DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #700093  autor: Rostov
 21 lut 2014, 12:09
Korzystam z Nokii 500 działającej na Symbianie Belle Refresh.
Telefon posiadam w sieci Play i w mojej miejscowości działa on tylko w trybie 2G.
Z internetu korzystam przez Operę Mini 7.1.32444.
Jednakże problem ten pojawiał się na innych modelach telefonów, z których korzystałem.
Chodzi o to, że gdy korzystam z internetu na komórce i telefon bez dłuższych przerw przesyła dane, to połączenie nie jest zrywane.
Jeśli tylko odłożę na jakieś 5 minut telefon lub czytam jakiś dłuższy artykuł, a potem próbuję kliknąć na inny link, to połączenie z internetem jest już nieaktywne, muszę je rozłączać i łączyć się z siecią ponownie.
Tak jakby po 5-minutowym okresie bezczynności, gdy nie są przesyłane żadne dane, połączenie przestawało być podtrzymywane.

Od czego to jest zależne i jak temu zapobiec?

 #704570  autor: grzegorz0plonka
 17 mar 2014, 23:25
Hmm, takiego problemu nie wiedziałem.

Czy posiadasz abonentowej czy na kartę?

 #704626  autor: Horacy
 18 mar 2014, 09:23
W Play się z tym nie spotkałem, ale w Heyah owszem, dane pakietowe włączone, coś tam sobie szperam, wygaszam telefon, za jakiś dłuższy czas patrzę, i 3g jest wyłączone (brak ikonki obok zegarka) za jakąś chwilę (3/5 sec) pojawia się. Obecnie w Orange czegoś takiego nie mam, jeśli mam włączone 3g to internet mam cały czas, nie ważne czy telefonu używam czy też nie, i tak jak odpalę ekran, widnieje ikonka 3g.

 #704632  autor: darase
 18 mar 2014, 09:50
Kiedyś miałem symbiana i w ustawieniach, połączenie, dane pakietowe, Połącz.pakietowe, ustaw na - Kiedy dostępne.

Jeśli masz tak na kilku telach to może być wina sieci.

eCoal i nie ma problemu :-)