Strona 1 z 6

imei a namierzenie telefon

Post:22 mar 2007, 10:07
autor: dechomenon
Mam pytanie, czy po numerze imei możemy namierzyć telefon gdzie on jest..bo np. został skradziony...?

Post:22 mar 2007, 10:09
autor: Kaczy
Czysto teoretycznie tak. W praktyce nie

Post:22 mar 2007, 10:13
autor: dechomenon
bo przecież jak ktoś wyrzuci kartę to telefon nie jest aktywny...no chyba ze włoży inną...ale właśnie czy można to zrobić ?

Post:22 mar 2007, 10:33
autor: JacekS
Podobno na telefony z symbianem jest taki progrma ktory wysyla sms-a do uzytkownika teleofnu gdy ktos umiesci w nim inna karte sim.

Post:22 mar 2007, 11:30
autor: dechomenon
tak tez o tym czytałem gdzies..ale na wersję v2 jest ta aplikacja..jednak tutaj chodzi o zwykły aparat!

Post:22 mar 2007, 12:26
autor: Kaczy
dechomenon pisze:no chyba ze włoży inną...ale właśnie czy można to zrobić ?
Tak jak pisałem wcześniej. Czysto teoretycznie da się namierzyć telefon.
Przy logowaniu karty SIM (a zarazem telefonu) wysyłane są informacje o telefonie. No i wysyłany jest też numer IMEI. Czyli na tej podstawie da sie określić jaki numer telefonu jest używany z danym telefonem (ew. na odwrót) i gdzie sie znajduje.

Post:22 mar 2007, 13:27
autor: dechomenon
też tak to sobie od razu wymyśliłem, że telefon musi być aktywny..bo tak to lipa..

Post:22 mar 2007, 16:29
autor: D@rio
jacenty1812 pisze:Podobno na telefony z symbianem jest taki progrma ktory wysyla sms-a do uzytkownika teleofnu gdy ktos umiesci w nim inna karte sim.
Samsung stosuje bardzo podobne rozwiązanie. Jest to seryjnie wgrywane w aparat a aplikacja się nazywa "Mobile Tracker".
dechomenon pisze:też tak to sobie od razu wymyśliłem, że telefon musi być aktywny..bo tak to lipa..
tak, technicznie jest to wykonalne. Natomiast sieć rejestruje moment ostatniej rejestracji/potwierdzenia lokalizacji i lokalizację wyrejestrowania telefonu.

Post:23 mar 2007, 02:03
autor: dechomenon
wyrejestrowania telefonu ale w jakim sensie?

Post:23 mar 2007, 02:05
autor: D@rio
dechomenon pisze:wyrejestrowania telefonu ale w jakim sensie?
dosłownym. Wylogowanie z sieci. Popularne "wyłączenie telefonu".

Post:23 mar 2007, 02:25
autor: piwosz
dechomenon pisze:wyrejestrowania telefonu ale w jakim sensie?
chodzi o miejsce w którym telefon został wyłączony. System zapisuje to miejsce.

Post:23 mar 2007, 02:30
autor: D@rio
piwosz pisze: chodzi o miejsce w którym telefon został wyłączony. System zapisuje to miejsce.
może nie tyle zapisuje, co da się odwtorzyć dokładne dane BTS'a/nodeB do którego dotarło polecenie wylogowania. A na podstawie tych danych zlokalizować stację i wyznaczyć orientacyjny teren.

Post:23 mar 2007, 02:43
autor: piwosz
a tak z ciekawości od razu zapytam bo napisałeś że dotarło polecenie wylogowania czyli wciskamy przycisk power w tel się wyłącza a w tym czasie wysyła tą informacje wylogowania. A co jeśli bezczelnie wyciągnie się baterie? (sorki za zagmatwanie ale w pracy jestem i nam potężny ból głowy :( )

Post:23 mar 2007, 11:53
autor: dechomenon
D@rio pisze:
piwosz pisze: chodzi o miejsce w którym telefon został wyłączony. System zapisuje to miejsce.
może nie tyle zapisuje, co da się odwtorzyć dokładne dane BTS'a/nodeB do którego dotarło polecenie wylogowania. A na podstawie tych danych zlokalizować stację i wyznaczyć orientacyjny teren.
no dobra ale jeśli ktoś wylaczyl telefon to przecież szybko moze sie oddalić od BTS-a, chyba ze ponowne włączenie pozwoli go namierzyć...to wtedy rozumiem!

Post:23 mar 2007, 14:33
autor: D@rio
piwosz pisze:A co jeśli bezczelnie wyciągnie się baterie? (sorki za zagmatwanie ale w pracy jestem i nam potężny ból głowy )
wtedy nie następuje element wylogowania, z punktu technicznego sieć dłuzszą chwilę "szuka telefonu", stąd dłuższy czas przy próbie połączenia na taki numer włączenia się poczty/odsłuchania informacji o niedostępności. Takie zachowanie jest wtedy używane jak utrata zasięgu. Ale to nie zmienia rzeczy, że można odtworzyć ostatni moment "bycia w zasięgu" danej osoby...
dechomenon pisze:no dobra ale jeśli ktoś wylaczyl telefon to przecież szybko moze sie oddalić od BTS-a, chyba ze ponowne włączenie pozwoli go namierzyć...to wtedy rozumiem!
jeśli się ponownie zaloguje, zarejestruje w sieci to tak.

Post:04 maja 2007, 14:33
autor: Ola
witam
a co jezeli chcialabym namiezyc telefon... gdzie powinnam sie z tym zgłosić ?? czy policja w takich przypadkach jest pomocna ??

Post:04 maja 2007, 22:09
autor: Kaczy
Ola pisze:czy policja w takich przypadkach jest pomocna ??
Jakby to powiedzieć? Dla nich to taka błachostka, że raczej nie będą się tym przejmować.
Namierzenie telefonu możliwe jest na wniosek prokuratora. Raczej nikłe szanse, aby ten się zgodził.

Post:14 maja 2007, 00:24
autor: Wąglik
a ja dziś przez przypadek wyzerowałem sobie IMEI:/ Jakies konsekwencje?

Post:14 maja 2007, 00:34
autor: D@rio
dr_martin pisze:a ja dziś przez przypadek wyzerowałem sobie IMEI:/ Jakies konsekwencje?
no w razie kontroli możesz mieć problemy. Radzę jakoś wprowadzić ten prawidłowy z pudełka albo z odwrotu telefonu.

Post:14 maja 2007, 00:46
autor: Wąglik
D@rio pisze:
dr_martin pisze:a ja dziś przez przypadek wyzerowałem sobie IMEI:/ Jakies konsekwencje?
no w razie kontroli możesz mieć problemy. Radzę jakoś wprowadzić ten prawidłowy z pudełka albo z odwrotu telefonu.
Problemy jakiego typu? Z policją? Mam fakturę zakupu i pudełko od telefonu. Z drugiej strony to deb....stwo ze strony Samsunga, że tak niby ciężko zmienić IMEI jak zablokują telefon, a za pomocą jednego kodu telefon pokazuje 15 zer - czyli już by był odblokowany po zablokowaniu przez opa... i można dalej swobodnie dzwonić...