DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #52932  autor: pumba
 10 lut 2006, 18:15
mateush pisze:te przekazywanie numerow jest bardzo pomyslowe bo jak np. zmienisz numer to mozesz sobie ustawic zeby przekierowywalo znajmoych na nowy numer
tylko musisz pamiętać że jeśli sobie przekierujesz rozmowy ze starego numeru na nowy to wtedy będziesz ponosił koszty na starym numerze za czas rozmowy a to co napisał D@rio nie jest związane z żadnymi kosztami bo tam nie ma żadnego połączenia tylko komunikat

re

 #52952  autor: Saracen
 10 lut 2006, 19:16
:arrow: D@rio
podał najsensowniejsze rozwiązanie -tz na uwolnienie sie od ..no własnie...
ale nikt niema pewnosci czy to nie zwykły tel stacjonarny....zastrzeżony

[email protected]
Obrazek

 #53011  autor: dziedziel
 10 lut 2006, 21:03
Bardzo sprytne rozwiazanie tylko ze ja mam Orange:/

Pozdrawiam Dziedziel

re

 #53018  autor: Saracen
 10 lut 2006, 21:14
a najlepiej właczyć poczte głosową...skasuje go ze 100 razy znudzi się :lol:

[email protected]
Obrazek

 #53047  autor: pumba
 10 lut 2006, 22:55
dziedziel pisze:Bardzo sprytne rozwiazanie tylko ze ja mam Orange:/
Jeśli masz abonament w Orange to przekierowanie połączeń tez masz dostępne więc jak najbardziej będzie to u ciebie działać.



Saracen pisze:a najlepiej właczyć poczte głosową...skasuje go ze 100 razy znudzi się :lol:
Ale sposób jaki podał D@rio jest chyba bardziej skuteczny bo po takim czymś ja bym pomyślał że ten kogo nękam naprawdę zmienił numer :wink:

 #53062  autor: mateush
 10 lut 2006, 23:48
ej a czym sie rozni BEZWARUNKOWE przekazywanie polaczen od zwyklego przekazywania pol
i czy ustawia to sie w telefonie czy u operatora?
z gory dzieki

AAAAAaaaaa!!!!!!

 #53103  autor: pumba
 11 lut 2006, 09:46
mateush pisze:ej a czym sie rozni BEZWARUNKOWE przekazywanie polaczen od zwyklego przekazywania pol
i czy ustawia to sie w telefonie czy u operatora?
z gory dzieki
Z tym bezwarunkowym przekazywaniem połączeń to chodzi o to że wszystkie połączenia są przekazywane niezależnie czy jest zajęte, nieodbieram, jestem nieosiągalny czy niedostępny.
Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

[ Dodano: 2006-02-11 9:51 ]
A co ustawień tego to ustawiasz to z poziomu telefony np. ja w nokii 3220 ustawiam to tak:
Menu :arrow: Ustawienia :arrow: Ustawienia połączeń :arrow: Przekazywanie połączeń :arrow: Przekazuj wszystkie rozmowy
ponadto mam jeszcze do wyboru: Przekazuj kiedy zajęte, Przekazuj kiedy nie odbieram, Przekazuj kiedy nieosiągalny, Przekazuj kiedy niedostępny, Przekazuj wszystkie faksy, Przekazuj transmisję danych, Anuluj wszystkie przekazy.

