DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 3 z 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
 #1132076  autor: biala1991
 05 cze 2022, 15:13
@Wum
Pkt. 19 jest w Dodatkowych informacjach i to standardowy zapis w większości promocji, który informuje, że dana promocja nie wyklucza się z innymi.


@R.Mandano
"12. Po upłynięciu daty ważności ostatniej paczki danych w ramach Bonusu niewykorzystane środki przepadają, a połączenia z Internetem mogą być rozliczane ze środków zgromadzonych na Koncie Głównym jeśli Abonent nie posiada aktywnych usług lub promocji obniżających koszty połączeń."

I jaki to ma wpływ na przepadanie lub nieprzepadanie bonusu połączonego z pakietem 25GB? Zapis po przecinku znaczy tylko tyle, że jeśli pozostałości pakietu 25GB zostaną skasowane razem z bonusem a nie mamy innego pakietu to środki pójdą z konta złotówkowego. Pytanie natomiast brzmi czy bonus przepadnie razem z pakietem 25GB czy nie?


@Nowlasnie
Wiem, że można złożyć reklamację, chodzi o to jak Orange przestrzega albo raczej nie przestrzega regulaminów, które są bardzo precyzyjne (opłata za RWK bez wątpliwości miała wzrosnąć 2 czerwca). Domyślić się można co będzie za rok w przypadku tak niejasnego regulaminu promocji 300GB :D
 #1132078  autor: Karlos20
 05 cze 2022, 15:47
biala1991: było już o tym mówione. Dla taryfy OFNK GB łączą się z tymi, które dostajesz przy doładowaniu konta i to sam fakt doładowania powoduje, że te GB mogą zmienić datę ważności.
Przypominam: usługą "Więcej czasu na internet" w OFNK wydłużamy za 3 zł o 7 dni, 7 zł o miesiąc (31 dni) lub za 29 zł o rok (365 dni) ważność kasy głównej oraz GB. Włączamy i nie martwimy się na zapas. Prosta sprawa.
Kiedy zrozumiecie, że jeśli kupicie usługę, to Orange pozwoli na dłuższe wykorzystanie aż 3 opcji na wykorzystanie swoich środków? To od Was to zależy. Nie chcecie, nie musicie. Żeby później nie było żalu, że środki poprzepadały.

Warto jeszcze dodać, że GB z zasileń w OFNK, które utraciły swoją ważność możecie odzyskać zasilając konto w ciągu 7 dni od utraty ich ważności. Macie regulamin >> https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/ ... 9e7177.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132087  autor: biala1991
 05 cze 2022, 17:26
Jak bonusy z doładowania się łączą to wiemy z praktyki i możemy podejrzewać, że w przypadku pakietów 12x25 GB może być podobnie ale z regulaminu promocji to nie wynika, stąd wątpliwości.
Sam przestrzegałeś przed promocją na Dzień Dziecka, która za doładowanie włączała darmowy NL w nowej wersji. W przypadku klientów z aktywnym NL w starej wersji groziło to przejściem na opcję mniej korzystną (nie pierwszy raz Orange oferuje tego typu promocje). Najlepsze, że NL-tu w wersji z MMS nie trzeba było nawet aktywować smsem, klient mógł go nieświadomie uruchomić doładowując konto. Jak widać Orange stosuje różne podstępy więc przed skorzystaniem z ich promocji trzeba się dobrze zastanowić, bo mogą przynieść więcej szkody niż pożytku :)
 #1132091  autor: nav
 05 cze 2022, 18:36
nowlasnie pisze:
05 cze 2022, 15:08
nav
To jakiś błąd, u niektórych też się to pojawiło. Jak jest to oczywiście możesz korzystać i nie powinno zniknąć.
Dzięki, a orientujesz się czy to będzie schodziło w pierwszej kolejności czy po pakiecie z usługi no limit?
 #1132092  autor: Karlos20
 05 cze 2022, 18:44
biala1991: w przypadku bonusu GB za doładowanie w OFNK + 12x po 25 GB - sytuacja jest prosta i klarowna: GB lądują do tego samego salda i mają jedną datę ważności. Kupujemy "Więcej Czasu Na Internet" i necik jest dłużej ważny.

