DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 9 z 22
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 22
 #1146626  autor: R.Mandano
 30 mar 2023, 14:54
babciagienia1p pisze:
30 mar 2023, 14:46
Zastanawiam się za co biorą pieniądze prawnicy W4. Chyba, że regulaminy piszą praktykanci-wolontariusze...
Znasz choćby jednego prawnika, który miał z podstaw matematyki z szkole średniej, coś więcej niż +3 na świadectwie :?:
:wink:
Przecież na prawo czy historię idzie najgłupszy sort, który nie ma szans na politechnikach czy wydziałach nauk przyrodniczych uniwersytetów.
:mrgreen:
 #1146628  autor: babciagienia1p
 30 mar 2023, 15:24
@R.Mandano
Nie uogólniałabym tak bardzo.
Więcej zależy od konkretnego wydziału prawa. Są wymagające uczelnie wypuszczające mądrych prawników. Są też takie, gdzie studia prawnicze może skończyć przysłowiowy ich weiss nicht. W obydwu przypadkach piszę o największych, tzw. renomowanych, uczelniach.

Znam prawników, którzy spokojnie poradziliby sobie w naukach przyrodniczych i na politechnikach oraz doskonale radzą sobie, np. w prawie własności intelektualnej w informatyce.
 #1146638  autor: Remington
 30 mar 2023, 17:31
Spokojnie, to nie musi być wina prawnika. Dostaje projekt regulaminu, czyta, rozumie go w jakiś sposób, a nie wie, że marketingowiec czy produktowiec rozumiał coś innego i to w ten inny sposób wyspecyfikował do IT. Jednoznaczność wymagań czy regulacji to zbyt dużo dla wielu.
 #1146642  autor: zulu144dwa
 30 mar 2023, 18:50
Stawiam na darmowe rozmowy na 31 dni.
Osoby pracujące przy regulaminach dotyczących usług związanych z promocjami w usługach na kartę powinny choć trochę liznąć wybrane elementy teorii automatów i lingwistyki matematycznej. Zwykły zdroworozsądkowy zapis i myślenie jest lepsze od pokręconego języka prawniczego.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1146727  autor: darekka
 31 mar 2023, 15:32
Z regulaminu wynika:
-promocję można włączyć od dnia 29 marca do 15czerwca
-wymogi: 1 wysłać SMS, 2 mieć ważne poł.wychodzące przez okres od aktywacji(minimum od 29marca) 31dni lub max do 30czerwca, 3(opcjonalnie) doładować 5zł w ciągu 31dni od aktywacji aby dostać więcej niż podstawowe 31dni nolimitu(do 30 czerwca max będzie nolimit)
NIC PONAD TO.

Sam sms włącza nolimit na 31dni, jak mało to w tym okresie doładować 5zł i nolimit będzie do 30czerwca. Aby dzwonić trzeba mieć aktywne poł.wychodzące. Starter może być aktywny wiele lat przed datą promocji(nie musi być nowy).

EDYCJA: na dziś wali błędem niewłaściwej taryfy mimo bycia w Orange Free na karte podanej w Regulaminie jako pierwszej.

EDYCJA2: na czacie walczcie(ewentualnie reklamujcie, bo ja w trakcie czatu prostuje ich niewiedzę), bo Regulamin jest jasny choć twierdzą, że tylko dla nowych to nie ma takich zapisów.

