzją o przeniesieniu kup sobie kartę Plusa/Plusha lub przenieś byle jaki numer do Nowego Plusha (np. z tuBiedronka), jak chcesz robić ostre testy i potestuj.
W moich lokalizacjach warszawskich T-Mobile z miesiąca na miesiąc ma coraz gorszą predkość internetu. Nie pomaga niby-5G. W abo to samo. Wygląda na zapchaną sieć. W godzinach szczytu bardzo licho. W jednej z lokalizacji - Saska Kępa - poniżej 6 Mbps.
Na Plusa nie moge powiedzieć złego słowa. W Warszawie mam zdecydowanie najlepsze prędkości z całej W4 w LTE, a 5G to już, jak na razie, malina.
Jeszcze raz sugeruję - najpierw przetestuj w swoich lokalizacjach.
 #1150174  autor: iphoneski
 22 maja 2023, 15:29
T-M wyciąga ci 40 mega, ale przynajmniej stabilnie działa i możesz mieć przekonanie, że gdziekolwiek będziesz to te 40 mega wyciągniesz. W Plusie możesz mieć i 400 na 5G, ale jak nie masz 5G to LTE zatkane pod korek i już nie jest tak kolorowo. Mnie kiedyś jarały te testy i licytowanie się kto ma większego, ale już dawno mi się znudziło. Będąc w N nie mam fajerwerków, ale Teamsa w trasie ogarnę, maile z załącznikami wyślę, pliki z chmury ściągnę, a w hotelu mecz obejrzę. A w Plusie czasem nawet kodu QR w sklepie nie mogłem pokazać, bo Plusowi szkoda było na piko w galerii i zasięg dno.
 #1150176  autor: babciagienia1p
 22 maja 2023, 15:56
@iphoneski
Wszystko zależy od lokalizacji. Główny numer prywatny mam w Erze od 1996 roku - bez zmiany operatora. Po drodze miałam służbowe w Idei-Orange, Erze-T-Mobile i Polkomtelu-Plusie. Grupa była duża, więc miała wynegocjowane priorytety w transmisjach (specyfika działalności). Służbowe długo były w Plusie.
W prywatnym trzymam się T-Mobile siłą rozpędu i sentymentu. W czasach kiedy prowadziłam koczowniczy tryb życia uważałam, że T-Mobile jest The Best. W miejscach gdzie się poruszałam (w uproszczeniu - Polska na zachód od Wisły) faktycznie T-M był optymalny.
Od kiedy przebywam w domu (Warszawa - dwie lokalizacje - Żoliborz i Saska Kępa) jest coraz gorzej. Pisałam wyżej. Nawet testuję słynny e-SIM w abo. Speedtestów wykonałam w życiu kilka - z ciekawości co to takiego. Robię jak internet prawie całkiem siada. Plus - w moich warszawskich lokalizacjach - jest szokująco dobry w porównaniu z T-M. Oczywiście to nie musi być regułą, nawet w Warszawie (o takich lokalizacjach pisał @Karwan). Najlepiej przed podjęciem decyzji przetestować sieć w miejscach gdzie się najczęściej z niej korzysta.
 #1150177  autor: iphoneski
 22 maja 2023, 16:36
@babciagienia1p
Jeśli zależy komuś na kilku lokalizacjach, to wtedy faktycznie warto testować. Ale jak dużo jeździsz i musisz mieć dostęp niemal wszędzie, to tu N nie ma sobie równych. Np u mnie w domu działają najgorzej. Tylko po co mi najlepszy mobilny w domu, skoro mam tam światłowód? Jak dla mnie może tam wcale nie działać - włączę se Wi-Fi calling i mogę gadać.
 #1150436  autor: Karwan
 29 maja 2023, 09:53
Dziękuję bardzo za informację, w sumie panowie macie rację, nie ma sensu próbować czego innego.

A jak już Was mam, to pozwolę sobie zapytać o oferty na kartę/mix.

Istnieje coś takiego jeszcze?
Od nie pamiętam kiedy mam abonament, teraz T-Mobile 100 zł miesięcznie, uwiązanie na 24 miesiące, co jest głupotą.

Jest coś właśnie typu mix/karta, gdzie nie trzeba pamiętać, żeby ładować konto i uruchamiać co miesiąc jakiś pakiet?

W sensie, że wrzucam sobie na jakiś wirtualny portfel np. 200 zł i on sobie sam aktywuje co miesiąc jakiś pakiet za mnie?

W karcie to mnie przeraża i odpycha, nie mniej widzę, że oferty na kartę teraz są lepsze niż na abonament.

