DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 10 z 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
 #1100272  autor: darekka
 29 lip 2020, 14:10
Jakieś głupoty gadają-sam w dniu 28 lipca 2020 byłem przenieść numer z T-mobile do Play w mojej wioskowej filii poczty polskiej(woj.lubelskie) i poszło elegancko mimo, że byłem pierwszym przenoszącym numer. System ładnie prowadzi pracownika Poczty za rękę:
-zeskanuj numer karty SIM(numer nadrukowany na czystej karcie MNP otrzymywanej przy przenosinach do Play-na tą SIMkę wskoczy przenoszony numer).
-podaj numer telefonu do przenosin(na ten numer przychodzi kod sms do potwierdzenia przenosin),
-podaj PESEL właściciela przenoszonego numeru, jego adres email,
-wpisz kod potwierdzający przeniesienie przesłany na przenoszony numer,
-ZATWIERDZ I GOTOWE
System nie pytał o nazwe dawcy,nazwisko i adres właściciela numeru, o numer seryjny karty Sim dawcy, o PUK/PIN ani o inne pierdoły.
Po chwili na przenoszony numer dostajemy smsa z Play o otrzymaniu wniosku o przeniesienie, po czasie od starego operatora, że wpłyną wniosek, a na email od Play info o przyjęciu wniosku z linkiem do sprawdzania jego etapu. Potem przychodzą smsy z aktualizacją statusu przenosin. Dziś równiutko o północy numer zadziałał na otrzymaej SIMce w Play. Jedyny "problem" u mnie to konieczność aktywacji VoLTE/WiFiCalling przez czat, bo automatycznie nie pykło.
Żadnych papierów do podpisywania nie było, a czałość trwała z nauką praktyki przez pracownika kilka minut(robił to pierwszy raz). Słowem lepiej niż w salonie, bo w nim kupa śmieci do podpisania jest!
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, 15:15 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1100275  autor: darekka
 29 lip 2020, 14:30
W zakładce w Play24 "Moje Dane" jest moje imie i nazwisko więc pobierają dane od dawcy no i PESEL.

W taryfie:
Taryfa Play na Kartę Start
Promocja Oferta specjalna dla Super Promocji TYLKO w MNP
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, 14:34 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1100277  autor: Remington
 29 lip 2020, 14:34
Na pewno nie pobierają danych od dawcy.

Do przeniesienia wystarcza sam PESEL, ale nie do rejestracji. Ustawowym wymogiem rejestracji jest imię i nazwisko + PESEL (lub nazwa firmy + REGON). Zobacz co masz na kartce będącej potwierdzeniem rejestracji (o ile Ci ją wydali).
 #1100278  autor: darekka
 29 lip 2020, 14:37
Do rejestracji nowego numeru i owszem ale tu mamy TYLKO zmianę operatora, bo numer przecież zostaje ten sam i danego do niego są już zarejestrowane o operatora oddającego numer.

Tak jak opisałem danych wymagał system PP niewiele PESEL, numer przenoszonego telefonu(ten 9 cyfrowy, który podajemy wszystkim), kod z SMSa potwierdzający wniosek i email+oczywiście numer seryjny NOWO otrzymanej na poczcie karty SIM MNP.
Tak czy inaczej numer z Tmobile bez problemu przeszedł do Play na podstawie tylko tego co podałem wyżej-numer Dowodu ani imie nazwisko nie było spisywane.

Możliwe, że ma to związek z niedawnym przekazaniem spisu numerów i danych rejestracyjnych od wszystkich operatorów do bodaj UKE no i jeszcze jest system państwowy spinający operatorów podczas MNP i możliwe, że te dane śmigają już automatycznie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1100279  autor: Remington
 29 lip 2020, 14:45
darekka pisze:
29 lip 2020, 14:37
Do rejestracji nowego numeru i owszem ale tu mamy TYLKO zmianę operatora, bo numer przecież zostaje ten sam i danego do niego są już zarejestrowane o operatora oddającego numer.

