DAJ CYNK
  • W tym dziale znajdziesz pomoc przy sporach i reklamacjach dotyczących usług telekomunikacyjnych lub sprzętu.
W tym dziale znajdziesz pomoc przy sporach i reklamacjach dotyczących usług telekomunikacyjnych lub sprzętu.

Moderator: Moderatorzy

 #1134362  autor: darekka
 01 sie 2022, 15:22
Z ciekawostek:
Ja od 1,5msc wojuję o ożywienie skasowanego 2 marca 2022 startera ze starym nolimitem mimo, że ważność do aktywacji ma do 31.12.2022:
17czerwca 2022 złozona reklamacja...po 30dniach brak odpowiedzi więc uznana z mocy prawa. Od 31 dnia do dziś techniczni pracuja nad przywróceniem skasowanego i niezarejestrowanego startera z dopisanym starym cyklicznym nolimitem za 25zł z rosnącymi co odnowienie GB.

Kilka ponagleń, wewnętrzne notatki/ponowienia oraz przydzielenie konkretnej osoby do tej sprawy(z konsultantów) i jak na teraz nie uruchomili jeszcze tego startera(choć ponoć są w trakcie prac, bo w marcu zmiany w systemach uniemozliwiły jakoby przywracanie numerów prepaid choć w moim przypadku nie ma to znaczenia skoro nie odpowiedzieli w 30dni na reklamację)...za chwilę UKE powiadomię i się żarty skończą.
Sugerowałęm już w rozmowach, że jestem elastyczny i jeśli nie dadzą rady odratować tamtego startera/numeru to w geście dobrej woli mogę się zgodzć na zakup innego z dopisaniem straych wersji nolimitu.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134369  autor: darekka
 01 sie 2022, 16:42
Z mojej perspektywy to reklamacja uznana przez przeterminowanie więc oxzekiwanie realizacji w 100% określonych roszczeń jest należna jak "psu buda" ale wychodząc naprzeciw gigantowi byłbym w stanie zamienić reklamowany numer na nowy(oczywiście zwrot kosztów startera+ewentualnej zmiany numeru odpłatnie+stosowny do zawalenia sprawy bonus od operatora raczej nie podlega tu wątpliwościom) i wystarczy aby dopisano do tego nowego to co było na starym(rosnący nolimit+1GB)-kwestia decyzyjności i mocy sprawczych po stronie operatora.

Chciałbym to załatwić bez wzywania UKE ale jeśli operator będzie sie ociągał...

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134373  autor: Remington
 01 sie 2022, 17:51
Jeśli z systemu wyrżnięto aktywację starych rzeczy to choćbyś nie wiem na czym stanął nie aktywujesz czy to na starym czy nowym numerze. Przypuszczam, że o to chodzi. Wtedy jednak powinni sami wyjść z jakąś inicjatywą lub… mogą iść w zaparte wiedząc, że tylko sądownie możesz ich do czegoś zmusić.
 #1134379  autor: darekka
 01 sie 2022, 18:22
W tej sytuacji operator nie miga się od winy-starają się poprzez dział techniczny zrealizować oczekiwania reklamacyjne choć z perspektywy klienta nie widać działań to one wewnżtrz trwają. Aby dać im mozliwości ogarnięcia tematu zasugerowałęm alternatywne mozliwośći oraz zasygnalizowałem elastyczność i tu piłka jest po stronie Orange. Z rozmów wynika, że działają w celu reaktywacji startera/usług ale to trwa więc moje sugestie o elsatycznym podejściu do problemu mogą wykorzystać do alternatywnego rozwiązania sytuacji(tu juz sami muszą wyjść z propozycją)...jesli zechcą.

Tak czy inaczej jakkolwiek, by sytuacja po ich stronie nie wyglądała z przywróceniem startera/usług jesli nie są w stanie tego naprawić(da się wszystko tylko wymaga to podejśćia nieszablonowego) to muszą zainicjować alternatywne propozycje i je przedstawić...mozliwe, że się dogadamy,

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134407  autor: forum_tg
 02 sie 2022, 10:15
Remington pisze:
01 sie 2022, 17:51
Jeśli z systemu wyrżnięto aktywację starych rzeczy to choćbyś nie wiem na czym stanął nie aktywujesz czy to na starym czy nowym numerze. Przypuszczam, że o to chodzi. Wtedy jednak powinni sami wyjść z jakąś inicjatywą lub… mogą iść w zaparte wiedząc, że tylko sądownie możesz ich do czegoś zmusić.
czasami wystarczy pismo przedsądowe od Radcy z informacją o konieczności czegoś zrobienia. Jak wg mnie sią zakończy: zaproponują profit finansowy. Tak się to najczęściej kończy - znam to z autopsji ;)
 #1134408  autor: darekka
 02 sie 2022, 10:27
Aby cokolwiek zaproponowali musi ktoś od Orange jednoznacznie odesłać zwotke, że "nie da się tego ogarnąć technicznie", a potem ktoś będąc osobą decyzyjną podjąć decyzje o ewentualnym alternatywnym rozwiązaniu i wyjść z inicjatywą rozmowy, bo na teraz pracują techniczni ale efektu nie widać(nic nie odpisali na ponaglenia z BOA)...gdyby sensowne oferty przedstawiono to kto wie...

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134420  autor: forum_tg
 02 sie 2022, 13:35
Ale nie mogą pracować w nieskończoność... O tym abonenci musza pamiętać i nie mogą dać się robić w balona. To jest bardzo chodliwe sformułowanie.
warto poprosić o termin graniczny lub wręcz z wyprzedzeniem narzucić samemu. Oczywiście termin realny, np. 30 dni kalendarzowych.
 #1134421  autor: Remington
 02 sie 2022, 14:44
forum_tg pisze:
02 sie 2022, 13:35
Ale nie mogą pracować w nieskończoność... O tym abonenci musza pamiętać i nie mogą dać się robić w balona.

