DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #64172  autor: piorunek
 29 mar 2006, 21:50
czy istnieje urzedznie gdzie wkladaloby sie karte sim i podlaczala pod dotychczasowa siec kabli gdzie jest podlaczonych kilka telefonow stacjonarnych?
nie chodzi mi o bramke gsm gdzie jest prekierowanie przez centralke
 #64203  autor: D@rio
 29 mar 2006, 23:25
piorunek pisze:czy istnieje urzedznie gdzie wkladaloby sie karte sim i podlaczala pod dotychczasowa siec kabli gdzie jest podlaczonych kilka telefonow stacjonarnych?
nie chodzi mi o bramke gsm gdzie jest prekierowanie przez centralke
Owszem, jest to możliwe. Są to tzw. centralki PBX i PABX :) ...ale generalnie takie transferowanie ruchu bez wiedzy operatora jest zabronione ;) ...
 #65119  autor: Sirmark
 03 kwie 2006, 20:50
piorunek pisze:czy istnieje urzedznie gdzie wkladaloby sie karte sim i podlaczala pod dotychczasowa siec kabli gdzie jest podlaczonych kilka telefonow stacjonarnych?
nie chodzi mi o bramke gsm gdzie jest prekierowanie przez centralke
no to sa wlasnie takie bramki FCT, ktore podlaczasz pod centralke i przez nie kierujesz polaczenia do sieci komorkowej


D@rio pisze: Owszem, jest to możliwe. Są to tzw. centralki PBX i PABX :) ...ale generalnie takie transferowanie ruchu bez wiedzy operatora jest zabronione ;) ...
no centralki PBX/PABX nie sa bramkami gsm i same w sobie nie maja w sobie modulow gsm. moduly sie sie podlacza w ramach potrzeby.

nikt nie moze zabronic podlaczyc jakiejs bramki FCT do centrali.
operatorzy zabraniaja tylko uzywania w taki sposob ze sie kieruje ruch od innych operatorow do sieci operatora.
uzywanie na potrzeby firmy jest dozwolone.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #71970  autor: piorunek
 05 maja 2006, 22:03
dzieki za odpowiedz
jeszcze troche pomarudze :/
popatrzylem na takie urzadzenia na allegro i sa drogie powyzej 500zl
dobra nie bede ukrywal o co chodzi:
mam w tpsie abo standardowy
- w tele2 mialem darmowe wieczory za 29zl ale od maja wprowadzili limity i ze kosztuje ok 35zl wiec migrowalem
- do nomu od maja mam darmowe wieczory podpisana zostala umowa jekis 3 tyg wczesniej i myslalem ze juz sie skoncza problemy a tu ledwie co zaczalem korzystac to przesylaja nowa umowe ze limit 20 godz

chodzi o moja mame zostala sama w wielkim domu gdzie sa 4 telefony (w tym 2 bezprzewodowe)
im wpadlem na pomysl zeby w orange wziac 25zl abo + 60zl za ich darmowe (gdzie jeszcze nie ma limitow) mam dosyc stacjonarki
a nie chce dac jej smyczy i zeby z komorka chodzila (jeszcze nie ma i nigdy niue miala komorki)
a nie chce psuc calej infrastruktury gdzie wciagu 3 lat na telefony wydalem ok 500zl
no do 200zl za jakies urzadznie dalbym zeby z sima na 2 kable prezeniosl sygnal i zajebiscie byloby zeby jeszcze w urzadzebiach stacjonarnych byl clip
nie wiem czy ktos zrobilby na zamowienie jakis elektronik?
co chyba jeszcze operatorzy satcjonarni wkurza albo trzeba bedzie sie pilnowac w gadaniu przez tel. to kupie jej smycz i przykuje do telefonu :cry:

[ Dodano: 2006-05-05, 22:42 ]
nazwy i ceny troche moga odbiegac od rzeczywistych

jeszcze jest taka mozliwosc podzielic to na polaczenia:
-wychozace przez orange
-przychodzace jakis VOIP (najtanszy abo zeby wiedziec kto dzwoni i odbierac tel.) internet mam z kablowki ile wogole cos kosztuje zeby dostac nr na strefe nr. kaliska 62

