DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1064501  autor: user11
 05 lut 2019, 16:14
Kłaniam się.
Proszę o pomoc. Jak najskuteczniej zablokować otrzymywanie nękających smsów premium? Jestem w Fakt Mobile. Dostałem smsa z nru 720xx i chcą żebym odpowiedział TAK za 2,46 PLN. Zgłosić to do jakiegoś urzędu, operatora? Ciekawe skąd mają mój nr?
 #1064512  autor: Remington
 05 lut 2019, 19:24
Akurat masz to szczęście, że Play na usługę Stop Spam. Wysyłasz SMS o treści STOP na nr 252 i po problemie.

Później jeśli chcesz ustal jaka firma jest właścicielem tego numeru i wyślij do nich zadanie zaprzestania wysyłki spamu na Twój nr.

Przy okazji. Wg informacji na stronie, w Plusie ustawienie limitu SMS na 0 zł ("LIMIT SMS 0" na nr 2601) blokuje też wszystkie przychodzące smsy z numerów premium (w tym bezpłatny spam). Może ktoś to potwierdzić w praktyce?