 #53182  autor: Arwena
 11 lut 2006, 14:27
To ja wolalam swoje rozwiazanie czyli poczta glosowa i spokoj :)

 #53615  autor: D@rio
 12 lut 2006, 19:42
Arwena pisze:To ja wolalam swoje rozwiazanie czyli poczta glosowa i spokoj :)
Tak, ale to co Ty zrobilas jest "typowe". To typowa ucieczka. Ale to co ja wymyslilem jest nowatorskie i nie kazdy się gapnie że można zrobić taki trik :)

Dodam tylko że wtedy lepiej wyłączyć telefon mimo ustawienia przekazów bezwarunkowych. Dlaczego? A dlatego że jeśli ktoś Nas "nęka" i przyjdzie mu pomysł wysłania SMSa a a ma aktywną opcję "raportów doręczenia" to przyjdzie mu raport. Niestety. I wtedy już jest "wpadka". No ale oczywiście takie chwyty potrafią tylko bardziej zorientowani i inteligetniejsi użytkownicy GSM ;) :D

do Pumba: dokładnie mówisz tak jak jest. Nie ma co poprawiać ;)

 #54458  autor: szczeka
 17 lut 2006, 16:52
hrhrhr, ja bym nie wytrzymal i zmienil numer, ale przedtem do prokuratury/policji, dowiedzial sie kto to...

mozesz tez wlaczyc AUTOODBIOR ROZMOWY moze to cos da..

 #57084  autor: pvd
 28 lut 2006, 10:23
tez tak mialem ale mi dzwonily jakies pustaki ze zwyklych kom to szybko aktywowalem poczte i na pare godzin wylaczalem kom to byl spokoj, a w nokii 3100 sa jakies bajery zeby takie numery odrzucac czy cos? albo zeby danemu numerowi poczta sie wlaczala ? lub czy jakis program mozna sciagnac mam wap i gprs i jave :L)

 #57100  autor: Th0mas
 28 lut 2006, 12:46
Kaczy pisze:Heh.. jedyny sposób to wyłączyć swój telefon.

Nic na to nie poradisz.
No chyba, że jesteś kimś bardzo, ale to bardzo ważnym. Wtedy możesz pójść na Policję, zgłosić to, oni zgłoszą to operatorowi, a ten wybada kto to dzwoni.

Ale pamiętaj, bardzo ważna osoba.
Nie prawda. Każdy, ale to każdy kogo nęka ktoś puszczając sygn. może się zgłosić na policję, a nie tylko VIPy.

[ Dodano: 2006-02-28 12:50 ]
pvd pisze:tez tak mialem ale mi dzwonily jakies pustaki ze zwyklych kom to szybko aktywowalem poczte i na pare godzin wylaczalem kom to byl spokoj, a w nokii 3100 sa jakies bajery zeby takie numery odrzucac czy cos? albo zeby danemu numerowi poczta sie wlaczala ? lub czy jakis program mozna sciagnac mam wap i gprs i jave :L)
Ale jeśli się da, to w ten sposób można wszystkie zastrzeżone na raz odrzucić. A czasem z BOKu tez dzwonia z zastrzezonego i co wtedy?

 #57101  autor: Kaczy
 28 lut 2006, 12:55
Th0mas pisze:
Kaczy pisze:Heh.. jedyny sposób to wyłączyć swój telefon.

Nic na to nie poradisz.
No chyba, że jesteś kimś bardzo, ale to bardzo ważnym. Wtedy możesz pójść na Policję, zgłosić to, oni zgłoszą to operatorowi, a ten wybada kto to dzwoni.

Ale pamiętaj, bardzo ważna osoba.
Nie prawda. Każdy, ale to każdy kogo nęka ktoś puszczając sygn. może się zgłosić na policję, a nie tylko VIPy.
No jasne, że każdy może. Przecież tak napisałem.

Tylko kwestia co oni zrobią po otrzymaniu zgłoszenia! Nic?
To chyba jest dobra odpowiedź.

Padnie taki argument, że to niska szkodliwość społeczna.
Albo w ogóle nic nie odpowiedzą, jak to miało miejsce w moim przypadku.

 #57282  autor: Th0mas
 28 lut 2006, 22:58
Ja miałem taką samą sytuację i napisałem maila na policję opisując całą sprawę. Poradzono mi właśnie zgłoszenie się na komendę. Jeśli sama policja to poleca, tzn, ze chyba się tym zajmują?