 #72184  autor: Sirmark
 06 maja 2006, 22:50
piorunek pisze:dzieki za odpowiedz
jeszcze troche pomarudze :/
popatrzylem na takie urzadzenia na allegro i sa drogie powyzej 500zl
dobra nie bede ukrywal o co chodzi:
mam w tpsie abo standardowy
- w tele2 mialem darmowe wieczory za 29zl ale od maja wprowadzili limity i ze kosztuje ok 35zl wiec migrowalem
- do nomu od maja mam darmowe wieczory podpisana zostala umowa jekis 3 tyg wczesniej i myslalem ze juz sie skoncza problemy a tu ledwie co zaczalem korzystac to przesylaja nowa umowe ze limit 20 godz

chodzi o moja mame zostala sama w wielkim domu gdzie sa 4 telefony (w tym 2 bezprzewodowe)
im wpadlem na pomysl zeby w orange wziac 25zl abo + 60zl za ich darmowe (gdzie jeszcze nie ma limitow) mam dosyc stacjonarki
no dobra.. jak juz tak sie zaglebiamy to powiedz mi taka sprawe..
ile godzin mama wydzwaniala w tych darmowych abonamentach?
po drugie napisz jak wyglada sprzet w domu, pisales o 4 telefonach?
jak sa one spiete ze soba? czy po prostu podlaczone sa do linii tepsy (1 numeru) ?

po trzecie jakie masz lacze internetowe, z jakiej firmy i o jakiej predkosci?

napisz i pozastanawiamy sie co z Toba zrobic :)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #72649  autor: piorunek
 09 maja 2006, 08:11
1 sama wygaduje ok 18h jak sa swieta albo czesciej ja jestem to ok 22h jak mieszkalem to ok 30h
2 jest to 1 linia telefoniczna z tpsy (abo standardowy ok 43zl) i ojciec okablowal pol domu 2 kablami elektrycznymi (lata koncowka 80tych lat) polaczone sa szeregowo
telefony to: jeden chyba cyfral kupiony jakies 10 lat temu, 2* doro 8085 i ostatni zakup ATLANTEL 7706
3 z multimedii predkosc 128 kb/s

 #72660  autor: Sirmark
 09 maja 2006, 11:09
piorunek pisze:1 sama wygaduje ok 18h jak sa swieta albo czesciej ja jestem to ok 22h jak mieszkalem to ok 30h
2 jest to 1 linia telefoniczna z tpsy (abo standardowy ok 43zl) i ojciec okablowal pol domu 2 kablami elektrycznymi (lata koncowka 80tych lat) polaczone sa szeregowo
telefony to: jeden chyba cyfral kupiony jakies 10 lat temu, 2* doro 8085 i ostatni zakup ATLANTEL 7706
3 z multimedii predkosc 128 kb/s
no wiec wnioski mam nasteoujace.
mysle ze nie ma co specjalnie szalec z jakimis dziwnymi rzeczami, bo koszty moga byc za duze.
ja bym podpisal umowe z NOM-em .. za 36 zl masz 20h w pakiecie, do tego rozliczanie sekundowe. mamie powinno to wystarczyc.
Wyglada na to ze nie mieszkasz stale z rodzicami, wiec jakichs dodatkowych rzeczy typu voip nie ma co robic. poza tym na tym laczu uzyskalbys raczej bardzo slaba jakosc voipa.
z tym ze nie chodzi o podlaczenie z komputera tylko kupienie sprzetowej bramki a na to trzeba pare groszy liczyc.

mysle ze do tego pakietu NOM mozna dodac jakas komorke z ciekawym abonamentem, zeby moc taniej dzwonic.. jak ktos dzwoni duzo z domu to dobre bylyby taryfy biznesowe w plusie (o ile ktos moze),

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #73118  autor: piorunek
 11 maja 2006, 19:34
dzieki za odpowiedz i pomoc