nav: po raz kolejny powtarzam kaskadę schodzenia środków w Orange na kartę.
1. Dodatkowy bonus GB (GB za Gole, 100GB na założenie konta w Mój Orange) > 2. Bonus internetowy za doładowania w OFNK (również promocja 12x 25 GB) > 3. Pakiet Internet (no-limity+GB, Elastyczne Pakiety Internetowe) > 4. Konto promocyjne (jeśli dostępne) > 5. Lejek 64 kbps (bezpłatny w czasie ważności pakietów internetowych) - gdy wyłączymy lejek to leci kasa na koncie, aż do jej wyczerpania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132098  autor: vkjcsakjvcjk
 05 cze 2022, 21:59
nav pisze:
05 cze 2022, 14:50
Cześć przejrzałam cały wątek ale nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Otóż doładowałam konto włączyłam usługę przyszedł SMS potwierdzający że paczka 25 GB została włączona i że mogę stan sprawdzić krótkim kodem. Podczas próby sprawdzenia wyskoczyła informacja że w moim planie taryfowym użycie tego kody jest niemożliwe. Zalogowałam się do mój Orange 25 GB nie było natomiast pojawił się bonus za doładowanie 1.22TB. czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co to jest czy to zniknie czy mogę korzystać xD. Załączam screena. Dzięki za podpowiedzi. Obrazek
Jaką masz taryfę?
 #1132100  autor: nav
 05 cze 2022, 22:44
vkjcsakjvcjk pisze:
05 cze 2022, 21:59
nav pisze:
05 cze 2022, 14:50
Cześć przejrzałam cały wątek ale nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Otóż doładowałam konto włączyłam usługę przyszedł SMS potwierdzający że paczka 25 GB została włączona i że mogę stan sprawdzić krótkim kodem. Podczas próby sprawdzenia wyskoczyła informacja że w moim planie taryfowym użycie tego kody jest niemożliwe. Zalogowałam się do mój Orange 25 GB nie było natomiast pojawił się bonus za doładowanie 1.22TB. czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co to jest czy to zniknie czy mogę korzystać xD. Załączam screena. Dzięki za podpowiedzi. Obrazek
Jaką masz taryfę?
Orange POP
 #1132102  autor: vkjcsakjvcjk
 06 cze 2022, 06:01
nav pisze:
05 cze 2022, 22:44
vkjcsakjvcjk pisze:
05 cze 2022, 21:59
nav pisze:
05 cze 2022, 14:50
Cześć przejrzałam cały wątek ale nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Otóż doładowałam konto włączyłam usługę przyszedł SMS potwierdzający że paczka 25 GB została włączona i że mogę stan sprawdzić krótkim kodem. Podczas próby sprawdzenia wyskoczyła informacja że w moim planie taryfowym użycie tego kody jest niemożliwe. Zalogowałam się do mój Orange 25 GB nie było natomiast pojawił się bonus za doładowanie 1.22TB. czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co to jest czy to zniknie czy mogę korzystać xD. Załączam screena. Dzięki za podpowiedzi. Obrazek
Jaką masz taryfę?
Orange POP
Prawdopodobnie ten pożądany błąd występuje tylko w tej taryfie.
Niestety nie można do niej już migrować. :(
 #1132108  autor: neotele
 06 cze 2022, 11:18
Z informacji uzyskanych na chacie Orange, które wydają mi się wiarygodne, wynika że:
- GB z promocji "300 GB" i GB za doładowania idą na wspólne konto.
- Jeśli wydłużymy ważność GB np. do grudnia 2024 roku, to całość tych GB będzie ważna do tego czasu.

W wyniku dyskusji na chacie Orange otrzymałem także poniższe info (choć mam wątpliwości, co do tych informacji):
- GB z promocji "300 GB" schodzą przed GB za doładowania.
- Zgodnie z p.12 Regulaminu, po upłynięciu daty ważności ostatniej paczki danych w ramach Bonusu (czyli po 365 dniach) niewykorzystane środki z "Bonusu 300 GB" przepadają. Reszta GB (za doładowania) będzie aktywna tak jak ustalony termin ważności.

Zastanawiam się teraz, czy istnieje teoretycznie sytuacja, w której p. 12 Regulaminu mógłby być zastosowany w opisany powyżej sposób?
Wydaje mi, się, że do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie, albowiem:
- jeśli po 365 dniach ważność GB na koncie będzie np. do grudnia 2024 roku, to całość tych GB będzie ważna do tego czasu,
- jeśli po 365 dniach ważność GB na koncie będzie równa ważności ostatniego pakietu z promocji "300 GB", to całość tych GB będzie ważna tylko do tego czasu (a potem zostanie 0 GB).

