DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1090730  autor: kenzoqwe1231017337
 23 lut 2020, 06:43
Ta sprawa nie daje mi to spokoju... wczoraj ktos dzwonil do mnie z prawie takiego samego numeru jak moj. Roznica polegala tylko za jednej cyfrze (rowniez siec PLAY) niestety nie odebralem bo ten nr dzwonil rano, tel byl wyciszony a ja spalem, pozniej probowalem oddzwonic ale ten tel jest wylaczony.
Jak rozumiem szanse na taka pomylke sa znikome, wiec co to moglo byc? mozliwe ze to haker jakis?
 #1090737  autor: Remington
 23 lut 2020, 09:37
Haker może, tylko po co by dzwonił?

Może ktoś chciał zadzwonić na własny nr, a omyłkowo wybrał Twój? Szczególnie jeśli różniąca się cyfra leży blisko na klawiaturze.

A może miał jakąś sprawę do Ciebie, bo np. wydzwaniają do niego osoby mylące Twój nr z jego.
 #1090738  autor: biala1991
 23 lut 2020, 10:27
Wyjaśnienie może być bardzo prozaiczne, dzieci dorwały się do telefonu :) Sama znam takie, które lubią wybierać "z palca" zapamiętane numery do osób z rodziny albo własne, tylko że często się mylą przy jednej czy dwóch cyferkach. Jak ktoś oddzwoni to nie odbierają :)
 #1090789  autor: kenzoqwe1231017337
 23 lut 2020, 22:25
Roznica polegala na 7 zamiast 9, tel nadal jest wylaczony? bo jest komunikat "ten nr jest w tej chwili niedostepny zostaw wiadomosc" to ze ktos chcial zadzownic do siebie i ma podobny nr ma sens albo ktos z jakiegos powodu sprawdza ile ludzi ma podobny nr do jego, dziwne. Moj nr jest bardzo stary pochodzi z roku 2006.
 #1090817  autor: biala1991
 24 lut 2020, 14:18
No właśnie nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś miałby wybierać numer, z którego właśnie dzwoni? Jeśli ktoś ma dwa numery xxx i yyy a xxx mu się gdzieś zawieruszył to zadzwoni z yyy, żeby zlokalizować xxx. Jeśli Ty masz podobny numer np. xxa to pomyłkowo może zadzwonić do Ciebie ale wtedy wyświetli Ci się jego nr yyy a nie ten podobny do Twojego xxx.
Nie wiem w jakim celu ktoś miałby dzwonić z numeru xxx na numer xxx?

Ja miałam sytuację, że z zupełnie niepodobnego numeru dostałam mms ze zdjęciem jakiejś nieznanej pary :) Dlatego wytłumaczenie z dziećmi wydaje mi się najbardziej prawdopodobne. Pewnie wysyłały przypadkowe wiadomości dołączając zdjęcia z galerii, np. rodziców.
Tak że uważajcie na swoje pociechy, bo nie wiadomo co z waszych telefonów wysyłają w świat :)
 #1090823  autor: Remington
 24 lut 2020, 17:08
biala1991 pisze:
24 lut 2020, 14:18
No właśnie nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś miałby wybierać numer, z którego właśnie dzwoni?

No wiesz... tak mało testowałaś? Jak mam nowy numer to sam często sprawdzam jak się zachowa przy zajętości. Np. Plus krzyczy komunikatem USSD, że dzwonię na własny numer.
 #1090828  autor: 7xx654465
 24 lut 2020, 19:46
biala1991 pisze:
24 lut 2020, 18:18
Zmotywowałeś mnie :)
w TM jest sygnał zajęte, przychodzi nawet powiadomienie, że numer taki a taki próbował się dodzwonić :)
Orange tak samo przychodzi sms, w Play mówi wybrany nr jest zajęty spróbuj później.