DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #669441  autor: lord.nitos
 21 paź 2013, 20:53
Witam serdecznie, mam problem w w postaci takiej, że w domu nie w ogóle zasięgu. Wystarczy, że stanę w otwartym oknie, lub położę modem od internetu na parapecie i jest pełen zasięg. Jednak jak tylko zamknę okno to zasięgu brak lub max. 2 kreski.

Szukam sposobu na wzmocnienie sygnału w domu z tym, że nie zbyt widzi mi się koszt min. 200zł za wzmacniacz takiego sygnału i zastanawiam się może jest jakiś tańszy sposób na poprawienie takiego zasięgu.

Wszelkie informacje będą pomocne, a te najbardziej będą w miarę możliwości nagradzane.


Pozdrawiam.

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #669450  autor: Karlos20
 21 paź 2013, 20:58
lord.nitos, jeśli masz łącze kablowe internetowe minimum 1 mbit/s download i 512 kbit/s upload, możesz skorzystać z usługi EKSTRA SYGNAŁ w Orange (femtokomórka). Dostępne tylko dla klientów firmowych. Usługa wprowadzi własny sygnał sieci komórkowej 3G, ale o ograniczonym zakresie (tylko kilka numerów i tylko w sieci Orange może działać w ramach Ekstra Sygnału).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #669454  autor: lord.nitos
 21 paź 2013, 20:59
No ja osobiście korzystam z nju, moja narzeczona korzysta z Orange a internet mamy w T-Mobile. Chodzi mi poprawianie sygnału ściąganego z anten, które u mnie są dość daleko (nie wiem jak Orange, ale T-Mobile jest dość daleko). Krótko mówiąc ściągniecie sygnału z dworu do domu (całego domu)

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #669546  autor: Precelos
 22 paź 2013, 10:32
jezeli chodzi o sygnal modemu internetowego to jezeli twoj modem posiada wejscie antenowe to mozesz dokupic antene zewnetrzna koszt ok 25-75 zl

Obrazek

 #669670  autor: lord.nitos
 22 paź 2013, 20:09
Powiem Ci, że chodzi mi ogólnie o zasięg w domu. Bo teraz to jeszcze pikuś się wychylać za okno żeby zadzwonić czy odebrać połączenie. Ale co będzie w zimę?

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #750109  autor: wikik
 19 wrz 2014, 18:56
Chciałbym odświeżyć ten temat.
Mam taki sam problem. Na zewnątrz budynku zasięg jest OK ale wewnątrz całkowity brak. Konstrukcja domu powoduje, że fale nie są w stanie przedostać się przez mury albo okna.
W sprzedaży są repeater'y GSM w cenie 1600 zł ale są one nielegalne w użyciu i cena z kosmosu.
Czy jest jakaś inna metoda aby był zasięg wewnątrz budynku?
Potrzebuję do telefonii komórkowej (Play) i Aero2.

 #750113  autor: Kryniczanin
 19 wrz 2014, 19:04
wikik, Kabel przedłużający i modem za oknem.

 #750119  autor: user_delete34
 19 wrz 2014, 19:15
A czy są u nas jakieś dozwolone (i prekonfigurowane) femtokomórki w stylu Vodafone Sure Signal albo rozwiązań CelFi?

 #750121  autor: Sig
 19 wrz 2014, 19:17
Kryniczanin pisze:wikik, Kabel przedłużający i modem za oknem.
Ale modem dodatkowo zabezpieczony, jeżeli porywa się umieścić tam tradycyjny :-).
Najprostszy i czasem wystarczający sposób jeżeli chodzi o sam modem, to gdy mieszkamy w bunkrze (stare, grube ściany, lub ściany nafaszerowane chorobie wie czym), to zwykły przedłużacz USB i umieszczenie modemu w oknie (od strony mieszkania). Czasem to wystarcza, zależy też od lokalizacji stacji - jak nie wiesz, to możesz to wydedukować na podstawie mapy pozwoleń btsearch. Zrób test, może to wystarczy (no i później kup przedłużacz).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #750125  autor: wikik
 19 wrz 2014, 19:44
Kryniczanin pisze:wikik, Kabel przedłużający i modem za oknem.
Prościej chyba zewnętrzną antenę, bo nie będzie problemu z pracą w deszczy i mrozie.

To jednak rozwiązuje tylko problem z Aero2.
A co z zasięgiem GSM do rozmów?
Potrzebowałbym czegoś co będzie emitowało zewnętrzny sygnał wewnątrz domu, nawet bez jego wzmacniania (taki transmiter).

 #750134  autor: Maniiiek
 19 wrz 2014, 21:07
wikik jest pewna proteza i nie jest to wcale sztuczna kończyna z włókna węglowego, a sękaty konar z nabitym butem. Zasada jest taka: umieszczasz telefon na parapecie z podłączoną anteną zewnętrzną (wiele modeli ma odpowiednie gniazdo pod baterią), parujesz ze słuchawką BT/smartwatchem czy innym ustrojstwem i teoretycznie jakoś powinno to działać.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #750135  autor: user_delete34
 19 wrz 2014, 21:10
Teoretycznie i to by chyba było na tyle, bo słuchawka nawet już po 3 metrach straci połączenie. W linii prostej bez przeszkód oczywiście da radę więcej.