DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #704330  autor: Ejs
 16 mar 2014, 14:15
Witam!

Czy jest możliwy taki myk a mianowicie przedłużyć sobie umowę w Play, wziąć mniejszy abonament i jakiś telefonik za złotówkę dla mamy.
A z kolei mama wzięłaby u siebie w firmie lepszy telefon w Plusie i dała go mi.
Czy potem abonament Play będzie działał w telefonie z Plusa i odwrotnie.
Nie znam się na tym kompletnie.
Mama teraz na dniach musi wymienić telefon mi zostało 3,5 miesiąca.
Z kolei w Plusie jest telefon który chcę, a w Play go nie ma.
Nie wiem też czy na 3 miesiące przed końcem umowy mogłam bym się rozstać z Play i przejść sobie do Plusa.
Nie wiem ale wydaje mi się, że Play nagonił sobie masę klientów a teraz leci z nimi w kulki i daje takie ceny i abonamenty że szok... Nawet dla firm małych nic się nie opłaca...
Tak więc proszę o pomoc.
Albo ja przekombinowałam albo się coś z tych opcji da zrobić.

 #704331  autor: user_delete27
 16 mar 2014, 14:51
Telefony będą działały. W Play i Plusie nie ma simlocków więc nie będzie żadnego problemu.

 #704422  autor: Kryniczanin
 17 mar 2014, 05:44
Będą działać jednak nie na najwyższym poziomie tel z plusa będzie miał plusowy syf w oprogramowaniu typu tapety, zakładki, ustawienia konfiguracji itd.

 #704424  autor: KA
 17 mar 2014, 05:56
A tel z Play będzie miał dodatki z Play, co w niczym nie przeszkadza. Jeśli "syf" i simlocki to już tylko w Orange!
Wszystko będzie działać normalnie - nie obawiaj się.

 #704427  autor: mikkel
 17 mar 2014, 07:58
Ale możesz też podpisać umowę na przeniesienie do plusa i telefon otrzymasz już teraz. Numer zostanie przeniesiony po zakończeniu umowy i do tej pory nie zapłacisz żadnego abonamentu w plusie.

 #704428  autor: darek638
 17 mar 2014, 08:08
KA, chyba nie zaprzeczysz, że wszelkie dodatki każdego operatora spowolnią telefon?

Nigdy więcej Play.

 #704432  autor: Wiola_K
 17 mar 2014, 08:53
Ja mam telefon z Plusa w Playu i więcej jest niepotrzebnych programów niż w telefonie z Playa ale da się przyzwyczaić. Proponuję po pierwszym uruchomieniu przywrócić ustawienia fabryczne. Ja nie zrobiłam tego bo uważałam że nie trzeba i potem miałam problem z wysyłaniem odbieraniem mmsów. Po formacie było ok.

 #704433  autor: mikkel
 17 mar 2014, 09:09
Jeżeli to samsung to zawsze można wgrać odinem oryginalne, niebrandowane, oprogramowanie bez utraty gwarancji.

 #704614  autor: KA
 18 mar 2014, 08:11
Mam już kolejny tel z brandem Play, a nr w innej sieci i dodatki Play nie przeszkadzają, są w zasadzie niezauważalne. Oczywiście, że są i na pewno trochę spowalniają, ale ludzie mający porównanie nieraz pisali, że brand Orange jest najbardziej odczuwalny. Do tego ten skandaliczny prehistoryczny simlock!

 #704616  autor: pakierhakierxd
 18 mar 2014, 08:24
Wgranie oprogramowania nie brandowanego na brandowany = utrata gw.Wystarczy przed oddaniem do serwisu wgrać branda :)

Przyznam rację że oferty w Play się pogorszyły (cena) od wprowadzenia no limitów ale u innych też nie jest tak super,jest podobnie :D

Play teraz dla inwidualnych dał taką opcję z telefonem
http://www.play.pl/telefony/Telefony_re ... SPCF4_4499
jak dla mnie jest ciekawa nawet :)
sporo telefonów za 1zł :p

[ Dodano: 2014-03-18, 08:28 ]
Ja sam mam wzięty z Play i był brand ale wgrałem sobie nie brandowany + do tego wyłączyłem tonę nie używanych aplikacji w ustawieniach,teraz to telefon śmiga mega !(bez roota też się da sporo aplikacji wyłączyć :d)

 #704619  autor: Wiola_K
 18 mar 2014, 08:59
mikkel pisze:Jeżeli to samsung to zawsze można wgrać odinem oryginalne, niebrandowane, oprogramowanie bez utraty gwarancji.
bardzo bym chciała ale obawiam się że coś popsuję bo się na tym kompletnie nie znam.