Rejestracja u każdego operatora odbywa się od nowa, a podanie usługodawcy danych jest ustawowym obowiązkiem abonenta. Operator oddający numer nie przekazuje żadnych danych abonenta, nie ma do tego ani prawa, ani nawet pola w interfejsach systemu UKE. Powinieneś dostać potwierdzenie rejestracji numeru, mi zawsze w Play wydawali, może na PP ono się domyślnie nie drukuje.

Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest, że Twoje imię i nazwisko P4 już posiadał i podstawił je automatycznie na podstawie PESEL-u. Robią takie rzeczy np. z adresem zameldowania i choć nie jest on zbierany podczas rejestracji to go kopiują ze starych rekordów, np. u mnie na niedawno rejestrowanym numerze widnieje adres zameldowania jaki miałem ileś lat temu mając u nich abonament (i czasem podczas weryfikacji pytają mnie o niego).
 #1100281  autor: darekka
 29 lip 2020, 14:55
W salonie Play tez wielokrotnie przenosiłem i z tego też powodu napisałem, że tam kupa śmieci jest do podpisania. Tak czy inaczej moje dane od dawny trafiły do biorcy więc coś się pozmieniało chyba w związku z tym co pisałem wcześniej-dane klientów od telekomów jakiś czas temu trafiły bodaj do UKE, a numer śmiga w Play.

Możliwe, że imie i nazwisko Play po PESELU dopasował ze swoich danych bo mam w Play troche numerów ale bez wpisywania danych do wniosku MNP na poczcie takich jak imie i nazwisko, numer dowodu wszystko w pełni zadziałało przeniesienie. System poczty po złożeniu wniosku żadnej papierologii nie drukuje.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1100287  autor: Karlos20
 29 lip 2020, 15:47
Jaka kupa śmieci do podpisywania? Gdy przenosiłem numer do Play (RBM) z Orange Flex podpisałem tylko jeden dokument - wniosek o przeniesienie numeru. Rzeczy do podpisu jest dużo mniej niż ostatnio.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100290  autor: darekka
 29 lip 2020, 15:59
Może się coś poprawiło w tym zakresie ale jak ostatni numer przenosiłem w grudniu 2018 w salonie to ze 4 kartki+podpisy były:wniosek, zgody, oświadczenie, potw.rejestracji itp. To razy 2 bo jeszcze kopie dla opa i mnie.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, 16:02 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1100291  autor: Karlos20
 29 lip 2020, 16:02
Przed epidemią testowali jeden podpis na tabletach, a dokumenty przesyłali na maila (podobny proces jest np. w placówkach PP).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100295  autor: Karlos20
 29 lip 2020, 16:46
Ja przenosiłem numer 2 tygodnie temu. Jedna kartka do podpisu (wniosek MNP), otrzymałem dwie (wniosek + karta rejestracyjna) + kartę startową.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1112000  autor: 7xx654465
 21 lut 2021, 11:59
Przeniosłem nr do Play w piątek 19.02.21r, dzisiaj się przeniósł nie stety nie mogę skorzystać z bonusu za przeniesienie, ponieważ już skorzystałem z bonusu w sierpniu'2020.
Dobrze że 100GB da się odpalić 🙂
 #1119611  autor: michcio123
 02 sie 2021, 11:28
Może ktoś podpowiedzieć w jakiej taryfie najlepiej w tej chwili wykorzystać bonus za przeniesienie numeru i chodzi mi tu bardziej o roczną ważność konta?
 #1119614  autor: babciagienia1p
 02 sie 2021, 12:29
@michcio123
Jeśli chodzi tylko o RWK, nie ma znaczenia. Każda z taryf przenosinowych (Fakt, RBM7 MNP, PnK MNP) dostaje bonus w postaci RWK. Zastanawiać się możesz z innych względów - SD do P4, możliwość uruchomienia 100GB na start i 100GB na lato, szansę na trzykrotne skorzystanie z bonusu, zachowanie Promozł.
  • Strona 10 z 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16