DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1028332  autor: jamto02
 24 paź 2018, 20:17
Z mojego nr poszedł sms za ponad 11 zł. (Virgin) To jest po prostu niemożliwe. Wiem że niczego nie udowodnię ale jak w przyszłości ustrzec się od takich niespodzianek. Na kilkanaście lat używania telefonu mam pierwszą taką sytuację. Jakieś pomysły kto i jak mógł mi podpieprzyć kasę?

Chyba że wysłałem sms do kogoś co był za granicą? Ale 1 sms tyle by kosztował?
Teraz widzę. nr to 487955. Piszą że pobiera kasę za smsy. Jak to możliwe skoro nie odbierałem na 100% Nie odbieram takich śmieci.
 #1028337  autor: Eragon
 24 paź 2018, 20:44
Zadzwoń do Virgin, opowiedz o sytuacji - może coś pomogą - no ale już na pewno pomogą w zablokowaniu wszelkich dodatkowych usług które mogą Cię kosztować. CMOK jest spoko, można dzwonić ;)

Żaden ze mnie dział IT - ale śmiem podejrzewać że możesz mieć na tel jakiś syf. Tak dla pewności zainstaluj jakiś antywirus i przeskanuj. Jaki masz model?

:smt006
 #1028343  autor: jamto02
 24 paź 2018, 21:05
Problem w tym że dzieje się to na klasyku więc wirus tu nie jest problemem. Wysłałem już info do Virgina niech myślą co się dzieje. Przypominam sobie taki sygnał, raz czy dwa zadzwoniło, oczywiście nie odebrałem, chyba sprawdziłem w google że to jakiś natrętny nr spod Orange (tak to zapamiętałem) i tyle.... Teraz coś trzeba zrobić żeby znów mnie nie skubnęli tym sposobem. Może jakiś rzecznik konsumenta czy coś innego....
 #1028346  autor: Remington
 24 paź 2018, 21:55
Grasz w Pokemony? Nr podobno związany z PokeXGames. A może to subskrypcja.

Włącz całkowitą blokadę usług Premium i unikniesz powtórki (o ile blokada zadziała ;)).
 #1028362  autor: jamto02
 25 paź 2018, 07:31
Za stary jestem na wszelkie gry i zbyt ostrożny w takich kwestiach. Nie jestem jedyny ni stąd ni zowąd kasa zniknęła. Przypominam sobie tylko że kiedyś ktoś dzwonił i się rozłączył. I chyba wtedy to się stało. Ale jak to możliwe. Głowię się na potęgę....
 #1028735  autor: jamto02
 26 paź 2018, 19:20
Virginowcy zaproponowali mi blokadę premium. Nie zmienia to faktu że wciąż się głowię jak mogli wyprowadzić mi kasę bez mojej wiedzy i zaangażowania. I wiem że nie jestem jedyny. Ponadto czy taka blokada nie zablokuje mi haseł np z banku?
 #1028739  autor: Remington
 26 paź 2018, 19:33
jamto02,
albo faktycznie kiedyś coś wysłałeś/zleciłeś, brałeś udział w jakimś konkursie itp., albo to błąd u Virgina. Trzeciej możliwości przy muzealnym modelu nie widzę. Na pewno możesz dopytać czy to był SMS wysłany, czy pobranie opłaty za przychodzącą wiadomość na zasadzie subskrypcji.

Czy inni skarżący się na ten problem też są z Virgin? Ewentualnie z Playa?

Blokada Premium (jest ich kilka, najlepsza jest globalna blokująca wszystko) wyłącza możliwość wysyłania SMS/MMS i wykonywania połączeń na numery płatne extra, a także korzystania z subskrypcji (mawia się o nich, że to płatne SMS-y przychodzące, co nie do końca jest prawdą). Przychodzących to nie blokuje.
 #1028745  autor: jamto02
 26 paź 2018, 19:51
wrzuciłem na google nr telefonu i widzę co ludzie piszą. Spod jakiej sieci tego nie wiem. Ja w systemie mam jakoby wysłany co na 99,99% jest niemożliwe, jestem też abstynentem więc i ta wersja nie wchodzi w grę ;) Czasami zdarzało mi się wysłać sms na OLX z pytaniem do kogoś ale nie wierzę żeby to była pułapka. Nr telefonu jest inny od innych normalnych. Ponadto "jadę" na bonusie od faktu więc virgina obecnie prawie w ogóle nie używam. Jedynie odbieram i to te nr które znam. Zatem możliwości żebym ja coś praktycznie nie ma. Nie sądzę że Virgin do czegokolwiek się przyzna. To już przepadło ale chcę na przyszłość wiedzieć jak przed takim złodziejstwem się uchronić. Przejrzałem jeszcze w komórce wysłane smsy nic tam nie ma.

