DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #109745  autor: D@rio
 28 wrz 2006, 20:42
oprych pisze:Ja myślę, że jednak nie na wsystkich telefonach zalezy to od oprogramowania. Ja np. na nokii 6030 na liście sieci miałem OrangePL a mimo to na wyświetlaczu POP.
Dlatego tak miałeś bo karta SIM "wymusiłą" wyświetlanie nazwy POP poprzez zaprogramowany na tej karcie taki algorytm. Analogicznie to działa jak włożymy kartę OrangeGO do starego telefonu, to też się Nam będzie wyświetlać Orange. To taki trick stosowany przez Orange. Natomiast, nazwa sieci w oprogramowaniu telefonu jak najbardziej również jest istotna. Bo tak naprawdę, pierwszorzędnie nazwa wyświetlana jest pobierana z oprogramowania telefonu na podstawie tzw. kodu kolorowego sieci. Te nowe karty OrangeGO/POP stanowią wyjątek gdyś mają odgórnie wgranę na SIM-a wyświetlanie takiej i takiej nazwy...wtedy nie następuję pobieranie z soft'u terminala.
Mam nadzieję że nie zakręciłęm zbytnio i wyjaśniłem ;)

Dlatego soft też pełni dużą rolę, świadczy to chociażby zachowanie na Twojej Nokii 3210. Podobnie zresztą jest na starych karta. Napis IDEA ładowany z oprogramowania ale napis "Miłego dnia" już jest odczytywany z karty SIM i nie zmienny - nawet przy korzystaniu z sieci roamingowych.

Obrazek

 #109755  autor: oprych
 28 wrz 2006, 21:10
Mniej więcej rozumiem. Ale mimo to nei mogę ścierpieć napisu POP na wyświetlaczu, a przywiazuję dużą uwagę do takich szczegółów :-D

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #109761  autor: D@rio
 28 wrz 2006, 21:26
no to nie możes sobie sciągnąć przez podany wyżej przeze mnie sposób napisu Orange?

P.S
Nie dziwię się że ten POP Cię denerwuje - mnie też, przyznaje. W ogóle to nieprzemyślany i bezsensowny pomysł ze strony Orange...

Obrazek

 #109768  autor: oprych
 28 wrz 2006, 21:37
No własnie tu jest kolejny problem ten napis Orange za pomocą smsa nie jest taki sam jak ten wyśiweltany przez kartę orange go. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. Ten ze strony nie wygląda naturalnie czcionka jet jakaś taka owalna i brzydka, napewno nie taka jaka powinna być :-D a jak mówiłem, to dla mnei ważny szczegół :-D

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #109774  autor: D@rio
 28 wrz 2006, 21:47
rozumiem - wspominałeś o tym. jednak, niestety...nie mam porównania bo nie widziałem tego i przyznam się szczerze że osobiście nie korzystałem jeszcze z wgrywania napisu "Orange" manualnie ;) - może kiedyś to nadrobie na jakiejś karcie to zobaczę jak się to będzie prezentować. Podsumowując, w tej sytuacji jedynym sposobem pozostaje Ci wymiana karty SIM ;)

Obrazek

 #109775  autor: oprych
 28 wrz 2006, 21:51
No chyba tak :-D ale rpzecież nei wymienią mi jej ze względu na denerwujace mnie logo :wink: , mogę tez powiedzieć że np. zgubiłem kartę, i chcę dublikat, ale i tu jest problem bo znając orange boję sięże coś sp..... i później będę gorzko takich kombinacji żałował.

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #109777  autor: D@rio
 28 wrz 2006, 21:56
pierwsza sprawa i podstawowa, wymienią - ale będą Ci kazali za to zapłacić ;)

Obrazek

 #109779  autor: oprych
 28 wrz 2006, 22:00
To akurat żaden problem aby zapłacić, boję sietylko że coś schrzanią bo często te salonowe konsultanciny nie wykazują sięwiedzą, np. poleano mnie jako dobry telefon do smsów Siemensa AX72 :lol:

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #109781  autor: D@rio
 28 wrz 2006, 22:04
nie no, to akurat prosta operacja to nie powinno być problemów. Zresztą, czym się przejmujesz ;) będzie co ma być - najwyżej będziesz miał o czym pisać na forum i coś się będzie działo :-D

a tak na poważnie, w salonie firmowym jakbyś zdecydował się zrobić duplikat to powinno się to odbyć bez problemów...

Obrazek

 #109786  autor: oprych
 28 wrz 2006, 22:10
Tylko że wiesz boję siebo mam na tej karcie lekko ponad tysiaka :| jak coś się stanie to nie bedę miał ochoty nawet o tym pisać :| po za tym śmieszne jest to, ze mam u siebie 5 salonów a zaden nei jest firmowy a dzwoniac do szczecińskiego usłyszałem, ze....nie wykonają mi tego na miejscu. a tak swoją drogą, jak bedzie wyglądał dublikat? tak jak karta z orange go? CZy dostanę drugą...z napisem POP :-D

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #109790  autor: D@rio
 28 wrz 2006, 22:16
ale kasa na koncie nie przepada ;) swoją drogą - legalnie "wykupiłeś" tego tysiaka? :-D ładny stan konta ;) Ciesz się że nie masz tego tysiaka na OCP Simplusa :-D (ja wtedy na Twoim miejscu to bym spać nie mógł ;) )

- dostaniesz kartę taką jak w Orange GO ;) nie dostaniesz USIM'a (chyba że, może jakoś w drodze wyjątku - ale wątpię...) ale taką jak do abonamentówek...

Generanie duplikaty karty SIM robi się w "chwilę"....nie wiem na co tu czekać. Tyle co parę minut na aktywację karty...

Obrazek

 #109792  autor: oprych
 28 wrz 2006, 22:20
to chyba normalne że nielegalnie 8) ale to juz akurat nie temat na forum :P , chocjak trudno Ci w to uwierzyć moge zrobić fotę

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #109795  autor: D@rio
 28 wrz 2006, 22:22
o nic nie pytam nawet... :-)

Obrazek

 #112417  autor: forum123
 08 paź 2006, 18:06
Nawiązując do tematu, od czego zależy ze niektórzy mają napis Orange PL a inni samo Orange? od sftu?

 #112434  autor: D@rio
 08 paź 2006, 19:13
od wielu czynnikow, m.in od sof'tu.

Obrazek