DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1101422  autor: Pragmatyk
 17 sie 2020, 12:10
Sytuacja wygląda tak. W laptopie mam modem wewnętrzny LTE Sierra Wireless AirPrime EM7455B z kartą Play w środku.
Niestety modem ten nie posiada żadnych aplikacji do obsługi smsów. Jest tylko lista komend AT, gdzie z terminalu można odebrać i nadać smsa. Ale za takie rozwiązanie to ja podziękuję.
Pomyślałem,że może istnieje firma która świadczy usługi przekierowania sms na swój portal, gdzie mogę odczytać smsa.
Czy może ktoś zna taką możliwość ?
Chodzi o smsy z banku z kodem tymczasowym do autoryzacji transakcji.
 #1102767  autor: mp107
 09 wrz 2020, 11:09
Przekierowanie czy to połączenia, czy SMS-ów zanim dotrą do urządzenia wymaga udostępnienia takiej funkcjonalności przez samą sieć (komórkową), bo to ona odpowiada za dostarczenie wiadomości do momentu dotarcia jej do urządzenia. W związku z tym hipotetyczna aplikacja tego typu (potrafiąca przekierować SMS-y) byłaby w stanie je przekierować tylko wtedy, gdy samo urządzenie (laptop) byłoby włączone.

Widziałem takie aplikacje (z graficznym interfejsem) tylko pod systemy Android i Symbian, ale nie słyszałem o tego typu aplikacji dedykowanej na komputery. Odbierać i wysyłać SMS-y potrafi gnokii, korzystając "pod spodem" np. ze wspomnianych komend AT, ale wraz musiałbyś napisać skrypt (bat lub PowerShell pod Windowsem, bash, zsh, itp. pod Linuxem, MacOS), realizujący m.in. część związaną ze sprawdzaniem, czy jest nowa, nieprzeczytana wiadomość, przekazaniem jej treści do wysłania SMS-em pod inny numer lub na adres e-mail. Oczywiście, jak wspomniałem, trzeba pamiętać, że działać to będzie tylko wtedy, gdy urządzenie (laptop) będzie włączone.

Poza tym widziałem w sieci serwisy dostarczające "wirtualny" numer, na którym można by odbierać SMS-y online (z opcją wysyłki też się pewnie znajdzie). Sam z nich nie korzystałem, więc zbyt wiele szczegółów o nich nie opowiem. Ale w przypadku tak krytycznej z punktu widzenia bezpieczeństwa funkcji jak odbiór potwierdzeń z banku miałbym wątpliwości, czy obdarzyć te serwisy aż takim zaufaniem.