Pozdrawiam
 #1150442  autor: iphoneski
 29 maja 2023, 12:22
Teraz w karcie nie musisz już pamiętać o zasileniach, możesz ustawić sobie automatyczne i będzie ci pobierało co miesiąc z karty jak na przykład Netflix. Możesz też oczywiście zasilić na kilka miesięcy z góry i zapomnieć, ale wtedy i tak co te kilka miesięcy musisz sobie o tym przypomnieć. Ja używam od trzech lat Orange Flex z podpiętą kartą i jedyne, co przez ten czas musiałem zrobić to wpisać nową kartę po przeterminowaniu starej.
 #1150448  autor: IC_Current
 29 maja 2023, 15:02
Obecnie w większości ofert na kartę masz możliwość podłączenia karty płatniczej do automatycznego doładowania. Można też zlecić opcję doładowania w banku przez przelew cykliczny ewentualnie blikiem.
W dużej liczbie ofert na kartę jest teraz promocja, że po doładowaniu za 30 lub 35 złotych otrzymujesz ekstra 100GB (albo i więcej).
Jest też subskrypcja (niby karta - niby abonament) Orange Flex - za 30zł jest 30GB + w promocji ekstra 50GB co miesiąc. Każdy kolejny numer po 15zł, ale "teoretycznie" be z limitu, w praktyce 50GB co miesiąc. Płatność kartą lub blikiem. Można doładować konto do przodu bezpiecznie, bo w razie czego zwracają środki przelewem bankowym - nic nie jest zablokowane "na zawsze".
Druga subskrypcja jest w Vikings Mobile (na sieci Play). Też bardzo duże pakiety danych.
 #1150504  autor: Karwan
 31 maja 2023, 07:19
Ok, a jeszcze jedno pytanie, a raczej nawet dwa :)

1. Jak mi się kończy w sierpniu umowa abo, to można sobie w aplikacji wyklikać przejście na kartę (ta sama sieć, T-Mobile), czy więcej cyrków z tym jest?

2. Jest jakiś limit "zmian operatora"?
Tj. Jestem sobie na kartę w T-Mobile, powiedzmy 2 miesiące. Potem mam ochotę przejść sobie na próbę do Plusa, również na dwa miesiące. Po 2 miesiącach stwierdzam, że jestm T-Mobile działa lepiej, więc mam zamiar znowu wrócić.

Można tak robić, czy jest jakiś regulamin/prawo, który tego zabrania, w Prepaid/Mix.

Dziękuje
 #1150510  autor: IC_Current
 31 maja 2023, 10:41
ad 1. Nie można sobie wyklikać. Przecież operator taką opcję utrudnia czasem do granic absurdu - jemu zależy żeby jelenie (które nie są ogarnięte w tematach telekomunikacyjnych) płaciły sporą kasę za abo a nie uciekały na kartę. Musisz zlecenie zgłosić w salonie i trafić na uczciwego sprzedawcę. Zazwyczaj oszuści mówią "nie da sięx i proponują"korzystnąx (ale dla nich) nowa umowę na abonament.
Najłatwiej po prostu wybrać kartę innego operatora i zlecić przeniesienie numeru - raz że przeniesienie jest jasno prawnie określone i dotychczasowy operator nic tu nie może wykombinować ani Cię okłamać a po drugie - nowemu operatorowi zależy na kliencie, więc sprawnie załatwi sprawę z poprzednim operatorem (nie pozwoli sobie wmówić "nie da się"). Oczywiście zlecenie przeniesienia numeru wykonasz juz w aplikacji, przez www, w "żabce" lub u kuriera.

ad 2. Operatora możesz zmieniać teoretycznie nawet codziennie (ale tylko w dni robocze). Nie ma żadnych limitów.
 #1150511  autor: babciagienia1p
 31 maja 2023, 10:53
IC_Current pisze:
31 maja 2023, 10:41
...ad 2. Operatora możesz zmieniać teoretycznie nawet codziennie (ale tylko w dni robocze). Nie ma żadnych limitów.

Nie tylko w dni robocze. Przenosiny z soboty na niedzielę są na porządku dziennym. Z niedzieli na wtorek - również. Z niedzieli na poniedziałek jeszcze nie testowałam. Wszystko zależy od procedur u biorcy i dawcy.
 #1150535  autor: iphoneski
 31 maja 2023, 19:34
Karwan pisze:
31 maja 2023, 07:19


1. Jak mi się kończy w sierpniu umowa abo, to można sobie w aplikacji wyklikać przejście na kartę (ta sama sieć, T-Mobile), czy więcej cyrków z tym jest?
Musisz wysłać wypowiedzenie z zaznaczeniem, że chcesz przejść na kartę. Najprościej w salonie, a gdyby robili problemy to pocztą albo podpisz, zeskanuj i wyślij mailem. Ale ty jesteś z Warszawy, więc znajdź Firmowy salon T-Mobile. One są znacznie lepsze od tych budek w galeriach, bo to jest własność T-M a nie franczyza, także tam zwykle nie ściemniają i naprawdę pomagają klientom.