DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1149573  autor: rikitiki
 10 maja 2023, 23:27
Przed wyjazdem za granicę ustawiłem sobie wifi calling, sieć pokazuje się jako T-Mobile WiFi, telefon to iphone. Wyłączyłem sieć komórkową. I trochę się zdziwiłem bo przy słabym wifi telefon odbiera rozmowy korzystając z sieci komórkowej i czardżując mnie jak za zboże. Dopiero przełączenie na tryb samolotowy działa albo po wifi albo wcale.
Czy to właśnie ma w taki sposób działać?
 #1149575  autor: Remington
 11 maja 2023, 01:08
rikitiki pisze:
10 maja 2023, 23:27
przy słabym wifi telefon odbiera rozmowy korzystając z sieci komórkowej

A jak wg Ciebie miałoby to działać, skoro stabilność połączenia poprzez WiFi jest niewystarczająca do przeprowadzenia rozmowy?
 #1149597  autor: rikitiki
 11 maja 2023, 17:12
wogóle, klikając na ikonkę sieci komórkowej zakładałem że deaktywuje połączenia głosowe/sms; ale już się dowiedziałem że to deaktywuje tylko transmisje danych i trzeba użyć trybu samolotowego gdzie tam znowu zakładałem że nic nie działa ale jak widać myliłem się
 #1149600  autor: adrjannn
 11 maja 2023, 17:41
@rikitiki, jeśli korzystasz z Wifi 5GHz, zmień sieć w telefonie na 2.4GHz (jeżeli masz rozdzielone SSIDy WIFI), będziesz mieć większy zasięg i będzie git. Czasami Wifi 5GHz nie daje rady za jedną murowaną ścianą - fizyki nie oszukamy