EDYCJA3: jak wysłać na strone z Regulaminem konsula to i sam doczyta w Regulaminie, ze nie ma wymogu nowego startera i reklamacje klepie bez szemrania choć wewnętrzne zapisy mają z takim wymogiem. WALCZCIE. Wyślijcie sms dostaniecie pewnie błąd i macie luz na reklamacje.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2023, 16:38 przez darekka, łącznie zmieniany 3 razy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1146730  autor: asdaf
 31 mar 2023, 15:55
Uruchomiłem nowy starter OFnK. Wysłałem SMS. Otrzymałem taką odpowiedź: "Mamy dla Ciebie dobra wiadomosc. Promocja Rozmowy za 0 zl do wakacji juz dziala! Warunkiem koniecznym aby rozmawiac za darmo jest posiadanie aktywnego konta dlatego pamietaj aby regularnie sie doladowywac. Pozdrawiamy." Numeru jeszcze w apce nie widzę.
 #1146731  autor: darekka
 31 mar 2023, 16:03
Nie ma wymogu aktywacji nowego startera w Regulaminie ale wewnętrzne zapisy Orange dla konsuli już takie info mają wbrew warunkom promocji(te jednoznacznie i wiążąco określa Regulamin).

Wyślijcie sms aktywacyjny i reklamacje na czacie róbcie z powołaniem na brak zapisu o wymogu nowego startera-konsul w wewnętrznych informacjach handlowych taki warunek widzi ale dla nas nie ma to znaczenia.

Jak będzie marudził poproście o podanie konkretnego pkt.regulaminu z takim wymogiem, bo mi najpierw podesłano na czacie cytaty z ich wewnętrznych materiałów handlowych nie mające pokrycia w Regulaminie ze strony https://www.orange.pl/view/regulaminy_cenniki a gdy poprosiłem aby tak zajżano i przeczytano zamieszczony i obowiązujący obie strony regulamin to przyznano mi rację reklamacja poszła.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1146764  autor: zulu144dwa
 01 kwie 2023, 00:06
darekka: Co to znaczy nowy starter?
Starter zakupiony i nawet zarejestrowany 3 lata temu jest nowy czy stary?
Istota polega na zrozumieniu tekstu regulaminu a w zasadzie małego fragmentu a jeszcze dokładniej znaczenia przyimka od
w znaczeniu według wikisłownika:
1.2) …tworzący konstrukcje opisujące początek omawianego wydarzenia lub miejsce początku czegoś
https://pl.wiktionary.org/wiki/od#od_(j ... yk_polski)
Ciekawe czy zwycięży siła a nie prawda w rozumieniu:
11. Korzystanie z Bonusu jest możliwe tylko w przypadku posiadania aktywnego konta na połączenia wychodzące od dnia aktywacji Promocji do 30 czerwca 2023r.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1146766  autor: Karlos20
 01 kwie 2023, 00:12
zulu144dwa: nie upieraj się, bo nie masz racji. Regulamin ma rażący błąd - i gdyby nie moje testy, to człowiek by się nie domyślił, że promka działa wyłącznie dla:
> nowych starterów
> migrujących z Flexa
> migrujących z NJU na kartę
> migrujących z abonamentu po zakończeniu wypowiedzenia
> przenoszących numer z innej sieci.
Prawdę mówiąc nawet sam numer SMS 814 paradoksalnie podpowiadałby, że jest tylko dla nowych klientów, ale może się mylić z 815 i 816, które odpalają dla nowych i obecnych no-limity "na próbę" jednorazowo po 15 zł na 31 dni.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2023, 00:38 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146767  autor: zulu144dwa
 01 kwie 2023, 00:26
Karlos20: Dla mnie posługiwanie się sformułowaniem nowy user może prowadzić do nieskonsumowania promocji na kolejnej startówce z nowym numerem lub kolejnym przeniesionym numerem.
O wiele bardzie zrozumiałe jest znaczenie zwrotów i słów:
dzień aktywacji promocji
aktywne konto na połączenia wychodzące
tylko w przypadku
od

Łączymy podane zwroty i słowa i mamy pkt. 11.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1146770  autor: Karlos20
 01 kwie 2023, 00:40
zulu144dwa: piszę tak dla ułatwienia / skrót myślowy na potrzeby forum. Mogę pisać prościej, ale nie chcę się powtarzać w tym samym zdaniu.
Nowy user = nowy klient/użytkownik/Abonent.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146771  autor: darekka
 01 kwie 2023, 06:36
Promocja może i była planowana dla "nowych" ale warunki obowiązującego regulaminu nie zawierają takiego zapisu i o ile ktokolwiek wyśle sms aktywacyjny nabywa możliwość aktywacji(reklamacją) promocji gdyż zawarł umowę na obowiązujących warunkach z regulaminu aktualnego na chwilę wysłania smsa. Tylko tyle i aż tyle.

