DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #43024  autor: fraud
 09 sty 2006, 15:12
Witam
pol roku temu kupilem w komisie telefon (sharp) z sieci T-mobile, jednak bez sim-locka, wiec dzialal mi w Plusie.
ostatnio dostalem dwa niepokojace smsy
1) (od T-mobile): Deine handy ist gestohlen! bitte zurckerstatten dieser handy zu bestitzer oder polizei Wir blockeren dieser handy! T-mobile Deutchland
2) (od Plusa GSM): Telefon ktory uzywasz zostal zgloszony przez siec T-mobile jako skradziony i w krotce zostanie zablokowany. prosimy o oddanie skradzionego sprzetu- PLUS GSM.
za sharpa tm-100 zaplacilem ok 600pln, wiec bylem pewnien, ze sprzet jest legalny.
Co mam zrobic?

 #43033  autor: l3p
 09 sty 2006, 15:29
Zablokuja Ci kod imei aparatu. I telefon bedzie bezuzyteczne w teori a praktyce bedziesz mogl za 20-50zl w pierwszym lepszym komisie w swoim miejscie zmienic kod imei. Nie polecam tego, bo nie jest legalne!!!

 #43037  autor: Klusek
 09 sty 2006, 15:38
To, że zapłaciłeś za telefon tyle pieniędzy wcale nie musi oznaczać, że telefon jest z legalnego źródła inna sprawa jak byś miał do niego wszystkie papiery. Jeśli masz jakiś dowód zakupu z komisu to można jakoś spróbować to załatwić.
Zmiana IMEI jest przestępstwem.

Obrazek
Obrazek

 #43155  autor: Th0mas
 09 sty 2006, 19:53
Zgłoś się z tym telefonem i SMSami jak najszybciej do najbliższego komisariatu. Tam wyjaśnij całą sytuację. Problem będzie miał koleś z komisu, a nie Ty. Najprawdopodobniej zwróci Ci kasę za ten telefon... przynajmniej powinien :P

 #43163  autor: D@rio
 09 sty 2006, 20:23
Th0mas pisze:Zgłoś się z tym telefonem i SMSami jak najszybciej do najbliższego komisariatu. Tam wyjaśnij całą sytuację. Problem będzie miał koleś z komisu, a nie Ty. Najprawdopodobniej zwróci Ci kasę za ten telefon... przynajmniej powinien :P
Oj, on tez bedzie mial problemy ;) napewno zabiora mu telefon. Juz nie raz historie takie byly :) Szkoda zdrowia i nerwow ...
P.S
I szczerze watpie czy mu cos zwroca ;) ...

 #43298  autor: Rokko
 10 sty 2006, 08:09
o to łapiesz sie pod paserke nieumyslną. współczuje:)

 #43319  autor: blom
 10 sty 2006, 12:45
to sie chyba paserstwo nazywa?

a jak masz karte zarejestrowana to jzu wiedza gdzie,....

 #43320  autor: l3p
 10 sty 2006, 13:04
Ej no nie przesadzajcie, bo my nie mieszkamy w elegancji Francji tylko Polsce myslicie, ze mu zwroca kase jak pojdzie na policje. Niech zapomni. Ja juz bym wolal zmienic IMEI choc moze i to jest przestepstwo. A czy to jego wina, ze los chcial, ze ten tel jest kradziony?

 #43321  autor: Klusek
 10 sty 2006, 13:08
l3p pisze:Ej no nie przesadzajcie, bo my nie mieszkamy w elegancji Francji tylko Polsce myslicie, ze mu zwroca kase jak pojdzie na policje. Niech zapomni. Ja juz bym wolal zmienic IMEI choc moze i to jest przestepstwo. A czy to jego wina, ze los chcial, ze ten tel jest kradziony?
No i właśnie przez takie myślenie, że mozna popełnić przestępstwo bo przecież to Polska, Polska nigdy nie będzie wyglądała jak Francja elegancja :/

Obrazek
Obrazek

 #45337  autor: kallafior
 16 sty 2006, 16:31
ja bym też radził zgłosić się z fonem na komisariat. Potem będą problemy z tym dlaczego się nie zgłosiłeś pomimo sms`ów ostrzegawczych. W Polsce jak już się do Ciebie policja przyczepi to jest kiepsko. Współczuję koledze :(

 #45369  autor: Th0mas
 16 sty 2006, 17:46
D@rio pisze:
Th0mas pisze:Zgłoś się z tym telefonem i SMSami jak najszybciej do najbliższego komisariatu. Tam wyjaśnij całą sytuację. Problem będzie miał koleś z komisu, a nie Ty. Najprawdopodobniej zwróci Ci kasę za ten telefon... przynajmniej powinien :P
Oj, on tez bedzie mial problemy ;) napewno zabiora mu telefon. Juz nie raz historie takie byly :) Szkoda zdrowia i nerwow ...
P.S
I szczerze watpie czy mu cos zwroca ;) ...
Chodzilo mi o to, ze zabiora mu telefon, ale nie pojdzie siedziec. Co innego jakby go na miescie spisali, sprawdzili by telefon i zobaczyli , ze kradziony.

Ale moral z tego plynie taki, zeby nie kupowac tel w komisach.

 #45398  autor: kallafior
 16 sty 2006, 19:25
Ale moral z tego plynie taki, zeby nie kupowac tel w komisach
Tu się nie zgadzam. Komis jest pewniejszy niż allegro na przykład.

Morał jest taki żeby kupować telefony z papierami i w sprawdzonych miejscach. Nie każdy ma forsę na nowy telefon, więc komis to dla niego wybawienie. Teraz komisy już nie zbierają śmieci tylko skupują lepsze komórki, więc prędzej czy później te śmieci znikną (przynajmniej w większości)