DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
 #1134831  autor: chase
 13 sie 2022, 18:51
1200 GB wpada na saldo pakietów no-limit, zużywanych po bonusie GB za doładowania. W takim przypadku rzeczywiście nie ma za bardzo sensu aktywować tej promocji — ewentualnie mógłbyś przejść na schemat opisany przez zulu144dwa: 1 miesiąc no-limitu za 30 zł + 1 miesiąc no-limitów za 1 zł (=15 zł/30 dni), z zamrożonymi GB z promocji.
 #1134841  autor: zulu144dwa
 14 sie 2022, 11:34
darek032 Masz rację nie należy spieszyć się z 1200GB jak masz wystarczająco dużo GB z doładowań i promocji 300GB.
Uruchomić 300GB można do końca sierpnia - SMS o treści 300GB na 811 (koszt 0zł) (uruchomione GB działają nawet przy pasywnym koncie złotówkowym, ale nowej paczki 25 GB nie uruchomi z automatu jeśli jest pasywne przy próbie otrzymania 25GB z )
Uruchomić 1200 GB można do 31.01.2013 - SMS o treści 1200GB na 811
Zawsze trzeba brać pod uwagę ,że Orange zabezpiecza się 24 godzinami na aktywację wszystkiego - nawet pojawienia się złotówek na koncie.
Bardzo istotny przy próbie w 1200GB jest punkt:
10. Po upłynięciu daty ważności ostatniej paczki danych w ramach Bonusu niewykorzystane środki GB przepadają, a połączenia z
Internetem mogą być rozliczane ze środków zgromadzonych na Koncie Głównym jeśli Abonent nie posiada aktywnych usług
lub promocji obniżających koszty połączeń

Czy to będzie tak dobrze działało jak w Play?
Raczej nie bo to przeczy wcześniejszym punktom regulaminu:
5. Każda z paczek 100 GB jest ważna 31 dni (czyli tyle, ile jest ważna Usługa). Kolejne paczki przyznawane są po odnowieniu się
Usługi i dodawane są do pakietu GB obowiązującego w ramach Usługi. Środki z kolejnych paczek będą się sumować na
zasadach sumowania się GB w Usłudze opisanych w regulaminie Usługi. Jeżeli Usługa skutecznie nie odnowi się lub Abonent
wyłączy Usługę nie będzie możliwe korzystanie z GB przyznanych w ramach Bonusu.
6. W sytuacji gdy zostanie przyznane wszystkie 12 paczek w ciągu roku, ale Abonent ma nadal aktywną Usługę środki
zgromadzone w ramach Bonusu będą nadal ważne. Koniec ważności środków nastąpi wyłącznie, jeśli Abonent wyłączy
Usługę lub jeśli nie uda się jej skutecznie odnowić.

Ktoś to przeczyta i będzie się bał, ale trzeba znać ogólne regulaminy cyklicznych.
Usługa jest aktywna dopóki nie zostanie wyłączona.
Wyłączenie usługi cyklicznej może nastąpić gdy w 30 dniu pasywnym (hibernacji) przy próbie automatycznego odnowienia zabraknie złotówek.
Złotówki najlepiej zapewnić w 28 dniu pasywnym cyklu. 29 dzień to ryzyko ze względu na możliwe standardowe 24 godzinne zabezpieczenie regulaminowe systemu Orange.
Punkt regulaminu cyklicznych: 15,
Włączenie w stanie pasywnym cyklicznego nolimitu tylko w razie konieczności tańszych jednorazowych nolimitów nie powinno mieć wpływy na wspomniane 30 dni choć mogą być takie dane, że może mięć wpływ (nachodzenie na ponad 30 dzień pasywny). To pozostawiam do testowania innych. Najlepiej sprawdzić przed uruchomieniem 1200GB, a i tak nie ma gwarancji , że czegoś nie zmienią w działaniu systemu.
Podsumowując w 28-29 dniu pasywnym cyklicznego trzeba zapewnić środki dla automatycznej próby odnowienia w 30 dniu pasywnym cyklicznego.
W okresie pasywnym cyklicznego jak nie potrzebujemy rozmów, SMSów i MMSów to spokojne starczą GB z doładowań razem z promocją 300GB.
Jak potrzebne dzwonienie to w pasywnym cyklicznym korzystamy z jednorazowych za 1 zł.
Zawsze można korzystać z darmowych okazyjnych nolimitów, chyba że regulaminowo będzie to nieopłacalne.

