DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1131588  autor: mirekK
 25 maja 2022, 16:11
W zeszłym roku szukałem alternatywy dla Alenumer i po trosze ifon.pl:
telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=81&t=132208

Aktualnie z racji wysokiej opłaty miesięcznej 4,5 pln tylko za podtrzymanie numeru, chciałby się przenieść do innego operatora i zachować stary nr telekomunikacji polskiej. Same połączenia też były dość drogie, o czym już pisałem.

Chciałbym żeby numer był aktywny za symboliczne 10-15 pln rocznie. Jako, że nie zależy mi na możliwości odbierania połączeń przychodzących, bo dotychczas osobom dzwoniącym włączała się poczta głosowa z info pod jakim nr można się skontaktować itp. dobrze, żeby taka opcja była możliwa.
Senior dzwoni w świat wdzwaniając się przez Alenumer i urządzenie z klapką, pakiety minut i połączenia wychodzące nie są wymagane :)

Jazzzy wspominał o happycall. Podobno poprawiła się obsługa. Opłata miesięczna to tylko 1 pln, poczta głosowa bezpłatna. Sprawdzę jak szybko odpowiadają na @, bo brak możliwości kontaktu tel.

Druga opcja to Alekontakt.pl brat: Alenumer.pl
Prepaid na b.dobrych warunkach 5 pln rocznie za numer, ale poczta głosowa jest tylko w abonamencie i tym samym min kosztach 36 pln/mies. Do tego weryfikacja danych na podst przelewu. W ifon.pl mam część danych "od czapy" zatem może być problem.

Może poza VOiP są jeszcze jakieś inne opcje ?
Wujek korzysta z Play, ale też miesięcznie płaci 9,99 pln - bez sensu, ale może w końcu go przekonam :)
Jak by nie było opcja posiadania numeru, bez jakiejkolwiek karty i urządzenia jest bardzo wygodna.

Czy ma sens nie dyskutujemy, Senior po prostu chce :)
 #1131600  autor: Someone23
 26 maja 2022, 10:40
Halonet do trzymania numeru. Aktualnie za 1zl/miesiąc. Wcześniej był za 1zl/rok dlatego mam do nich sympatię. Co do dzwonienia w świat to każdy VoIP daje możliwość dzwonienia po świecie i identyfikowania się numerem który posiadamy i dodamy sobie do konta. Ja dalej nie wiem co jest potrzebne oprócz tego konta VoIP do zachowania numeru.
Piszesz coś o wdzwanianiu się przez alenumer, ale jak już mówiłem, najlepiej dzwonić przez operatora który ma najtańsze połączenia na dany kierunek. Na forum jest gdzieś link do porównywarki VoIP.
Do wdzwaniania się, trzeba mieć jakieś minuty albo robić to przez neta i tu też nie wiem jak się to odbywa.

P.s. porównywarka http://www.voip-comparison.com/
 #1132439  autor: mirekK
 14 cze 2022, 10:09
Przeniesiony :) Z racji stawek wybrałem Happycall:

HALONET
hol kom 0,24
usa 0,05
niemcy stac 0,07
niemcy kom 0,22


HAPPYCALL
hol kom 0,102
USA 0,0228
niemcy stac 0,025
niemcy kom 0,0908

W ifon.pl jednak obsługa jest znacznie lepsza i żwawsza.. no ale zobaczymy.
W happycall trochę nie domaga BOK i są kilkudniowe opóźnienia w odp na @. Samo przeniesienie też z drobnymi problemami.

Bardzo ciekawa wydaje się jeszcze bezpłatna opcja dostępu wdzwanianego:
https://www.halonet.pl/oferta/dostep-dodzwaniany
https://www.happycall.pl/uslugi/dostep-wdzwaniany

Podsumowując opłatę za nr stacjonarny można jak widać ograniczyć do ok 1 pln / miesiąc, otrzymując dodatkowo możliwość wykonywania b.tanich połączeń w świat z każdego dowolnego telefonu, przypisanego wcześniej do konta. Nie trzeba żadnych bramek, apek lub innych urządzeń typu VOiP.
 #1132606  autor: impreso
 19 cze 2022, 14:41
Witam!
Korzystając z waszych podpowiedzi zdecydowałem się przenieść nr stacjonarny do happycall. Niestety od 1 lipca zmieniają cennik i nr stacjonarny będzie kosztował 5 zł/m-c. Pozostało mi skorzystać z drugiej opcji, halonetu, gdzie póki co cena jest bez zmian...
 #1132825  autor: mirekK
 25 cze 2022, 19:11
Impreso dzięki za info, faktycznie Happycall podnosi ceny na 5 pln. To bez sensu, bo nic w zamian nie ma. A za 15 pln jest nr komórkowy no limit n kartę. Jeden z operatorów powiedział mi, że unia coś narzuciła i musieli się dostosować. Chyba zmigruję do Halonet, przynajmniej je nr tel do kontaktu, no i jeszcze 1 pln / mies :) poza tym wspominali, że nie planują podwyżek.
 #1134818  autor: mirekK
 13 sie 2022, 12:56
No i jestem w Halonet.. przenosiny z utrudnieniami, ale dali radę. Działa. Na tą chwilę mogę polecić. Luin dzięki za odblokowanie, w końcu mogę pisać jak obywatel I kategorii :)
 #1134823  autor: Someone23
 13 sie 2022, 15:02
To jeszcze podrzuce linka do tej wspomnianej wyszukiwarki. Przypominam ze konta na tych zagranicznych serwisach doladowuje sie za ok 50zl i srodki nie maja terminu waznosci oraz nie wykupujac numeru, podczas dzwonienia mozna identyfikowac sie dowolnym ktorym posiadamy.
http://voip-comparison.com/?ll=0&ll=1&m ... %5B%5D=236
Ja we fritzu mam 4ry konta. 3 na polaczenia wychodzace: na polskie kom, polskie stac i na zagranice + jedno konto na odbieranie z numerem i swietnie sie to sprawdza.

Jesli chodzi o dostep wdzwaniany to ürzypominam ze mozna sobie tak ustawic numer ze w jednym ciagu bedzie calosc i nic wiecej nie bedzie trzeba wciska.

Post o voip viewtopic.php?t=72957&start=105

Pozdrawiam.