kilka komentarzy:
Niby wyslane 2 sms ktore kosztuja 11 zl za sztukę i tez w orange, jakies oszustwo oprucztego jeszcze inny podobny numer gdzie koszt sms to 13 zl ....ratunku....ci to ma byc

Telefon wysyła na ten nr kosztowne sms-y. Oszustwo.
Właśnie u mnie to się stało, ale jak to możliwe ???



makabra niby wysłałam 2 sms których nie wysłałam , już drugi raz mam w przeciągu 10 dni każda kwota 22 zł z zami więc już i urosło o ponad 44 zł co dalej !? jestem pzerażona a Orange twierdzi że musiałam wysłać albo ktoś z domowników , tylko tych domowników nie ma jestem sama i mam swoje lata więc nie kręcą mnie jakieś zabawy ,ale wytłumaczyć się nie da musiał być z mojego telefonu i już .jak jeszcze jedn przyjdzie zgłaszam sprawę na policję .


makabra niby wysłałam 2 sms których nie wysłałam , już drugi raz mam w przeciągu 10 dni każda kwota 22 zł z zami więc już i urosło o ponad 44 zł co dalej !? jestem pzerażona a Orange twierdzi że musiałam wysłać albo ktoś z domowników , tylko tych domowników nie ma jestem sama i mam swoje lata więc nie kręcą mnie jakieś zabawy ,ale wytłumaczyć się nie da musiał być z mojego telefonu i już .jak jeszcze jedn przyjdzie zgłaszam sprawę na policję .



makabra niby wysłałam 2 sms których nie wysłałam , już drugi raz mam w przeciągu 10 dni każda kwota 22 zł z zami więc już i urosło o ponad 44 zł co dalej !? jestem pzerażona a Orange twierdzi że musiałam wysłać albo ktoś z domowników , tylko tych domowników nie ma jestem sama i mam swoje lata więc nie kręcą mnie jakieś zabawy ,ale wytłumaczyć się nie da musiał być z mojego telefonu i już .jak jeszcze jedn przyjdzie zgłaszam sprawę na policję .
 #1028771  autor: Remington
 26 paź 2018, 21:50
Już widzę, że różni operatorzy, więc to raczej nie błąd w Virginie. A skoro tak, to jakby jednak telefon to wysłał... Udowodnić cokolwiek będzie niemożliwe. A jaki to konkretnie model telefonu?

Np. dostęp do Gazety Polskiej jest przez ten nr. i jakieś gry. Ciekawe co to.

Hipnozę też wykluczasz? ;)
 #1028911  autor: jamto02
 27 paź 2018, 17:08
Remington pisze:. A jaki to konkretnie model telefonu?

Np. dostęp do Gazety Polskiej jest przez ten nr. i jakieś gry. Ciekawe co to.

Hipnozę też wykluczasz? ;)
Nokia 130
Nic nie kupuję nic nie wysyłam jak już coś robiłem w tym czasie gdy kasa zniknęła to na wspomnianym Fakcie.
 #1028912  autor: Remington
 27 paź 2018, 17:15
Dziwne i wyjaśnić chyba się nie da.

Sprawdziłem blokady Premium. W serwisie internetowym nie ma po nich śladu, za to w aplikacji mobilnej jest cała lista możliwych blokad do włączenia.
 #1028914  autor: jamto02
 27 paź 2018, 18:00
Tylko żeby tak nie zablokować co by we wszystkim będę zablokowany.... Wspomniane smsy z banku
 #1029006  autor: jamto02
 28 paź 2018, 14:58
Odpisali mi
Najprawdopodobniej została przez Pana/aplikację na urządzeniu uruchomiona subskrypcjia prenumeraty premium.
Możliwe to na klasyku ? Ponadto omijam takie rzeczy szerokim łukiem i za stary jestem na takie rzeczy.......
 #1029007  autor: Remington
 28 paź 2018, 15:01
Pójdź tym tropem i poproś o zweryfikowanie, kiedy ta prenumerata została włączona i kto był jej dostawcą. Mogła być np. bardzo dawno, a dopiero teraz dostawca sobie przypomniał, albo np. była roczna itp.

Na klasyku wszystko jest możliwe, ale musiałoby się zadziać za wiedzą producenta, bo tylko on i jego oprogramowanie kontroluje co jest wysyłane.

[Edit] Wyślij LISTA na nr 6000. Powinieneś w odpowiedzi dostać listę aktywnych prenumerat.
 #1029025  autor: jamto02
 28 paź 2018, 16:22
ten nr jest płatny? Żebym się znów nie zdziwił....
Napisałem do nich jak radziłeś
 #1029032  autor: Remington
 28 paź 2018, 16:43
Bardzo dziwne. U mnie się wysyła bez problemu i przychodzi info, że nie mam żadnych subskrypcji.