DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
 #1148292  autor: babciagienia1p
 21 kwie 2023, 17:02
Od 25 kwietnia 2023 rusza nowa akcja internetu bez limitu.
Po wielomiesięcznym okresie paczek darmowego internetu, po dwumiesięcznym okresie internetu no limit na Wielkanoc w taryfie Go, T-Mobile wprowadza kolejną wersję darmowego internetu no limit. Tym razem internet NL jest ograniczony do wąskiego kręgu odbiorców. Nieco przypomina to bonus jak dać, żeby nic nie dać, ale darowanemu koniowi...
Oferta jest dostępna dla smartfonów obsługujących eSIM. Użytkowników będzie stosunkowo niewielu, jednak mogą mieć ciekawe doświadczenia, szczególnie w kontekście wyłączenia 3G (ciągłość transmisji danych) i priorytetów transmisji. Przykład - u mnie Supernet Video w taryfie Frii, zarówno w wersji na próbę, jak i płatnej ma zdecydowanie lepsze prędkości niż w innych ofertach na kartę, zarówno Frii jak i Go, z pakietami włącznie.

Podobno wystarczy zamówić online kartę eSIM z dostępem do internetu i można testować NL przez 3 miesiące (90 dni?).
Taka współczesna wersja Best In Test. Tylko wtedy było 20 GB na 7 dni, za to kart można było mieć bez liku. Ciekawe czy będzie ograniczenie liczby kart na Pesel, choć w przypadku NL nie ma to większego znaczenia.

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... -operatora

-----------------Edycja--------------------
https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/ak ... -0-zl.html
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 19:23 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1148299  autor: Karlos20
 21 kwie 2023, 18:17
Nie wiadomo, w jakiej taryfie to będzie - karta, abonament czy tylko testy? Ile tego internetu itp. Nic nie wiadomo. Kombinują - a może testują wprowadzenie eSIM w prepaidzie?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148300  autor: babciagienia1p
 21 kwie 2023, 18:24
@Karlos20
Po edycji podałam link do bardziej zrozumiałej informacji prasowej T-Mobile. Wygląda, że to karta a'la prepaid, ale z możliwością przejścia na abonament. Chyba, że a'la abonament z możliwością rezygnacji. Okaże się we wtorek.
Raczej nie ma żadnej taryfy, bo karta jest tylko do internetu NL. Skoro NL testowy, to pewnie pełen - bez ograniczeń. W prepaidzie jest teraz tylko jedna słuszna taryfa, ale ta karta nie daje możliwości rozmów ani SMS-ów.
 #1148322  autor: Karlos20
 21 kwie 2023, 23:31
babciagienia1p: a ja twierdzę, że to "testowy" abonament, gdyż w abonamencie (M i L) nielimitowane GB na neta są wyłącznie na smartfonie - więc jeśli to będzie w postaci eSIM, nie wykorzystam tego w routerze. Sam przeprowadzałem takie testy na półrocznej umowie z tą ofertą (zostały jeszcze 3 miesiące kontraktu i numer z automatu leci do OFNK w Orange i poczeka na lepsze oferty, bo mam fajny prosty numer telefonu, który mogę w niedługim czasie wykorzystać).

Biedne smartfony i ich baterie, które byłyby wykorzystywane jako hotspoty.
Szczerze? Słaba opcja - wolę swojego Flexa, gdzie karta/karty-klon robią swoje. Płacę raz, a korzystam tak jak mi wygodnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148568  autor: Karlos20
 25 kwie 2023, 12:44
Można już "testować" ofertę - uwaga! Weryfikują wiarygodność/wydolność płatniczą, jakbyśmy u nich brali ofertę abonamentową!
Prosiłbym też o zmianę etykiety tytułu wątku z "karty" na "abonament", gdyż oferta wymaga zamarcia umowy abonamentowej (z taryfą zerową) z operatorem w formie elektronicznej na 3 miesiące.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148570  autor: babciagienia1p
 25 kwie 2023, 12:54
@Karlos20
W pierwszym poście już nie mam możliwości zmiany. Wpiszę w tym, ale nie sądzę, żeby zmiana utrzymała się w kolejnych postach.
Pozostaje moderacja.

----------Edycja_1-------------------
Nie jest to czysty abonament. Dziwna konstrukcja. Piszą, że po 90 dniach karta zostanie wyłączona. O co chodzi z niby-umową? Boją się, ze są jakieś dziury w możliwości użytkowania poza transmisją danych lub poza krajem? Może jakieś zabezpieczenie, aby kreatywni nie przenosili numeru do innego operatora przed upływem 90 dni? Przecież w takiej sytuacji, właśnie umowa to umożliwi...
Trzeba czekać na rozwój wypadków. Już na starcie pracują z poślizgiem...

https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specja ... -karta-sim

-------------------Edycja_2----------------
Jednak ewidentny abonament na 3 miesiące. Taryfa T-DATA.
Jest nawet klauzula inflacyjna. Martwa, ponieważ 0,- zł + xx% = 0,00 zł.
Jest kara za przeniesienie numeru do innego operatora. Martwa, ponieważ miesięczny abonament = 0,00 zł.
Przerost formy nad treścią.