Nikt poza sądem im nie może nakazać dostosowania systemu do stanu faktycznego, dlatego lecą w kulki. Nawet sąd mógłby nie pomóc, gdy firma wykręci się tym, że dostosowanie pociągnęłoby niewspółmierne koszty, choć wtedy wskazałby coś zastępczego. Można jednak próbować interwencji UKE oraz powiatowego/miejskiego rzecznika konsumentów. Niewiele faktycznie mogą, ale może to wystarczy.
 #1134423  autor: darekka
 02 sie 2022, 15:55
Dziś wyznaczyłem graniczny termin na realizację uznanych przez przedawnienie czasu na odpowiedź roszczeń i po tym sprawa idzie do UKE. Myślę, że z racji 45dni od złożenia reklamacji dodatkowe 7dni jest aż nadto.

System działa przecież realizując stary cykliczny nolimit więc wystarczy dodać do niego reklamowany numer lub wygenerować nowy/dogadać ze mną zakup innego startera i dopisać do niego ręcznie stosowne pakiety/usługi-tylko trzeba motywacji do realizacji roszczenia reklamacyjnego i decyzji osoby władnej wydać takie zlecenie.
Ewentualnie gdyby to było "zbyt kosztowne" powinni wyjść z inicjatywą dogadania alternatywnego i satysfakcjonującego rozwiązania: wymaksowana karta z dopisanym i opłaconym(w ramach ugody) nolimitem+net/ propozycja "umowy" z rabatem z nolimitem/inne pomysły...trzeba tylko aby podjęto decyzje o wyjściu z twarzą z problemu i zlecono komuś z możliwościami/kompetencjami dogadanie się.

Trzeba też dodać, że moja sytuacja nie jest jednostkowa, bo 2 marca 2022 wyłączono WSZYSTKIE startery z "białej serii" ze starym rosnącym nolimitem!

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134426  autor: darekka
 02 sie 2022, 17:24
Jeśli nie umieją systemu okiełznać to niech szukaja innej mozliwości rozwiązania problemu-ja jestem otwarty na propozycje o ile będą sensowne.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134453  autor: darekka
 03 sie 2022, 12:14
Wczoraj o 15:45 telefonicznie przekazałem ultimatum dające 7dni na ogarnięcie tematu. Dziś11:30 sms z potwierdzeniem przywrócenia numeru oraz prośba o rejestrację oraz z info aby bezpłątnie zlecić aktywowację starego nolimitu za 25zł.
Po rejestracji *124*# podaje taryfę OrangeFree i stan konta 0zł.

Teraz tylko muszę zadzwonić aby odpalili stary nolimit(wedle Mój Orange numer nie uprawniony hehe :lol: ) oraz oddali 30zł.

Szybki telefon-konsul z pierwszej linii miał dostęp po CRM do ręcznej aktywacji starego nolimitu cyklicznego-usługę włączył ręcznie, kasę 30zł. oddano. Czyli można. :D

Przy okazji zauważyłem, że w Moj Orange nie widać wersji cyklicznych starego nolimitu gdy się ma taki aktywny choć dotychczas i regulaminowo można zmienić wersję 31dni na 7 dni i odwrotnie ale nie widac takiej opcji!
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:53 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134455  autor: darekka
 03 sie 2022, 12:54
Przy okazji zauważyłem, że w Moj Orange nie widać opcji zmiany wersji cyklicznych7/31/7dni starego nolimitu gdy się ma taki aktywny choć dotychczas i regulaminowo można zmienić wersję 31dni na 7 dni i odwrotnie ale nie widac takiej opcji!

Dotyczy to WSZYSTKICH numerów ze starytm nolimitem!

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1134799  autor: makowka27
 13 sie 2022, 01:49
A powiedzcie prosze czy jest jakis czas od chwili rejestracji do aktywacji startera.
Mnie tak ostatnio play zalatwil kasujac simke (bo zapomnialem o niej i dopiero po pol roku od zarejestrowania uruchomilem ja 1 raz) mimo ze na opakowaniu jest wazna do przyszlego roku.
Od konsulow uslyszalem rozne odpowiedzi typu:
-trzeba sie zmiescic w ciagu 7 dni albo 30
-nie ma okreslonego czasu
-a nawet odrazu po rejestracji aktywowac bo wylacza
Jak to jest u roznych operatorow, podzielcie sie prosze doswiadczeniami, bo to raczej celowa robota aby uwalac karty.
(jako przyklad podam ze mialem jakis czas temu karte, ktora rowniez play skasowal , powolujac sie slynny zapis nolimitow o generowaniu ruchu maszynowego - wszystkie polaczenia byly zablokowane, za to jedna usluga dzialala znakomicie - Doladowania- a kasa schodzila slicznie :D
Dzieki
 #1134885  autor: darekka
 17 sie 2022, 10:42
Regulamin rejestracji numerów nie podaje ŻADNEGO terminu na uruchomienie startera po rejestracji(ogranicza nas w mojej ocenie jedynie termin ważności wydrukowany na starterze) https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 119663.pdf
W mojej ocenie jak operator wygasi taki zarejestrowany ale nie użyty numer(przed terminem ważności na opakowaniu) to reklamacja i po problemie.
Orange jedynie ogranicza do 31dni "ważność" startera od chwili włożenia go do telefonu do chwili rejestracji.

PLAYowi bym nie odpuścił blokady w takiej sytuacji jak u Ciebie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D