DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1074181  autor: marson
 15 cze 2019, 11:42
Witajcie

Nie wiem czy to odpowiedni dział więc jak coś proszę o przeniesienie bo nie znalazłem lepszego, ewentualnie powiedzcie proszę gdzie zadzwonić, żeby się tego dowiedzieć.

Sprawa wygląda tak, że otworzyłem jednoosobową działalność gospodarczą (dopiero co, firma ma niecały miesiąc), natomiast od kilku już lat korzystam z nju mobile (oferta nju z rachunkiem) i jestem zadowolony, niestety nju z rachunkiem nie da się przepisać na firmę i tu moje pytanie, czy jak teraz wezmę telefon z wolnego rynku sklep typu RTV Euro czy inny media to czy jest to dozwolone przepisami, żebym miał aparat na firmę - wiecie, kwestia kosztów - natomiast SIM w nim na osobę prywatną, co prawda na mnie, gdzie jednocześnie jestem właścicielem firmy no ale jednak... Generalnie podstawowy ból jest taki, że oferty na abonament u dużych operatorów są i droższe niż nju i na 2 lata, z drugiej strony, nie chcę oferty na kartę, nie chcę się bawić z doładowaniami, pamiętać o tym itd. doradźcie coś proszę.
 #1074182  autor: Remington
 15 cze 2019, 11:55
Nie musisz wliczać w koszty każdego wydatku, więc brak w kosztach faktury za usługi nie powinien być problemem. Im mniej odliczysz, tym większa korzyść dla fiskusa, więc nie powinni tego podważać.

Co więcej, często wykorzystuje się w działalności coś kupowanego prywatnie (np. prąd gdy prowadzi się działalność w mieszkaniu).

Ważne jest tylko, byś mógł udowodnić, że telefonu faktycznie używasz w celu prowadzenia działalności, czyli żeby nr był na wizytówce, stronie internetowej itp.