DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1131763  autor: forum_tg
 31 maja 2022, 11:44
mirekK pisze:
31 maja 2022, 08:41
forum_tg pisze:
31 maja 2022, 07:13
1. kurier w domu otwierał zamkniętą kopertę, dowód sprawdzał "na słowo honoru".
Dzięki, tylko czy po otwarciu koperty i sprawdzeniu/podpisaniu dokumentów, wracały on do koperty, która była w Twojej obecności zaklejana i zabierana w drogę powrotną ?
zawsze staram się, żeby w mojej obecności koperta została zaklejona, ale oczywiście nie mogę dać gwarancji bo nie pamiętam czy tak było zawsze.
Ochrona danych osobowych to ważny element i każdy z Nas powinien o to zadbać indywidualnie
 #1131793  autor: bogna22
 31 maja 2022, 22:03
Karlos20 pisze:
31 maja 2022, 10:01
bogna22:
wejdź na stronę: www.plushbezlimitu.pl/na-karte i szukaj kafelka "Usługi dodatkowe", a tam znajdziesz info jak włączyć promocję "Rok Ważności Konta", 5 GB za 5 zł co 30 dni oraz 200 GB w godzinach od 1 do 8 rano.
dziękuję za wskazanie oferty.. widzę haczyk...
"mieć aktywną na koncie jedną z wymienionych promocji: „Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu”, „Internet, rozmowy bez limitu”,
„Internet, SMS, MMS bez limitu”, „Plush Internet Promo BS”"

czyli muszę mieć pakiet... a w wątku chodzi o sam internet... czyli odpada??


a jeszcze dla autora - T-Mobie Go! 1GB/5zł, 3GB/10zł na 30 dni oba wersję jednorazowe i cykliczne, pakiet GB przedłuża ważność konta...
 #1131795  autor: Karlos20
 31 maja 2022, 22:46
bogna22: Pakiet 5 GB co 30 dni w Plushu nie wymaga posiadania no-limitów czy Plush Internet Promo BS. Sam ten pakiet aktywuje w celach mocno awaryjnych, bo jest tani i wygodny.

Jeśli chodzi o GB to jakikolwiek pakiet w taryfie T GO wydłuża połączenia wychodzące bez potrzeby doładowania konta wysokim nominałem, szczególnie jest to widoczne przy pakietach cyklicznych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1131952  autor: mirekK
 03 cze 2022, 12:41
Zasymulowałem przeniesienie nr przez www... i już na wstępnie widać nadużycie co do ilości potrzebnych do przeniesienia danych:
https://imgur.com/a/COCIDdL
na pewno nie podam Orange nr mojego dowodu osobistego.

Przy okazji, nikt w Orange nie jest w stanie udzielić odpowiedzi w jakiej formie przyjeżdżają kurierem dokumenty i jak wracają. Prepaid w ogóle nie ma obsługi. Nachalnie wciskają abonament, zresztą podobnie Plus i Play. Każdą przyszła rozmowę z każdym operatorem będę rozpoczynał od, proszę nie oferować żadnych dodatkowych usług :)

Jako, że mam inne wolne numery wrócę do salonu i przeniosę jeden. Dam znać czy uruchomiło się RWK i 2 GB.
 #1132282  autor: mirekK
 09 cze 2022, 21:45
Ponowna wizyta w salonie Orange niczego poza porcją nerwów, stratą czasu i przypomnieniem PRL nie wniosła. Niezbedny jest nr seryjny dowodu. W Plus też tak było, ale konsultanci w salonie po rozmowie z bardziej ogarnietym pracownikiem BOK, który do mnei akurat dzwonił zmiękli i dowiedzieli się, że takie pole wprowada sie określone znaki. Zdziwienie nie samowite, no i wstyd.
W orange 4 konsultantów nie wie nic o takim rozwiązaniu, w ogóle brak wspracia usługi prepaid, nie wiadomo do kogo się zgłosić. Zatem zarzucam tą sieć. Próbuję pakietu w "Play od nowa". Dam znać.
 #1132442  autor: mirekK
 14 cze 2022, 10:30
Wybrałem Odnowa Play pakiet 1 GB.
Po 8 pełnych dniach dwa falowniki pobrały łącznie tylko 1,17 MB danych wg routera. Natomiast stan konta z 1024 MB (1 GB) spadł do 1010 MB.
Przy takich założeniach po roku transmisja wyniesie ok 640 MB :) Pewnie po drodze pojawią się aktualizacje software, ale to i tak powinno wystarczyć na rok czasu.
Podsumowując niezła opcja !!!
 #1132465  autor: rsig
 14 cze 2022, 23:06
Remington pisze:
14 cze 2022, 10:35
mirekK pisze:
14 cze 2022, 10:30
pobrały łącznie tylko 1,17 MB danych wg routera. Natomiast stan konta z 1024 MB (1 GB) spadł do 1010 MB.