Słowem na teraz każdy ma prawo do tej promocji niezależnie co rzecznik na podlinkowanym forum pisze i co mają w swoich informacjach handlowych, bo jedynie regulamin określa wymogi-a w nim nie istnieje wymóg bycia "nowym"!

Ja reklamacją wczoraj oczekuję włączenia tego u mnie na kilkumiesięcznym numerze i to dostanę, bo warunki spełniam opisane w regulaminie: mam wysłany sms, aktywne konto i opcjonalnie(pierwsze 31dni nolimit jest za smsa) doładuję 5zł w ciągu 31dni od aktywacji promocji.

@zulu144dwa gdyby odczytywać "pkt 11. Korzystanie z Bonusu jest możliwe tylko w przypadku posiadania aktywnego konta na połączenia wychodzące od dnia aktywacji Promocji do 30 czerwca 2023r." tak jak Ty to bonusu NIE DOSTANIE/nie będzie mógł używać posiadanego NIKT kto TO NIE MA KONTA WAŻNEGO DOKŁADNIE W TYCH DNIACH(czyli np.masz nowy starter z aktywowaną promocją i ważność połączeń 14dni) to...nie dostaniesz bonusa/nie będziesz mógł używać posiadanego, bo masz go wedle Ciebie tylko jeśli spełnisz warunek z pkt.11 w całości CZYLI NIE MASZ WAŻNOŚCI KONTA DO 30CZERWCA.

To byłby bez sensu zwłaszcza, że masz zapisy mówiące o ważności promocji 31dni i opcjonalnie jej przedłużenie doładowaniem.

Zapis ten mówi jedynie, że aby dzwonić(w okresie działania promocji o ile z niej skorzystamy) trzeba mieć ważne poł.wychodzące w okresie działania u danej osoby tej promocji, bo jak inaczej chesz dzwonić jak masz zablokowane poł.wychodzące.

Ja podtrzymuje, że każdy na podstawie aktualnie wywieszonego i obowiązującego na stronie Operatora Regulaminu może z skorzystać z tej promocji o ile dokona próby aktywacji sposobami w nim podanymi. Jak komuś nie zadziała to reklamacyjnie MUSI to dostać o ile ma odpowiednia taryfe i w chwili aktywacji promocji aktywne poł.wychodzące(póżniej najwyżej promocja będzie zawieszona choć aktywna ale nie zadzwoni nigdzie jeśli będzie miał zablokowane poł.wychodzące).
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2023, 08:28 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1146772  autor: biala1991
 01 kwie 2023, 08:05
Dokładnie tak jak pisze Darekka, co innego planowali a co innego wyszło :) Zamiast napisać prosto, że promocja jest dostępna dla numerów aktywowanych/przeniesionych/zmigrowanych w okresie od 29.03. do 30.06. stworzyli jakiegoś połamańca doklejając pkt. 11, którego pewnie nawet autor nie rozumie.
Krąg uprawnionych do bonusu podaje się zazwyczaj na początku regulaminu i jest to ujęte w pkt. 2, który stanowi, że do promocji kwalifikuje się każdy kto w okresie promocji wyśle smsa TAK na nr 814. Moim zdaniem pkt. 11 odnosi się do warunków korzystania z już przyznanego bonusu (warunek ważności konta na połączenia wychodzące) a nie samego prawa do aktywacji tego bonusu.
Wg Zulu144dwa ten punkt definiuje uprawnionych, świadczyć ma o tym magiczne słówko "OD" w połączeniu z nieprecyzyjnym "posiadaniem aktywnego konta na połączenia wychodzące". Dla mnie takie sformułowanie to bzdura, bo to by znaczyło, że wykluczeni są tylko dotychczasowi klienci, którzy.. mają konto w okresie aktywnym. Przykładowo przed 29.03. jestem w okresie pasywnym, po 29.03. odblokowuję połączenia wychodzące, wysyłam smsa TAK i spełniam warunek: "Korzystanie z bonusu jest możliwe tylko w przypadku posiadania aktywnego konta na połączenia wychodzące OD dnia aktywacji promocji do 30.06.2023r." :D
 #1146773  autor: darekka
 01 kwie 2023, 08:12
O tym włąśnie pisałem, że szanowny kolega zulu144dwa usilnie widzi coś czego nie ma w zapisach nawet tego pkt.11. Tak czy inaczej kto ma wskazaną taryfę i dokona próby aktywacji kanałami opisanymi w Regulaminie(zalecam sms, bo w bilingu się pojawi i ułatwi reklamację) oraz w chwili podjęcia próby aktywacji ma ważne poł.wychodząće ten spełnił wszystkie warunki wymagane do skorzystania z promocji. Jeśli nie dostanie tego z automatu to reklamacja i po kłopocie.

