DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1144470  autor: Remington
 28 lut 2023, 14:19
neotele pisze:
25 lut 2023, 15:19
Oczywiście, że można.
Odbierz połączenie (ew. wyślij SMSa czy emaila) i w wyjaśnij, że jesteś nowym użytkownikiem tego numeru od X dni/miesięcy, a oni szukają wcześniejszego użytkownika tego numeru. Następnie stanowczo wydaj im dyspozycję, aby przestali Cię nękać (a z poprzednim użytkownikiem kontaktowali się poprzez Pocztę, email itp.), bo inaczej złożysz na nich skargę do UODO (z perspektywą kary 100 000 zł).
MariuszY pisze:
25 lut 2023, 19:23
amigo007 pisze:
trafił mi się numer po jakimś dłużniku. Dostaję jakieś smsy windykacyjne...
Taka sama sytuacja w Play, ale obecnie numer przeniesiony do Plusha. I tu wątek najciekawszy - otrzymuję sms'y windykacyjne w Cyfrowego Polsatu (z numerem dekodera). Durna firma nadal (po imiennym przeniesieniu do nich numeru) nadal nie wie, że dekodera CP nie mam i nie miałem :wink:
Na innym numerze, ze 2 lata temu opie.... windykatora, z groźbą zgłoszenia zawiadomienia o nękaniu mojej osoby - przekazałem informację, że poszukiwana przez nich osoba nie jest mi znaną, a numer na który dzwonią jest zarejestrowany na mnie (na pytanie "Czyli na kogo?" się tylko roześmiałem do słuchawki) - dali sobie spokój (i mi też).