DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1058314  autor: mateo1995
 05 gru 2018, 17:54
Witam,
nurtują mnie takie dwie kwestie dotyczące ochrony baterii telefonu.
1) Czy gdy korzystam z telefonu przez dłuższy czas na włączonym ekranie(np oglądając film) lepiej jest trzymać telefon zasilany z sieci czy skracać czas ładowania poprzez podłączenie telefonu na zgaszonym ekranie. Na logikę jeśli telefon jest naładowany i mam go podłączonego do sieci, korzysta on wtedy z energii z pominięciem baterii a za tym idzie wydłużenie żywotności baterii.

2) Przez kilka godzin dziennie wykorzystuję telefon jako hotspot wifi. Tak jak wyżej lepiej aby był wtedy podłączony do ładowarki czy korzystał z baterii. Czy w ogóle korzystanie z hotspotu wifi skraca żywotność baterii? Czy może jest jakiś sposób aby internet był przesyłany kablem usb zamiast wifi. Czy wpłynęło by to na żywotność baterii?

Telefon to Redmi Note 5. Słyszałem że już po roku bateria w tych telefonach będzie w dużo gorszej kondycji.
 #1058406  autor: kemsinenu
 06 gru 2018, 11:04
Co może pozytywnie wpłynąć na żywotność baterii:
- unikanie rozładowania, a szczególnie przechowywania w takim stanie. Zaleca się przechowywanie przy 50% stanie naładowania
- unikanie przegrzewania baterii podczas użytkowania i ładowania
- unikanie ładowania baterii w niskiej temperaturze, poniżej ok. 0-4°C
- ładowanie jak najmniejszym prądem (najwolniej). W tym celu można rozważyć używanie komputera lub starszej ładowarki z mniejszą mocą, niż fabryczna.
- można bawić się w utrzymywanie naładowania w przedziale 40-80%, ponieważ ogranicza to „stres” baterii, ale mało to praktyczne
- teoretycznie to dobry pomysł że podłączysz telefon podczas oglądania filmu do ładowarki i bateria może nie być używana, ale z drugiej strony dużo czasu spędzi ona wtedy w stanie 100% naładowania. W przypadku grania ładowarka może mieć więcej sensu, bo pobór energii może być naprawdę duży. Jak widać nie ma idealnego sposobu.

Nie wiem jak jest z udostępnianiem internetu po USB w Androidzie.