PS Działanie okresu pasywnego kilka lat temu sprawdzałem dla licznika odnowień w starym cyklicznym za 7 zł , wtedy niestety GB regulaminowo przepadały, a teraz regulaminowo od marca 2022r. już nie.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1136006  autor: sylwekZolkusza
 12 wrz 2022, 12:14
Na to wygląda że już załatali dziury i te z 150,5 GB też, był kłopot z funkcjonowaniem numeru, ale po zmianie na ofertę początkową be limitu na 31 dni za 30 zł z 15 GB auto odnawialną, wszystko się unormowało i działa jak trzeba, terabajty oczywiście zostały z sumowane i są dostępne do użycia.
 #1149105  autor: abberline
 30 kwie 2023, 13:09
Przy włączeniu promocji i odnowieniu jej (mając złotówki) a później robiąc doładowanie z opcją No limit przyznano 100GB za każdym razem. Przy kolejnym doładowaniu z opcją No limit już nie przyznano tej paczki, mimo że jest ciągłość odnowień. Zgłaszać reklamację?
 #1149107  autor: zulu144dwa
 30 kwie 2023, 13:46
abberline: Reklamuj jak uważasz , że paczki 100GB nie przyznano.
Ostatnio sam reklamowałem bo po ręcznym przedłużeniu w Aplikacji MO otrzymałem SMSa dotyczącego tylko NL.
SMSy o paczce 100 GB oraz podwojenia paczki 15 GB za przedłużenie w aplikacji nie przyszły. Na czacie konsultant stwierdził, że paczki zostały przyznane a w systemie są SMSy, które jednak do mnie nie dotarły.
Sprawdziłem dokładnie jeszcze raz , paczki GB zostały przyznane. Jak w jednym miejscu w MO internet jest w TB (strona) a w drugim w GB(aplikacja) to o pomyłkę łatwo. Praktycznie w NL teraz tylko kumuluję GB. Po analizie otrzymanego SMSa z zawartością przegródki z GB z NL w aplikacji łatwo można stwierdzić czy dodano GB po wysłaniu SMSa. Czasami trochę dłużej trzeba poczekać na odświeżenie danych w aplikacji.
Nie wiem jak system traktuje przedłużenie NL doładowaniem, bo to marnowanie około 50 GB z bonusu za doładowanie przy EKO doładowaniach po 5 zł
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2023, 14:15 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 1 raz.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1149109  autor: abberline
 30 kwie 2023, 14:14
Chodzi dokładnie o ten przypadek, który opisałeś w ostatnim zdaniu: "Nie wiem jak system traktuje przedłużenie NL doładowaniem, bo to marnowanie GB z bonusu za doładowanie". Może ktoś inny coś wie.
 #1149114  autor: zulu144dwa
 30 kwie 2023, 15:02
abberline regulaminowo:
5. Każda z paczek 100 GB jest ważna 31 dni (czyli tyle, ile jest ważna Usługa). Kolejne paczki przyznawane są po odnowieniu się Usługi i dodawane są do pakietu GB obowiązującego w ramach Usługi. Środki z kolejnych paczek będą się sumować na zasadach sumowania się GB w Usłudze opisanych w regulaminie Usługi. Jeżeli Usługa skutecznie nie odnowi się lub Abonent wyłączy Usługę nie będzie możliwe korzystanie z GB przyznanych w ramach Bonusu.
O dziwo w praktyce jako odnowienie dla paczki 100 GB traktowane są:
1) przedłużenie NL w MO w aktywnej usłudze NL o 31 dni za 31 zł
2) promocyjny jednorazowy NL za 15 zł na 31 dni (nie sprawdzałem)
3) promocyjny cykliczny NL za 15 zł na 31 dni (o tym nawet Orange pisze)
Z twojego postu wynika ze przedłużenie NL na 31 dni bezpośrednio doładowaniem za 31 zł nie daje paczki i jest traktowane jak przedłużenie dowolnym jednorazowym NL w dowolny sposób ale nie na 31 dni.
Paczka 100 GB nie zostaje przyznana ale możliwa liczba paczek po 100 GB nie powinna ulec zmianie przy zakupie NL bezpośrednio doładowaniem
Można przy promocji 1200GB zapisać się do promocji 2400 GB.
I teraz jak NL w MO przedłuży się za 35zł lub 39 zł to otrzymamy paczkę 200 GB. Następnie przedłużamy za 31 zł i trzymamy 100GB. Możemy tak sobie lawirować do wyczerpania limitu przyznawanych paczek lub wyłączenia cyklicznego NL.
Jak samodzielnie przedłużamy to najlepiej w MO w aktywnej usłudze NL (wyjątek promocyjne NL za 15 zł na 31 dni).

