DAJ CYNK
  • W tym dziale znajdziesz pomoc przy sporach i reklamacjach dotyczących usług telekomunikacyjnych lub sprzętu.
W tym dziale znajdziesz pomoc przy sporach i reklamacjach dotyczących usług telekomunikacyjnych lub sprzętu.

Moderator: Moderatorzy

 #1144739  autor: teleman29
 03 mar 2023, 17:42
Mam problem bo nie lubię szastać peselem. Da się jakoś się w plusie napisac zgłoszenie bez pesel? Np z datą urodzenia albo po prostu z poziomu konta internetowego lub z aplikacji?
 #1144741  autor: babciagienia1p
 03 mar 2023, 18:17
@teleman29
Napisać bez Peselu można, ale go nie rozpatrzą. Pozostaje telefon do BOK-u. Tam też poproszą o Pesel do weryfikacji. Konsultant najpierw będzie ściemniał, że musisz czekać ze zgłoszeniem 72 godziny od aktywacji. Jak trafisz na przyjaznego, to może Ci uruchomić od razu. Możesz napisać też na bok.plus.pl/forum (nie wiem jak z Peselem) i na Live Chat w aplikacji mobilnej (zakładka "centrum informacji").
 #1144778  autor: neotele
 04 mar 2023, 11:24
teleman29 pisze:
03 mar 2023, 17:42
Da się jakoś się w plusie napisac zgłoszenie bez pesel?
Niestety, nie ma takiej możliwości.
Plus stworzył sobie wewnętrzne regulacje (kto wie, czy nie po to aby utrudnić składanie reklamacji?) i przy każdej metodzie składania zgłoszenia czy reklamacji (email, czat, telefon) wymaga podania nr Pesel, narażając swoich klientów na przejęcie tej najwrażliwszej danej przez oszustów.
Zgłoszenie telefoniczne wydaje się tu najbezpieczniejsze, gdyż nie korzysta się z zewnętrznych pośredników (poczta email, czat), a nasz pesel nie jest dodatkowo zapisywany w bazie korespondencji emailowej czy czata (co stanowi dodatkowe zagrożenie, jeśli te bazy nie są dobrze zabezpieczone).

Jedyne co tu można zrobić, to pisać do UODO, że Plus w ten sposób, naruszając przepisy RODO, naraża klientów na potencjalne problemy, licząc na to, że UODO w końcu się zajmie tym zajmie.
 #1144797  autor: neotele
 04 mar 2023, 14:22
Remington pisze:
04 mar 2023, 11:27
Lepiej poskarżyć się do UKE, jeśli oeprator wymaga do przyjęcia reklamacji czegokolwiek więcej niż dane wymienione w przepisach: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... 02/art-106
Szukam i zaleźć nie mogę danych wymienionych w tych przepisach. Mógłbyś podać bardziej precyzyjny link (lub zacytować)?
 #1144799  autor: koszalineo941268
 04 mar 2023, 14:34
neotele pisze:
04 mar 2023, 14:22
Remington pisze:
04 mar 2023, 11:27
Lepiej poskarżyć się do UKE, jeśli oeprator wymaga do przyjęcia reklamacji czegokolwiek więcej niż dane wymienione w przepisach: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... 02/art-106
Szukam i zaleźć nie mogę danych wymienionych w tych przepisach. Mógłbyś podać bardziej precyzyjny link (lub zacytować)?
Paragraf 4.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... c-17132000
 #1144824  autor: neotele
 04 mar 2023, 22:18
Podsumowując, zarówno w nowszej jak i starszej wersji jest samo. A co najważniejsze, nie ma tu nr Pesel. Czyli ewidentnie, Plus łamie prawo.
Reklamacja powinna zawierać:
1)
imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby użytkownika, zwanego dalej "reklamującym";
 #1144825  autor: Remington
 04 mar 2023, 22:38
Zgadza się, o ile to reklamacja i na to trzeba cisnąć.

Bo jeśli traktują to tylko jako „zgłoszenie techniczne” to ich wewnętrzny byt i mogą żądać czego chcą.
 #1144871  autor: greenrs
 06 mar 2023, 09:55
neotele pisze:
04 mar 2023, 11:24
teleman29 pisze:
03 mar 2023, 17:42
Da się jakoś się w plusie napisac zgłoszenie bez pesel?
Niestety, nie ma takiej możliwości.
Nie jest to prawda. Skorzystaj z tego formularza:
https://bok.plus.pl/form

Pod treścią zapytania podaj tylko imię i nazwisko oraz powtórz numer telefonu. Korzystałem kilka razy i pesela nie podawałem.
 #1144895  autor: neotele
 06 mar 2023, 16:04
greenrs pisze:Nie jest to prawda. Skorzystaj z tego formularza:
https://bok.plus.pl/form

Pod treścią zapytania podaj tylko imię i nazwisko oraz powtórz numer telefonu. Korzystałem kilka razy i pesela nie podawałem.
To ciekawe..
Ja kilkukrotnie też z tego próbowałem skorzystać i w odpowiedzi otrzymywałem informację emailem, jak poniżej, gdzie piszą, że chcą nr Pesel.
I nigdy, bez podania nr Pesel, nie udało mi się w ten sposób załatwić jakiejkolwiek sprawy.
Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Jeżeli przesłany e-mail jest reklamacją - rozpatrzymy ją nie później niż w ustawowym terminie 30 dni. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania

Jeśli Państwa pytanie dotyczy usług na koncie numeru konieczne jest podanie danych w celu identyfikacji oraz weryfikacji, czy korespondencja jest prowadzona przez osobę upoważnioną*.

W przypadku Plus Abonament i Plus Internet należy podać:

- imię i nazwisko,
- numer telefonu lub konta klienta, którego dotyczy sprawa,
- PESEL (NIP i nazwa firmy w przypadku, gdy numer zarejestrowany jest na firmę),

bądź

- numer telefonu lub konta klienta, którego dotyczy sprawa,
- aktywny Plus Kod 5.

Istnieje również możliwość autoryzacji korespondencji przez aplikację Plus online, zadając pytanie zgodnie z instrukcją. Wówczas uzupełnienie powyższych danych nie będzie konieczne.

Plus na Kartę/Plus Mix:

- imię i nazwisko,
- numer telefonu, którego dotyczy sprawa,
- PESEL (NIP i nazwa firmy w przypadku, gdy numer zarejestrowany jest na firmę) lub numer dokumentu podanego przy rejestracji numeru.

*Jeśli zawarli już Państwo dane w przesłanej korespondencji, prosimy zignorować powyższą instrukcję.

Z poważaniem
Zespół Internetowej Obsługi Klienta Plusa
 #1144959  autor: mariusz9a
 07 mar 2023, 07:58
neotele pisze:Istnieje również możliwość autoryzacji korespondencji przez aplikację Plus online, zadając pytanie zgodnie z instrukcją. Wówczas uzupełnienie powyższych danych nie będzie konieczne.
Masz tu napisane jak byk, że pisząc przez aplikację Plus Online nie trzeba nic podawać - jesteś już zidentyfikowany.
Poza tym przesłana odpowiedź zwrotna sugeruje jakbyś zadał jakieś pytania dotyczące konta (zgłaszał jakiś problem do rozwiązania), a nie napisał reklamację. A żeby podać informacje z konta abonenta muszą Cię jakoś zidentyfikować - akurat normalne.

Mam wrażenie że tu mieszają się dwie rzeczy - czym innym jest reklamacja a czym innym zgłoszenie problemu/pytanie do operatora.

EDIT:
Cytat z regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych Polkomtela (paragraf 13, punkt 6):
6. W przypadku reklamacji Abonent zobowiązany jest wskazać:
a. imię i nazwisko/nazwę oraz adres zamieszkania/siedziby Abonenta;
b. przedmiot reklamacji oraz reklamowany okres;
c. przedstawienie okoliczności uzasadniających reklamację;
d. numer przydzielony Abonentowi, którego dotyczy reklamacja;
e. datę zawarcia Umowy i określony termin rozpoczęcia świadczenia Usług
w przypadku reklamacji dotyczącej niedotrzymania z winy POLKOMTEL
terminu rozpoczęcia świadczenia Usług;
f. kwotę odszkodowania lub zwrotu innej należności – w przypadku gdy
Abonent żąda ich wypłaty;
g. numer konta bankowego lub adres albo wniosek o zaliczenie
odszkodowania lub innej należności na poczet przyszłych płatności;
h. podpis Abonenta – w przypadku reklamacji złożonej w formie pisemnej.
Nie ma tu mowy o numerze PESEL.