https://www.t-mobile.pl/c/_bffapi/webcm ... 07_1001979
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2023, 15:41 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1148591  autor: iphoneski
 25 kwie 2023, 15:39
Zrobili niby umowę, bo jakoś trzeba było wpuścić to do systemu. Pewnie z kartą wyskoczyły jakieś komplikacje, więc w platformie abo stworzyli pozycję z kwotami ustawionymi na 0 i ją będą włączać. A co do przenoszenia numeru to niby czego mają się obawiać? Przecież i tak nic na tym nie zarabiają, więc co im przeszkadza że ktoś sobie numer zabierze? Jak zleci przeniesienie, to się mu odłączy usługi i tyle.
Mnie bardziej zastanawia jakie będzie zainteresowanie taką ofertą. Na przykład ja już wiem, że mimo darmowości i względnie prostych zasad, z oferty nie skorzystam. Bo właściwie po co? Już teraz nie jestem w stanie wykorzystać internetu z głównej karty, a miałbym zamawiać kolejną? Ilu może być ludzi z telefonem za kilka tysięcy, którzy do tej pory nie ogarnęli wystarczającego pakietu neta w komórce?
 #1148638  autor: Karlos20
 25 kwie 2023, 20:34
gudcezar: w menu *100# można włączyć eFakturę i faktury na maila.

Działają numery SMS z darmowych numerów + przychodzące SMSy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148893  autor: babciagienia1p
 27 kwie 2023, 19:42
W jednej z lokalizacji mam przytkany LTE w T-Mobile. Szczególnie w godzinach szczytu.Dawniej iPad zrzucał do 3G i jako tako można było korzystać. Teraz zrzuca do 2G i lipa... Nie pomaga wymuszanie tylko LTE i 5G. Zresztą 5G w T-Mobile to nie jest 5G.
Pomyślałam, że przetestuję jak będzie się zachowywała promowana e-SIM. Przy okazji sprawdzę na ile prawdziwe są opowieści o różnych priorytetach w transmisji danych.
Po bliższym zapoznaniu się z dokumentami potwierdzam, że to klasyczny abonament. Nawet 0,- zł opłaty to tylko promocja. Podstawa do kary za ewentualne wcześniejsze rozwiązanie umowy to 100,- zł miesięcznie, według cennika taryfy T-Data.
W sklepie T-Mobile mają już korek. Podobno jest duże zainteresowanie. Deklarują wysyłkę e-maila z kartą w ciągu maksimum 24 godzin.
 #1149060  autor: babciagienia1p
 29 kwie 2023, 15:48
Karta e-SIM przyszła po około 20 godzinach. Urządzenie - iPad Pro 5G.
Nie ma żadnych priorytetów dla abonamentu e-SIM. Prędkości nadal słabe, mimo że jest początek długiego weekendu i wielu użytkowników wyjechało do ojców.
Speed testy od 2 Mbps do 24 Mbps DL. Zazwyczaj poniżej 3 Mbps. Wyższe prędkości tylko incydentalnie.
Jak było 3G, standardem były prędkości około 9,25 Mbps na wymuszonym 3G. Niestety już nie ma 3G.
 #1149097  autor: babciagienia1p
 30 kwie 2023, 09:42
@Benjamin Linus
Nie mam pojęcia. Mam tylko jedno urz z możliwością wgrania karty e-SIM. Spróbuję pogrzebać w regulaminach.

---------Edycja_1---------------
https://www.t-mobile.pl/c/_bffapi/webcm ... 07_1001979

Z analizy regulaminu wychodzi, że nie można, ale zawsze można próbować jak ktoś ma dwa urz. Zamówienie karty nic nie kosztuje.
Pkt. 4.4 regulaminu.

----------Edycja_2--------------
Nie zauważyłam żadnego ograniczenia liczby zamówionych kart e-SIM, więc pewnie można mieć dwa różne numery na dwóch urz. Nie wiem czy Ciebie to satysfakcjonuje...

------------Edycja_3-------------
Zakładam, że nie przegapiłeś informacji o specyfice karty. Taryfa T-Data jest tylko do transmisji danych, więc nie powinno być problemu z korzystaniem z dwóch różnych numerów na dwóch sparowanych urządzeniach.
 #1149127  autor: babciagienia1p
 30 kwie 2023, 22:11
@Benjamin Linus
Potwierdzam, że jest transmisja 5G. Niestety jak już pisałam wyżej, w lokalizacji, w której używam urządzenia z e-SIM, jest słabo zarówno z niby-5G jak i LTE T-Mobile. Chyba problem tkwi w obciążeniu BTS-ów, ponieważ są odczuwalne różnice w ciągu doby.

Nie pomaga nawet wymuszenie trybu 5G on.
 #1149163  autor: Karlos20
 02 maja 2023, 09:42
Oferta działa w oparciu o taryfę T-DATA (taryfa internetu mobilnego na abonament / coś jak internet "domowy" LTE/5G). Numer można dodać do Mój T-Mobile, gdyż jest abonamentowy. Po jego aktywacji, polecam natychmiast włączyć eFakturę, aby nie otrzymać faktury zerowej z podstawowym bezpłatnym billingiem połączeń drogą pocztową w formie papierowej (jest jak w taryfie internetu domowego).
Taryfa pozwala jedynie na odbieranie SMSów. Można z niej też wysyłać smsy obsługowe na numery typu 80xxx - bezpłatne.
Na karcie nie działają połączenia głosowe wychodzące i przychodzące, w związku z tym VoLTE / VoWiFi nie działa. Roaming jako usługa jest włączony, ale za granicą eSIM nie zadziała.
Uwaga. W tej ofercie działają opcje rozrywkowe - NIE WŁĄCZAĆ, po okresie próbnym jeśli ich nie wyłączymy, spowodują otrzymanie fakturki do zapłaty za niewyłączaną usługę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