Co autor regulaminu miał na myśli nie ma znaczenia, bo ważne jest tylko to co napisano w jego treści-nic mniej, nic więcej nie ma znaczenia.

Jak dostanę odpowiedź na reklamację podzielę się ale odpowiedź może być tylko jedna-włączenie promocji i przeprosiny. Jeśli dokonają zmian regulaminu to od jego udostepnienia będzie on obowiązywał, kto "włączył" wcześniej ten ma warunki z chwili zlecenia aktywacji smsem(do potrzeb reklamacji zalecam ten sposób).

Pkt.11 mówie jedynie, że aby dzwonić trzeba mieć aktywne poł.wychodzące w okresie do 30czerwca choć to bez sensu, bo za smsa dostaje się 31dni promocji i dopiero doładowanie w tym okresie dodaje ekstra termin promocji do 30czerwca(powinno być "do 31dni od aktywacji/lub do 30czerwca po doładowaniu" gdy przedłużymy doładowaniem promocję). Pisać niech się nauczą.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1146774  autor: biala1991
 01 kwie 2023, 08:55
Cała konstrukcja pkt. 11:

"Korzystanie z bonusu jest możliwe tylko w przypadku posiadania aktywnego konta na połączenia wychodzące od dnia aktywacji promocji do 30.06.2023r."

to niewypał, bo teoretycznie wyklucza też klientów, do których w zamierzeniu była m.in. kierowana a którzy odpalili starter w okresie promocji ale w tym samym dniu nie wysłali smsa aktywującego tylko później. Nie mam wątpliwości, że dostaną bonus chociaż zgodnie z treścią pkt. 11 nie powinni :D
 #1146776  autor: darekka
 01 kwie 2023, 09:17
Dokładnie-tak czy inaczej wysyłajcie smsy aktywacyjne i reklamacje składajcie. Regulamin napisany bez ładu i składu.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1146779  autor: biala1991
 01 kwie 2023, 10:12
Ciekawe co by odpowiedzieli na reklamację w sytuacji opisanej wcześniej. W momencie wprowadzenia promocji klient jest w okresie pasywnym, po 29.03. odblokowuje połączenia wychodzące i wysyła smsa TAK tym samym spełniając warunek:
"posiadania aktywnego konta na połączenia wychodzące od dnia aktywacji promocji" :)
Ewidentnie pokpili sprawę, bo nigdzie nie ma słowa o tym, że trzeba uruchomić nowy starter, chyba w Orange nie ogarniają, że aktywacja startera i aktywność konta na połączenia wychodzące to nie jest to samo :D
  • Strona 9 z 22
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 22
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 22