Poniżej pełne brzmienie p. 12 Regulaminu:
12. Po upłynięciu daty ważności ostatniej paczki danych w ramach Bonusu niewykorzystane środki przepadają, a połączenia z Internetem mogą być rozliczane ze środków zgromadzonych na Koncie Głównym jeśli Abonent nie posiada aktywnych usług lub promocji obniżających koszty połączeń.
 #1132109  autor: kazik20
 06 cze 2022, 11:33
Przecież zdaje się Karlos już zwrócił na to uwagę, że te zapisy dotyczą innych taryf, gdzie "bonus300" trafia na promocyjne konto. Wtedy wszystko jest logiczne, ale jak to sie ma do taryfy Free? ...zapewne działa uniwersalnie na zasadzie wyjątku, czyli zsumuje się i pakiet i ważność z bonusem z doładowań. Tak zawsze było z różnymi promocjami i raczej nie przewidywałbym jakichś perturbacji.
 #1132110  autor: Karlos20
 06 cze 2022, 11:39
Zgadza się, kazik20. Tak było i tak jest. A nawet gdyby bonusy trafiałyby do innych sald, w OFNK są sposoby, aby były one ważne dłużej. Wystarczy zapłacić.
W sumie przyznanie bonusu i brak możliwości jego przedłużenia po zakończeniu warunków promocji w innej taryfie niż OFNK, to zachęta do zmiany taryfy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132265  autor: kazik20
 09 cze 2022, 18:36
Jakiś gostek pisze na Necie, że dostał informację z Orange z działu technicznego, że jeśli ma się na nowym starterze, włączona tą nową promocję ,,300 GB za darmo na cały rok" to nie ma konieczności włączania RWK za 9zł.
Aby karta miała ważność na rok, wystarczy doładować konto za minimum 5 zł x 12 miesięcy.


Ale czemu niby miałoby to nie zadziałać na starej karcie? W 30-tym dniu ładujemy 5zł ważne 2-3 dni i wtedy mamy prawo do autoreaktywacji pakietu promocyjnego który teoretycznie powinien wszystko wydłużyć o kolejny miesiąc.
...by się o tym przekonać w 100% właśnie czekam na wasze testy do przełomu czerwca/lipca.
 #1132268  autor: Karlos20
 09 cze 2022, 18:55
kazik20: przypominam: bez Okresu Aktywnego, który za zasilenie 5 zł trwa 2 dni, nie skorzystasz z GB w promocji.
Nadal nie wiadomo, czy przyznanie GB z promocji nie wydłuży dla klienta OA do tych 31 dni, a sytuacje "utrudnia" za 3 zł o 7 dni; 7 zł o 31 dni lub 29 zł o 365 dni wydłużenie kasy i GB.
Zresztą Orange informuje co się stanie gdy przekroczymy OA z niewykorzystanymi GB w OFNK, a w ciągu 7 dni od przejścia w OP (Okres Pasywny) zwykłym doładowaniem lub wykupieniem usługi ważności konta i / lub no-limitów z GB - przywracamy zarówno kasę i GB bez prowizji oraz z automatu wchodzimy w OA na określony czas, zgodny z wykupionym pakietem / doładowaniem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132273  autor: R.Mandano
 09 cze 2022, 19:58
Karlos20 pisze:
09 cze 2022, 18:55
Nadal nie wiadomo, czy przyznanie GB z promocji nie wydłuży dla klienta OA do tych 31 dni, a sytuacje "utrudnia" za 3 zł o 7 dni; 7 zł o 31 dni lub 29 zł o 365 dni wydłużenie kasy i GB.

Nie musi, o czym - moim zdaniem - mówi pkt 9 Regulaminu.
:wink:

Wystarczy jeśli w przedostatnim lub ostatnim dniu ważności paczki doładujesz konto za min. 5 pln i kolejna paczka 25 GB zostanie automatycznie uruchomiona - ponieważ spełnisz oba warunki opisane w pkt 9 Regulaminu (OA + doładowanie).
:smt006
 #1132274  autor: Karlos20
 09 cze 2022, 20:03
R.Mandano: tłumaczę jeszcze raz: co mi po 31 dniach bonusu GB, skoro kasa jest ważna 2 dni po doładowaniu (jeśli OA był krótszy niż 2 dni). Jeśli będzie potwierdzenie, że ta kasa przybierze ważność GB przyznanych w ramach promocji za spełnienie warunków, to wątpliwości ustaną (bo żeby zachować promkę w pełni potrzebne by było zasilenie co 30 dni za 5). Na chwilę obecną zalecam ostrożność i wykupienie "Więcej czasu na internet". To co nabędziemy operator na milion % tego nie zabierze - chyba, że zmienimy taryfę.
Wiele osób z nas ma kasę i GB ważne na kilka lat do przodu i obaw w tej kwestii NIE MA.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 3 z 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26