Strona 1 z 1

CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:02 lis 2016, 12:15
autor: maciek77
Witam wszystkich serdecznie!! Potrzebuję informacji dotyczących b. nowoczesnej centrali telekomunikacyjnej/ infrastruktury telekomunikacyjnej. Mam w lokalu, który nabyłem, b. nowoczesną centralę telekomunikacyjną jednej z największych firm telekomunikacyjnych w kraju. Na ok 30 m kw stoją metalowe szafy, pomieszczenie jest klimatyzowane i ciepłe,słychać ciche "huczenie"..
To jedyna taka centrala w okolicy, w małej miejscowości. Kompletnie się na tym nie znam i nie mogę nic znaleźć w necie na temat: czy taka centrala jest ważna dla społeczności lokalnej, czy odłączenie jej spowodowało by duży problem dla ludzi z niej korzystających i firmy- operatora. Podobno przeniesienie takiej działającej centrali jest bardzo kłopotliwe dla firmy- operatora i może generować duże koszty- czy to prawda, a jeśli tak to jakie mogły by być FAKTYCZNIE związane z tym uciążliwości i koszty dla firmy która "posadowiła" tę centralę u mnie w lokalu?? Wiem, że na tym forum są specjaliści w tej dziedzinie więc bardzo proszę wszystkich , którzy znają temat o informacje. Dziękuję i pozdrawiam, Maciek

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:02 lis 2016, 13:00
autor: speclab
dwaj foty ;)

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:02 lis 2016, 19:27
autor: maciek77
--dzięki Kolego Speclab za zainteresowanie się tematem- moją prośbą. Niestety nie mam foty- widziałem tylko przez otwarte drzwi gdy konserwatorzy wchodzili i nie zdążyłem zrobić foty niestety. Widać też przez szybę, ale niewyraźnie.. Podobne wyglądają szafy-Centrala telefoniczna (Nortel DMS) i są na fotce https://pl.wikipedia.org/wiki/Centrala_telefoniczna , tyle , że jest ich mniej bo zajmują praktycznie całe pomieszczenie w kształcie kwadratu -30 m kw.
Byłbym Ci jednak bardzo wdzięczny za rozwinięcie tematu bez fotek jeśli to możliwe.
Gdyby był Ci potrzebny lepszy opis słowny to chętnie oddzwonię- 516 555 516 Maciek.
Te informacje są mi potrzebne więc i warte dużą butlę dobrej wódki:)
Pozdrawiam.

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:02 lis 2016, 19:35
autor: maciek77
No chyba że nie można bez fot- wtedy postaram się zrobić to co widać przez okno ("zadymioną"szybę).
Trochę widać, ale nie wiele:(

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:02 lis 2016, 21:13
autor: KR2615
maciek: jaka część kraju?

Może jeśli nie foty to chociaż spisać ze sprzętów modele i producentów?

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:03 lis 2016, 08:04
autor: maciek77
Dzięki za kolejne zainteresowanie i chęć pomocy dla mnie. Centrala jest na Podlasiu w małej miejscowości. Postaram się zrobić fotę. Z tego co wiem ,wcześniej ta centrala należała do TP SA i "daje" ona internet przewodowy oraz telefony stacjonarne (światłowody) okolicznym mieszkańcom.
To jakiś bardzo skomplikowany system zwany "infrastrukturą telekomunikacyjna" ("posadowiona jest czynna centrala telekomunikacyjna). Dziękuję z góry za dalsze informacje w tej sprawie.

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:03 lis 2016, 16:30
autor: speclab
Wiesz ... to trochę wygląda tak... mam centralę... szafy jakieś na podlasiu... pomóżcie co to.

No tak się nie da. Polecam ci wpisać w google: "centrala telefoniczna i (dokładny adres biurowca)" gdzie się znajduje, znajdziesz pewnie jakieś informacje.

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:15 lis 2016, 13:47
autor: maciek77
Witam wszystkich mających fachową wiedzę i chcących mi pomóc w kwestii identyfikacji centrali i centralki. Witam również Pana SPECLAB'A. Przyznam się , że nie potrafię umieścić fotek, które zrobiłem w temacie więc zamieszczę je w postaci adresów obrazów : 1) https://download.poczta.onet.pl/3022522 ... 43122.jpeg 2) https://download.poczta.onet.pl/3022522 ... 43100.jpeg 3) https://download.poczta.onet.pl/3022522 ... 43048.jpeg 4) https://download.poczta.onet.pl/3022522 ... 42922.jpeg. Foty nie są super, ale może można z nich coś wywnioskować..
W dalszym ciągu proszę o pomoc w szczególności czy taką centralę można przenieść , a jeśli tak to jakie się t z tym mogą wiązać koszty i niedogodności dla firmy, która posiada tą centralę(?) Dziękuję wszystkim fachowcom, którzy chcieli by mi pomóc i pozdrawiam, Maciek

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:15 lis 2016, 13:55
autor: maciek77
Próbowałem otworzyć te adresy- foty , które przed chwilą wypisałem i.. się nie da:( mam foty tej centrali i centralki na swojej skrzynce i na telefonie, a nie umiem wkleić ich tu na forum:( obciach- wiem- pewnie to b.proste dla użytkowników forum o tematyce teleinformatycznej ,ale ja nie umiem, może ktoś podpowie jak to zrobić..(?)

Re: CENTRALA TELEKOMUNIKACYJNA

Post:30 sty 2017, 10:01
autor: domika
Osobiście korzystałam z technologii VOIP, która jest dużą wygodą. Dzięki temu, żę łączność jest bezprzewodowa powoli wypiera łączności tradycyjne. Nigdy nie miałam problemu ze słabym zasięgiem.