DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1147630  autor: frasag
 12 kwie 2023, 17:27
Panowie:
Mam problem! Od tygodnia dostaję od Facebook Security 6 cyfrowe kody do zresetowania mojego hasła. Było ich już kilkanaście- po 2-3 dziennie. Problem w tym, że nie występowałem o takie kody. Miałem tam kiedyś konto, ale przez kilka dni i to może 10 lat temu. Klikam w mailu odnośnik, że to nie moje zgłoszenie, ale ciągle takie kody przychodzą.
Nie zaloguję się tam, bo nie mam zapisanych żadnych danych, ale mnie to wkurza. Jak to zgłosić? Albo to jakiś podszywacz, albo brakuje im użytkowników i chcą mnie zmusić do powrotu.
Doradźcie co z tym syfem zrobić albo poczekać aż umrze sam.
Dzieki.
 #1147633  autor: babciagienia1p
 12 kwie 2023, 17:35
@frasag
Może ktoś pomyłkowo (literówka) podał Twój numer telefonu do ewentualnego odzyskiwania hasła i teraz rozpaczliwe usiłuje w ten sposób dostać się do swojego konta?
 #1147636  autor: frasag
 12 kwie 2023, 17:41
To możliwe- ale te kody dostaję tylko na mail, a na telefon nic nie przychodzi. Więc chyba inny problem mam. Dzięki za odzew i pozdrówki wysyłam.
 #1147643  autor: Remington
 12 kwie 2023, 19:13
Zalogować się możesz - jako login możesz podać nr telefonu.

Spróbuj, a jeśli się mimo to nie uda, to spróbuj się jakoś upewnić czy aby na pewno to są SMS-y od Facebooka - co mówi ich treść?
 #1147645  autor: frasag
 12 kwie 2023, 19:26
@REM:
Wygląda to tak. Trochę wykasowałem dla bezpieczeństwa, bo różni ludzie tu zaglądają. To mam tylko na email- na telefonie nic nie przyszło. Nie pamiętam co tam podawałem, ale chyba tylko mail bo przychodzi mi na Onet i na Gmail. Zawsze klikam POWIADOM NAS ŻE TO NIE TY, bo to jest linkowane, ale dalej przychodzi, tylko cyferki się zmieniają.
Witaj, Franciszek!
Otrzymaliśmy prośbę dotyczącą zresetowania Twojego hasła na Facebooku.
Wprowadź następujący kod resetowania hasła:
++++++
Możesz też zmienić bezpośrednio swoje hasło.

Zmień hasło



Nie prosiłeś o tę zmianę?
Jeżeli prośba o nowe hasło nie została wysłana przez Ciebie, powiadom nas o tym.




od
Meta
© Facebook. Meta Platforms Ireland Ltd., Attention: Community Operations, 4 Grand Canal Square, Dublin 2, Ireland
Ta wiadomość została wysłana na adres ***************************
Aby zapewnić bezpieczeństwo swojego konta, nie przekazuj dalej tego e-maila. Dowiedz się więcej
 #1147648  autor: Remington
 12 kwie 2023, 19:38
Myślałem, że chodzi o SMS. Zalogować się możesz - jako login podaj email, na który przychodzi wiadomość.

Czy linki w mailu na pewno kierują do domeny facebook.com ?
 #1147650  autor: frasag
 12 kwie 2023, 19:47
No myślę, że to oryginalny link. Jest taka ramka.

Facebook
Zaloguj się do Facebooka
Adres e-mail lub numer telefonu
Hasło
Zaloguj się
Nie pamiętasz nazwy konta? · Zarejestruj się na Facebooku

Na razie odpisałem im z Onetu, żeby się odspółkowali ode mnie. Tam miałem adres Facebook Security w tym mailu od nich. I poczekam co dalej. Nie chcę tam wchodzić, jeśli nie będzie przymusu. Dzięki za wskazówki.
 #1147651  autor: Remington
 12 kwie 2023, 20:03
Teraz fałszywe strony wyglądają idealnie, to nie to co kiedyś.

Czy to prawdziwa strona musisz wywnioskować z adresu jaki masz w pasku przeglądarki. Wklej tu fragment adresu do pierwszego slasha /

Czyli https://TO.SKOPIUJ/acodalejtoniekopiuj
 #1147652  autor: frasag
 12 kwie 2023, 20:27
No wychodzi, że to Góra Cukru pisze. Przeniosło mnie na stronę Facebooka. A mail na Onet przyszedł właśnie z takiego adresu. [email protected].
Tam, gdzie wszedłem był właśnie taki adres.
https://pl-pl.facebook.com/help/1634546593478660
Najprawdopodobniej ktoś chce przejąć konto nie używane od ponad 10 lat. To są skutki tego, że niby klikasz, że likwidujesz konto, ale ono wcale nie jest zlikwidowane.
 #1147655  autor: Remington
 12 kwie 2023, 20:42
Prawdziwego adresu nadawcy nie sprawdzisz. Ale strona prawdziwa, czyli ktoś wpisuje Twój email i prosi o reset hasła.

Zaloguj się tym emailem (resetując hasło, ale lepiej sam żądając resetu, a nie z tego maila) i zleć usunięcie konta.