DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #733630  autor: Rostov
 19 lip 2014, 13:21
Poszukuję wycinarki, która pozwoli mi przyciąć standardową kartę SIM do MicroSIM, a potem, gdy będzie tak potrzeba MicroSIM do NanoSIM. W komplecie przydałby się kluczyk do wysuwania kart i ze 3 adaptery: 1) NanoSIM -> MicroSIM, 2) NanoSIM -> SIM, 3) MicroSIM -> SIM. Co polecacie?

 #733634  autor: Patrykcjusz
 19 lip 2014, 13:43
Najlepiej udaj się do swojego operatora tam wymienią ci karte profesjonalnie, a te wycinarki to strata pieniędzy lepiej zapłacic w salonie i miec spokój ..

 #733640  autor: Karlos20
 19 lip 2014, 14:07
Samodzielnie można sobie przygotować taką kartę, lecz jest bardzo duże ryzyko na trwałe zniszczenie takiej karty. Wycinanie okazałoby się dobrym pomysłem, gdybyś miał malutki moduł SIM/USIM (żadne World i Wide). Karty Nano-SIM mają moduły m.in. typu Pico i są idealnie dopasowane dla np. iPhone'ów i innych flagowców.
Przykład:
Obrazek

Jeśli masz numer np. w Play - zależnie od oferty, wymienisz kartę od ręki gratis lub za max 5 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #733641  autor: Rostov
 19 lip 2014, 14:15
Niestety, jutro wygasa mi abonament (PLAY) i od poniedziałku przechodzę na pre-paid. Wtedy już nie będę miał takiej możliwości. Poza tym, mieszkam w małej miejscowości i do najbliższego punktu Playa mam kawałek drogi, więc mi się to zwyczajnie nie opłaca. Za to na filmikach widziałem, że taka wycinarka działa błyskawicznie, więc szkoda zachodu. Szukam wielofunkcyjnej, bo gdyby mi kiedyś przyszło wymienić tel. na taki, który wymaga Nano, to nie musiałbym kupować kolejnej wycinarki, by przyciąć Micro do Nano.

 #733642  autor: Karlos20
 19 lip 2014, 14:21
Rostov, zobacz:
Obrazek
Z pierwszej od lewej wytniesz kartę do MicroSIM, ale jej NIE PRZYTNIESZ do Nano, bo moduł jest ZA DUŻY.
Tak więc będziesz zmuszony wymienić kartę w salonie, od ręki za friko, jeśli będziesz w prepaidzie Play.

Gdybyś miał moduł jak na poniższym rysunku, może byłaby szansa na samodzielne zrobienie nano-karty, ja bym nie ryzykował...
Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #733643  autor: Rostov
 19 lip 2014, 14:26
OK, w takim razie póki co potrzebna mi jedynie wycinarka SIM -> MicroSIM. Ale potrzebuję jakiś sprawdzony typ, by nie kupić czegokolwiek, co potem okaże się nieprzydatne.

 #733645  autor: Rostov
 19 lip 2014, 14:32
Właśnie chodzi o to, że jest tego pełno i nie wiadomo, co może okazać się bezwartościowym złomem.

 #733929  autor: darek638
 21 lip 2014, 12:16
Czy karta przycięta w komisie wejdzie w razie potrzeby do ramki mini?

Nigdy więcej Play.

 #744719  autor: maker3
 29 sie 2014, 22:36
A czy widział ktoś wycinarki z SIM (pełny rozmiar) do Mini SIM?

 #744728  autor: Andrzej311
 29 sie 2014, 23:23
Jeśli masz zręczne ręce to odpalaj szlifierke i ładnie spiłujesz:-) Idzie jak masełko.