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1149495  autor: gabberek
 09 maja 2023, 09:54
Witam,

mam na zapasowym numerze nazbierane dużo GB z promocji o której była mowa w tym wątku (NL 3 miesięczny + jednorazowe po 1zł), mam tam uruchomiony NL z MMSami, który za jakiś miesiąc mi się kończy, nie uruchamiałem tam tej nowej promki z 2400 GB,

pytanie, jak go najkorzystniej przedłużyć? mogę uruchomić cykliczny NL na 31 dni lub nawet roczny, mam tam jeszcze trochę złotówek, najwyżej doładuję do 360/365 aby mieć spokój na najbliższy rok,

aktywny na tym numerze pakiet to NL na 93 dni (za 93zł), w czerwcu pewnie będzie się chciał odnowić,

włączyć cykliczny na miesiąc plus kodem promocję 2400GB czy korzystniej jednorazowy na cały rok ? aktywnego pakietu oczywiście nie wyłączać?

dziękuję za podpowiedzi
 #1149496  autor: Karlos20
 09 maja 2023, 10:01
gabberek: jeśli masz aktywny NL cykliczny, możesz go wyłączyć, ale utracisz zebraną ważność usługi wraz z GB. Dlatego polecam "nadpisywać" aktywną usługę kolejną. Opcja cykliczna ma Ciebie zabezpieczyć przed utratą GB w ramach usługi jeśli ona wygaśnie (masz miesiąc na jej odmrożenie).
Ja bym polecił kupić no-limit z 2 TB na rok czasu w Mój Orange - nie musisz czekać roku i liczyć na comiesięczne odnowienie usługi za 35 zł/ co miesiąc. Poza tym z bonusem 2400 GB + no-limity przy 12 odnowieniach to roczny koszt 420 zł, podczas gdy za 365 zł masz od razu cały rok i 2048 GB. No i dodatkowo konsumujesz najpierw GB z zasileń.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149547  autor: zulu144dwa
 10 maja 2023, 12:29
gabberek pisze:
09 maja 2023, 09:54
....
włączyć cykliczny na miesiąc plus kodem promocję 2400GB czy korzystniej jednorazowy na cały rok ? aktywnego pakietu oczywiście nie wyłączać?
....
NL najlepiej wychodzi przy aktywacji lub przedłużeniu w MO na stronie lub aplikacji. Wtedy korzystamy z promocji 2 razy więcej GB (nie tracimy także paczek GB z ewentualnie uruchomionych promocji 1200 GB i 2400 GB).
Przy promocji majowej promocji (10%) najlepiej doładowywać po 5 zł do 145 zł na koncie złotówkowym aby ostatnie doładowanie zrobić jeszcze w maju za 200 zł i mamy razem 365 zł na NL na rok, który oczywiście uruchamiamy na stronie lub aplikacji MO.
NL cyklicznego nigdy nie należy samodzielnie wyłączać.
Można zmieniać rodzaj NL cyklicznego przedłużając w MO w aktywnej usłudze wybierając odpowiednie przedłużenie.
Zakup dowolnego jednorazowego NL nie zmienia aktywnego NL cyklicznego.
Ostatnio jak brakuje do 5 zł na kupno usługi w aplikacji, to od razu w aplikacji MO może pojawić się okno z informacją o wysłaniu SMSa na którego odpowiadamy TAK i otrzymujemy kredyt na usługę.
Między 17:00 a 18:00 kredytowanie i aktywacja usługi jest praktycznie natychmiastowa.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK