DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #969971  autor: tomus261
 04 sty 2018, 15:30
Witam. Czy ma ktoś wiedzę na temat mechanizmu działania GAMEMINE na telefonach ? Dokładnie chodzi o to na jakiej podstawie z reklamy na YT można aktywować subskrypcję tej usługi? Bez żadnego wyrażenia zgody ? Na podstawie samego nr telefonu z jakiego wejdzie się nieświadomi naciskając na baner reklamowy . Kto ponosi odpowiedzialność za takie mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta? Jak to możliwe, żeby jakiś "usługodawca" odczytywał nr telefonu na podstawie logowania do sieci komórkowej i na tej postawie robił subskrypcje płatne. Jakie ma powiązanie w takiej sprawie usługodawca - GAMEMINE ,portal wyświetlający takie reklamy -YOUTUBE oraz operator sieci komórkowej - ORANGE

B
 #978521  autor: cook1e
 18 lut 2018, 20:23
Dołączam się do pytania.
Nie wiadomo skąd, doliczyło mi do rachunku za ostatni miesiąc opłaty za "usługę" czy cokolwiek to jest.
Na fakturze widnieje jako:
GameMine gmhelp.cc/pl | [email protected] | 222922724; Koszt 11,97 zł
Opłata doliczona 5 razy, zawsze we wtorki i raz w czwartek.
Od razu zaznaczę, że nie nie zapisywałem się do żadnych subskrypcji i wpisywałem nigdzie mojego numeru.

Czy ktoś z tym walczył? Czy do zapisania do tej usługi mogło rzeczywiście dojść po przypadkowym kliknięciu w jakąś reklamę na YT (czasem dziecko ogląda YT na telefonie)?

Póki co napisałem reklamację na adres podany na stronie usługodawcy ale nie mam odpowiedzi.
Czy ma sens reklamowanie tego u operatora Orange, czy operator może takie usługi zablokować?
 #978943  autor: GameMine Support
 20 lut 2018, 21:54
GameMine jest portalem gracza, który oferuje ponad 400 najlepszych gier na świecie na twojego smartfona.

Dzięki subskrypcji możesz przewijać, wyszukiwać oraz przeglądać kategorie w celu wybrania gry, w którą pragniesz zagrać. Możesz wybrać, czy chcesz pobrać grę na urządzenie oparte na Androidzie, czy też wolisz streamować je za pomocą strony na urządzeniach z Androidem lub iPhonach.

Jako subskrybent masz pełny dostęp do gry, bez jakiejkolwiek formy reklamy oraz zerowych zakupów wewnątrz aplikacji.

Katalog gier GameMine reprezentuje każdą kategorię, gatunek, zainteresowanie oraz przedział wiekowy, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy.

Możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, dzwoniąc pod numer: +48 222 922 724 lub wysyłając wiadomość e-mail pod adres: [email protected].

Aby anulować subskrypcję, prosimy o podanie numeru telefonu, na którym została uruchomiona usługa. Bez podania numeru telefonu nie jesteśmy w stanie odnaleźć oraz anulować subskrypcji w naszym systemie.

Jeżeli nie chcesz podawać nam numeru telefonu, to jako alternatywę możesz przejść na tę stronę, by anulować subskrypcję: http://gmhelp.cc/. Jednakże w interfejsie należy również wprowadzić numer telefonu, tak by subskrypcja mogła zostać odnaleziona oraz anulowana.

Dziękujemy,
GameMine Support
 #978961  autor: MarcinDawko
 21 lut 2018, 05:46
Najprościej chyba zablokować usługi premium u operatora.
 #998017  autor: daroslav
 08 cze 2018, 16:23
To jest bardziej zaawansowane oszustwo wykorzystujące luki w obecnych systemach.

Sprawa jest badana w Orange w dziale biznesowym i jeśli wszystko pójdzie dobrze to serwis ten zostanie zablokowany w całej sieci Orange.
Jeśli chodzi o innych operatorów to musicie zgłaszać sprawę do odpowiednich działów.

Sprawa jest dość nowa - oszuści działają w powyższy sposób od ok początku maja.