Pięknie, z taktowania 12-krotna przebitka.
I takie pojedyncze krótkie sesje to jedyny znany mi przykład realnej przewagi taryfikacji 100 kB nad 500 kB. Zajrzałem w Play24 na zużycie neta na karcie odNowy którą czasem wykorzystuję jako mobilny router. Sesje ~dziesiąt kB zaokraglało do 500 kB, ale i tak nie miało to znaczenia wobec sesji ~dziesiąt MB. Inaczej mówiąc gdybym na tej karcie miał taryfikację co 100 kB to różnica w zużyciu neta byłaby może 1%.
mirekK pisze:
24 maja 2022, 20:39
Co do taktowania nie wiem, ile waży jedna paczka i jak często jest generowana. Dodatkowo podgląd w routerze odświeża się co 4-5 sekund, dane nie zawsze zmieniają się, tym samym nie można wyznaczyć stałego okresu do oszacowania.
Jak jesteś w Play to możesz użyć ich serwisu Play24. Pokazuje ile neta faktycznie zużyłeś oraz ile naliczył ci za nie Play (czyli z zaokrągleniem do 500 kB).
 #1132479  autor: Karlos20
 15 cze 2022, 12:24
A przestrzegałem przed taryfikacją w taryfie ODNOWA, a pewne osoby chciały mnie zjeść za to, proponując alternatywnie m.in. OFNK czy Plusha, które mają taktowanie co 100 kB :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132483  autor: R.Mandano
 15 cze 2022, 13:32
Decydujący wpływ ma "cena za paczkę", a nie "wielkość paczki".

Jeśli jeden operator A pobiera 1 gr /100 kB a operator B 1 gr / 500 kB, to przy jednorazowych sesjach do 100 kB obaj mają te same ceny, przy jednorazowych sesjach d0 500 kB ten operator B jest do 5x tańszy od A.

Przy sesjach > 500 kB przewaga operatora B się zmniejsza, ale wciąż występuje. Dlatego zawsze lepszy będzie ten, kto ma większą paczkę - zakładając tą samą cenę za paczkę.
:wink:
 #1132485  autor: Karlos20
 15 cze 2022, 13:38
R.Mandano: dlatego w tym wypadku, przy rozważeniu opcji: 1 GB ODNOWA vs 5 GB PLUSH - wiadomo, że w obu opcjach transfer i taryfikacja - wygrywa pakiet u "misia".
ODNOWA ma tylko jedyny pozytyw paczki - jej ważność.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132503  autor: rsig
 16 cze 2022, 00:16
Celem dalszego obniżenia zużycia neta można jeszcze spróbować...
bogna22 pisze:
27 maja 2022, 12:56
Sprawdź czy w sterowniku paneli, można ustawić interwał wysyłki danych na np. raz dziennie. Ewentualnie urządzenie trzyma sesje ciągłą.
... o właśnie tego.
Karlos20 pisze:
15 cze 2022, 13:38
R.Mandano: dlatego w tym wypadku, przy rozważeniu opcji: 1 GB ODNOWA vs 5 GB PLUSH - wiadomo, że w obu opcjach transfer i taryfikacja - wygrywa pakiet u "misia".
ODNOWA ma tylko jedyny pozytyw paczki - jej ważność.
Karlos, ale zauważyłeś że mu ten pakiet 1 GB za piątaka w odNowie starczy na ponad rok? Przy tak niskim zużyciu neta (50 MB miesięcznie) liczy się przede wszystkim długotrwałość pakietu, a ta jest w odNowie nieograniczona.
 #1136752  autor: mirekK
 02 paź 2022, 10:27
Dzięki Madano.

Aktualizacja dla zainteresowanych instalacjami PV:
Przez 4 miesiące wykorzystane jedynie ok 300 MB, w na pewno trochę poszło na jakieś pomyłkowe chwilowe podłączenia do sieci. Czyli falowniki skorzystały pewnie z ok 200 MB. Ostatnie 17 dni to UL 10 MB i DL 60 MB.
 #1137447  autor: mirekK
 21 paź 2022, 17:12
Przypomniało mi się jeszcze, że można wykorzystać fakt mobile. Po przeniesieniu 200 pln na 2 miesiące, a później darmowe cotygodniowe, tydzień ważne doładowania 50 MB, które na dodatek się kumulują.
Co prawda darmo, ale mocno uciążliwa może być konieczność częstego wbijania kodów.

Można wykorzystać jako opcja awaryjna, na jakiś czas i np trzeci numer.