DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1023239  autor: katie
 02 paź 2018, 16:19
Robiąc porządki na strychu znalazłam "cmentarzysko" starych telefonów - Samsung Avila (2010), LG Shine (2008), Plusfon Huawei (2007) i stary Samsung (2004).
Pytanie, czy wyrzucić to do kosza na elektrośmieci w Kauflandzie czy da się odzyskać z tego jakiś metal czy coś (czasem zbierają stare telefony na misje w Afryce)?
Co do danych na telefonie to już tak stare dzieje, że to chyba nie ma większego znaczenia.
Ale chcę się tego jakoś pozbyć :)
 #1029042  autor: ManiacGSM
 28 paź 2018, 17:23
No tutaj muszę Cię troszkę załamać gdyż afryka jest zasypywana elektośmieciami. (nielegalne wysypiska) z krajów rozwiniętych.
A co do wyciągania z telefonów metali szlachetnych , lub jakichkolwiek innych z których byłby jakiś zarobek to nie jest zabawa dla zwykłego śmiertelnika.
Mój znajomy odkopał z szafy ostatnio jakiegoś starego Panasonica- pomyślał ,że działający zabytek pójdzie chociaż za 20-30 dyszki. Facet w lombardzie powiedział mu aby spróbował na pchlim targu , lub alledrogo bo on mu nie da za ''to coś'' nawet 5 złotych na piwo.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.