DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1136627  autor: onifer2
 29 wrz 2022, 14:14
Mam numer w Orange Flex, którego nie chce stracić. Jednak ze względu na kiepski zasięg chcę przenieść do innej sieci ale do oferty na kartę.

Chciałem do T-Mobile, ale widzę na stronie, że chyba się nie da do oferty na kartę, trzeba nowy starter.

Czy wiecie jacy operatorzy umożliwiają przeniesienie do nich numeru do oferty na kartę?

No limit, plus jak najwięcej internetu miesięcznie, oczywiście za jak najmniej tak do 30zl miesięcznie
 #1136631  autor: Karlos20
 29 wrz 2022, 14:43
Żaden problem przejść się do salonu i przenieść numer. Podajesz, że przenosisz się z Orange i że to jest oferta na kartę, migracja potrwa w 1 dzień roboczy, a niekiedy nawet w 12 godzin.
Przy operatorach wirtualnych czy submarkach Plusa po Aero2 / Premium Mobile przeniesienie może potrwać dłużej, gdyż to robisz na odległość, bez punktu sprzedaży operatora.
Przed przeniesieniem numeru proszę kup sobie 3 startery 5-złotowe z Plusa, Playa i T. Przetestuj ich. Dopiero wtedy możesz podjąć rozważną decyzję, aby nie było zaskoczenia. Uważaj też na pseudo promocje w tych 3 sieciach (1200 - 1500 GB na rok czy lata), gdyż one mają przerost treści nad formą i są najeżone warunkami oraz ryzykiem skasowania niewykorzystanych GB wókół bonusu, nie mówiąc o kolejności wykorzystania środków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136637  autor: onifer2
 29 wrz 2022, 16:15
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. A jest teraz jakaś sensowna oferta na no limit+ te minimum 20gb, jeśli chodzi o kartę? Bez większych kombinacji typu stos doładowań i kodów?
Może ktoś korzysta?
 #1136639  autor: onifer2
 29 wrz 2022, 16:28
Właśnie chcę zrezygnować z Orange akurat oferta flex, mam słaby zasięg LTE w domu, a nie zawsze mogę skorzystać z wifi.
 #1136706  autor: maciejnet
 30 wrz 2022, 20:35
Możesz przenieść się do T-Mobile korzystając z heyah. W planie Heyah01 za 19,99 jest20 GB, pozostałe usług bez limitu. Dodatkowo roaming UE w cenie. Wszystko przeniesiesz przez neta, bez wizyt u operatora. Mozna nawet potwierdzić tożsamość przez konto bankowe i dostawa karty sim będzie bez potrzeby podpisywania papierów (np do paczkomatu).
Obrazek
 #1136745  autor: onifer2
 01 paź 2022, 21:38
Chyba jednak spróbuje Plus, przy przeniesieniu dają 3 miesiące gratis, lub Play, dają na 2 miesiące 200zl na rozmowy i smsy oraz 20 GB neta.
 #1137259  autor: onifer2
 14 paź 2022, 03:27
Play wypróbowany. Prędkość internetu to jedna wielka porażka.

Plus wypróbowany, jak wyżej. Nawet w nocy gdzie Orange ma szybkość 40mbs, Plus ledwie dobija do 10mbs.

Chyba trzeba będzie jednak wrócić do Orange. Jest jeszcze T-Mobile, ale to praktycznie te same maszty co Orange. Chyba, że trochę mnie użytkowników, więc mniejsze obciążenie??
 #1137261  autor: Karlos20
 14 paź 2022, 08:21
onifer2: Próbuj z T-Mobile. Ofertę Heyah01 z 20 lub 40 GB możesz wypróbować za złotówkę w pierwszym miesiącu. Płatność podpiętą kartą jak we Flexie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137276  autor: pakierhakierxd
 14 paź 2022, 15:06
No testuj :)
jesli chodzi o oferte to Orange flex ma fajna ale zasieg to nie wiem o co chodzi ale na podlasiu w Play/Plus zwykle max kiedy Orange/T-Mobile albo max albo 2 kreski/1/brak zasiegu ;p,mam 2 telefony jeden na Plus i Play drugi T-M i Orange i sobie porownuje ;)

Pozdrawiam :)
 #1137285  autor: onifer2
 14 paź 2022, 22:48
Ok dwie karty w telefonie Orange i T-Mobile. Zdecydowanie T-Mobile ma wg testów na trzech różnych stronach, szybszy internet niż Orange o parę mbs.
Ale wcale się to nie przekłada na komfort, bo strony się wczytują wolniej niż w Orange. Dziwne.
 #1137294  autor: chase
 15 paź 2022, 01:05
Wedle moich doświadczeń — sprawdź również u siebie na speedtestach — pingi w mobilnym Orange są niemal zawsze znacząco lepsze niż w T-Mobile.
Do zaciągnięcia strony przeglądarka w Twoim telefonie przynajmniej parę-paręnaście razy musi wykonać transfer w tę i we w tę — wynegocjowanie połączenia TLS, późniejsze pobranie głównego dokumentu strony, wszelkich multimediów, czcionek, arkuszy styli, skryptów, dodatkowych danych zaciąganych przez te skrypty… Trochę tego jest. Wartość pingu ma tu kluczowe znaczenie, bo wielkości przesyłanych danych nie są jakieś znaczące.
I jak w T-M, przy lepszym downlinku widocznym na speedtestach, pobieranie dużych plików pewnie zakończy się szybciej (chociaż niekoniecznie tak musi być, pytanie, z jaką przepustowością będziesz pobierał z żądanego serwera — może to być prędkość zgoła inna od tej, którą uzyskujesz łącząc się na speedteście z serwerem danego operatora), tak w Orange przeglądanie Internetu może być odczuwalnie bardziej komfortowe, właśnie przez lepsze pingi. Przy wyborze operatora — jeśli nie zależy Ci na jakichś usługach dodanych, których u danego operatora nie ma — kieruj się tym, gdzie Ci empirycznie lepiej, bo speedtest wszystkiego nie powie.
Na koniec powiem z własnego doświadczenia: przeszedłem z głównym numerem wszystkich operatorów, będąc lata w Orange, i tutaj swoją przygodę z przenosinami na powrót zakończyłem. Operator ten ma swoje problemy, tak jak zresztą każdy, ale korzystanie z jego usług jest dla mnie zdecydowanie najbardziej komfortowe — nie miałem żadnych niemiłych niespodzianek.
 #1137307  autor: onifer2
 15 paź 2022, 13:16
U mnie też zdecydowanie lepszy ping w Orange niż T-Mobile, mimo lepszych wyników T-Mobile w speedtestach.
I też wychodzi na to, że testując wszystkie sieci, z powrotem wracam do Orange.