 #704624  autor: Kryniczanin
 18 mar 2014, 09:18
pakierhakierxd pisze:A tel z Play będzie miał dodatki z Play, co w niczym nie przeszkadza. Jeśli "syf" i simlocki to już tylko w Orange!
Wszystko będzie działać normalnie - nie obawiaj się.
No to polecam Ci choćby pierwszego z brzegu Sony Ericssona czy LG z klawiaturą z zmutowanym softem i prawym klawiszem łączącym z Plusnet czy Playnet. Zwłaszcza że czysty soft nie ma takich niespodzianek.

 #704625  autor: Wiola_K
 18 mar 2014, 09:20
pakierhakierxd pisze:To jest proste :)
Ja soft sobie pobieram stąd http://www.sammobile.com/ a wgrywam np. wg tego poradnika http://maciejkubiak.komorkomania.pl/869 ... alaxy-sxxx
Z każdym Samsungiem jest tak samo.
Inny producent ma inny program :]
10 minut roboty.
wow. To może spróbuję. Bo te programiki plusowskie mnie denerwują. A jak trzeba będzie oddać na gwarancję telefon do plusa to co mam wgrać?

 #704630  autor: pakierhakierxd
 18 mar 2014, 09:43
Soft z brandem Plusa,wgrywa się to tak samo :],najlepiej sobie pobrać oba :D

Parę kroków aby wgrać soft na Samsunga :
1.Pobierz soft z Sammobile ten co chcesz wgrać -nie brandowany + branda aby sobie leżał na dysku w razie czego :)
2.Pobierz Kiesa i zainstaluj aby były zainstalowane sterowniki + do tego pobierz Odin
3.W odinie wybierz plik softu do rubryki Pda jeśli 1 plikowy.
4.Wyłącz telefon i wciśnij kombinację home+głośność do dołu + przycisk zasilania.
5.Podłącz telefon kablem do komputera i jak Odin go wykryje będzie pisać tam Com coś tam to oznacza że wykrył,klikasz start.
6.Po tym jak zakończy wgrywanie będziesz widzieć.
7.Po wgraniu przywróć najlepiej ustawienia fabryczne w ustawieniach lub w Recovery :)
8.Wszystko działa :D

Pamiętaj aby przed wgraniem zgrać dane z pamięci telefonu i naładuj telefon na min. 50 %.

Pisałem z pamięci sobie bo już wiele razy to robiłem na Samsungach,na innych telefonach też ale to już innym programem :)
Jakoś nie przepadam za brandem ...,nawet jak kupię telefon i używam go przez jakiś czas z brandem to za jakiś czas i tak wgrywam nie brandowany jak wiem jak :P ,są telefony w których trochę trzeba się bawić i wtedy po prostu mi się nie chce :D

[ Dodano: 2014-03-18, 09:47 ]
Dla Samsungów najłatwiej się wgrywa soft ze wszystkich producentów,podobno Odina to ci pracujący w serwisach używają też ...

 #704655  autor: Wiola_K
 18 mar 2014, 13:23
Super. Dzięki. Może nic nie przekombinuję. A Plusowski soft gdzie znajdę?

 #704661  autor: pakierhakierxd
 18 mar 2014, 14:22
Na Sammobile masz wszystkie jakie tylko są :)

Pozdrawiam :)

 #704773  autor: Wiola_K
 18 mar 2014, 20:27
A jak coś się nie uda to można całkiem zepsuć telefon?

Mam ściągnięte oprogramowanie nie brandowane, rozpakowałam i mam tego Kiesa. Mam Odina tylko nie mam tej rubryki Pda. Mam wpisać ten numer niebrandowanego oprogramowania tam?

 #704794  autor: pakierhakierxd
 18 mar 2014, 21:44
W odin 3.09 nie ma opcji pda, musisz mieć 3.07 jak pamiętam i tam jest.

[ Dodano: 2014-03-18, 21:46 ]
Wtedy wybierasz plik taki z rozszerzeniem jak pamiętammd5 i ddajesz w pda. O ile nie wyłącza ci prądu podczas wgrywania wszystko będzie ok, ja wgryewlem juz tonę razy i zawsze wszystko było ok, nawet znajomym wgryewlem ;-)

[ Dodano: 2014-03-18, 21:46 ]
Wtedy wybierasz plik taki z rozszerzeniem jak pamiętammd5 i ddajesz w pda. O ile nie wyłącza ci prądu podczas wgrywania wszystko będzie ok, ja wgryewlem juz tonę razy i zawsze wszystko było ok, nawet znajomym wgryewlem ;-)

[ Dodano: 2014-03-18, 21:46 ]
W odin 3.09 nie ma opcji pda, musisz mieć 3.07 jak pamiętam i tam jest.

 #704795  autor: Wiola_K
 18 mar 2014, 21:46
Ze strony tego samsunga ściągnęłam 3.09. i tam chyba przy BL trzeba ten plik wgrać

[ Dodano: 2014-03-18, 22:06 ]
Chyba wgrałam. Ale nic się nie zmieniło oprócz tego że chyba zniknęło logo Plusa...