DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #119526  autor: hettman
 31 paź 2006, 21:09
mam oto takie pytanie-ze 2 tygodnie temu kupilem w uk sek800i,telefon jest bez simlocka kupiony jako nowy.Wyczytalem ze se daje na swoje produkty 2 lata gwar. i tu jest problem bo ja przy zakupie tego telefonu dostalem tylko paragon i taki dodatkowy papier z nr imei itp. ale na tym swistku nie ma mojego nazwiska i zadnej pieczatki(w uk nie ma pieczatek -jedynie na poczcie).o ile cos sie stanie w uk to nawet nie trzeba miec paragonu (moje dane sa u sprzedawcy i to wystarcza) co jednak jezeli by sie cos z nim stalo w polsce :?: wiem ze w polsce wydaja karte gwaran. a na samym paragonie jest mnostwo dodatkowych info z imei wlacznie. gdzie po powrocie do polski wystapic ewentualnie a karte gwar., a moze nie jest mi potrzebna lub moze trzeba gdzies zarejestrowac moj telefon. :?: :?: dzieki za info :-D

 #119527  autor: tomico
 31 paź 2006, 21:11
hettman pisze:mam oto takie pytanie-ze 2 tygodnie temu kupilem w uk sek800i,telefon jest bez simlocka kupiony jako nowy.Wyczytalem ze se daje na swoje produkty 2 lata gwar. i tu jest problem bo ja przy zakupie tego telefonu dostalem tylko paragon i taki dodatkowy papier z nr imei itp. ale na tym swistku nie ma mojego nazwiska i zadnej pieczatki(w uk nie ma pieczatek -jedynie na poczcie).o ile cos sie stanie w uk to nawet nie trzeba miec paragonu (moje dane sa u sprzedawcy i to wystarcza) co jednak jezeli by sie cos z nim stalo w polsce :?: wiem ze w polsce wydaja karte gwaran. a na samym paragonie jest mnostwo dodatkowych info z imei wlacznie. gdzie po powrocie do polski wystapic ewentualnie a karte gwar., a moze nie jest mi potrzebna lub moze trzeba gdzies zarejestrowac moj telefon. :?: :?: dzieki za info :-D
Kartę gwarancyjną powinieneś dostać z telefonem w pudełku. Jest ona ważna także w Polsce ponieważ jest to europejska gwarancja.

 #119641  autor: hettman
 01 lis 2006, 10:25
tomico pisze:Kartę gwarancyjną powinieneś dostać z telefonem w pudełku. Jest ona ważna także w Polsce ponieważ jest to europejska gwarancja.
- w tym sęk,w uk nie dostaniesz karty gwar. do niczego-tam poprostu reklamacje odbywają się za pomocą paragonu,i tak jak napisałem wcześniej-za pomocą info o tobie w sieci komp. sprzedawcy.

 #119647  autor: tomico
 01 lis 2006, 10:29
hettman pisze:tomico napisał/a:
Kartę gwarancyjną powinieneś dostać z telefonem w pudełku. Jest ona ważna także w Polsce ponieważ jest to europejska gwarancja.
- w tym sęk,w uk nie dostaniesz karty gwar. do niczego-tam poprostu reklamacje odbywają się za pomocą paragonu,i tak jak napisałem wcześniej-za pomocą info o tobie w sieci komp. sprzedawcy.
No to możesz iść do serwisu SE, żeby ci wystawili kartę gwarancyjną, na podstawie rachunku. A może nawet ta karta nie jest potrzebna tylko rachunek ci wystarczy bo ja do mojej 6280(polskiej z orange) mam rachunek z salonu wydrukowany(na kartce A4) i to jest moja karta gwarancyjna.

 #119701  autor: D@rio
 01 lis 2006, 14:15
tomico pisze:mojej 6280(polskiej z orange) mam rachunek z salonu wydrukowany(na kartce A4) i to jest moja karta gwarancyjna.
dziwne. Powineneś mieć kartę gwaracyjną z napisem "karta gwaracyjna"...

Obrazek

 #119731  autor: tomico
 01 lis 2006, 16:30
Dario mam kartę gwarancyjną razem z rachunkiem wudrukowaną w salonie orange na jednej kartce a4.

 #119740  autor: D@rio
 01 lis 2006, 16:52
tomico pisze:Dario mam kartę gwarancyjną razem z rachunkiem wudrukowaną w salonie orange na jednej kartce a4.
no, teraz rozumiem. Widziałem do 6680 kartę gwaracyjną A4. Aż sam się ździwiłęm żę to taki świstek - a nie taka składana książeczka, jaką ja mam od Nokia Poland ;)

Obrazek

 #119795  autor: tomico
 01 lis 2006, 19:20
W 6680 też miałem taką kartkę A4, teraz w 6280 tak samo.

 #119798  autor: przemek910
 01 lis 2006, 19:27
Gdy zamawiałem telefon (se d750) przez BOA (Era) dostałem fakturę vat, gdzie znajduje się nr IMEI telefon. W zestawie była również karta gwarancyjna lecz nie wypełniona.

Na fakturze mam zapisane takie zdanie.
"Niewypełnienie K.Gwar. nie stanowi przeszkody dla korzystania z uprawnień gwarancyjnych, przy czym warunkiem korzystania z tych uprawnień jest każdorazowo przedstawienie kompletu dwóch dok.: faktury zakupu i oryginalnej karty gwarancyjnej."

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #119948  autor: Rokko
 02 lis 2006, 08:47
Moim zdaniem w przypadku reklamacji powinni uznac paragon. Bardzo czesto jest tak, ze dostajesz produkt (mam tu na mysli nie tylko telefony komorkowe) bez gwarancji, a podstawa dochodzenia roszczen jest paragon na ktorym jest data zakupu. Choc moim zdniame dla jasnosci powinnien byc formularz gwarancyjny - np po to zeby wiedziec co podlegfa gwarancji a co nie i jakie sa zasady dochodzenia praw na jej podstawie.

 #119966  autor: JacekS
 02 lis 2006, 11:12
Rokko pisze:Moim zdaniem w przypadku reklamacji powinni uznac paragon. Bardzo czesto jest tak, ze dostajesz produkt (mam tu na mysli nie tylko telefony komorkowe) bez gwarancji, a podstawa dochodzenia roszczen jest paragon na ktorym jest data zakupu. Choc moim zdniame dla jasnosci powinnien byc formularz gwarancyjny - np po to zeby wiedziec co podlegfa gwarancji a co nie i jakie sa zasady dochodzenia praw na jej podstawie.
Powinna byc podbita gwarancja, oraz dowód zakupu np. paragon lub faktura.

 #120263  autor: Rokko
 03 lis 2006, 14:14
No wlasnie przy roznych produktach roznie bywa z tym formularzem gwarancji. Oczywiscie w sytuacji kiedy producent zalacza do produktu to powinno sie miec formularz gwarancyjny.