DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 5 z 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 #1130252  autor: Karlos20
 08 kwie 2022, 20:46
W Plusie pakietu 10 GB w PL i 500 min na Ukrainę nie można ponownie uruchomić po ostatnich 30 dobach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1130447  autor: kazik20
 19 kwie 2022, 11:51
Dziś w Orange tragedia. O tej porze max 60Kilobajtów/s. To chyba wynik darmówek dla uchodźców. W dodatku zdaje się T-Mob. część urządzeń współdzieli od nich i także ma darmówki. TRAGEDIA. Nigdy w historii 20 lat bytności w Orange czegoś takiego u mnie nie było, choćby najgorszy zasięg był. Po obserwacji widać, że to ewidentne zatkanie łączy bo za kwadrans płynie w miarę przyzwoicie, a potem znowu to samo. Wieczorami i nocami jest już całkiem luźno, ale wtedy to się inne rzeczy robi jak to większość. W okolicy to jedyny przekaźnik na okolice. Na co komu takie nowoczesne technologie jak coraz bardziej kulawe?
 #1130451  autor: Remington
 19 kwie 2022, 12:29
Ciągle są w Orange jakieś darmowe GB, puchnące pakiety z doładowań czy odnawialnych pakietów, dla milionów klientów. Ale problemy oczywiście muszą wynikać z pakietów dla uchodźców… Sieć z nastoma milionami kart w ruchu zapchała się przez kilkaset tysięcy nowych userów? Naprawdę ktoś w to wierzy?

Litości, takie rzeczy są możliwe, ale w mikro skali. Np. w miejscu gdzie są duże ich skupiska, tam zgoda. Ale gdzie indziej po prostu to zwykłe lokalne obciążenie sieci.
 #1130457  autor: Karlos20
 19 kwie 2022, 13:37
... a wystarczy czasem zresetować smartfona czy router... albo zmienić punkt apn z "internetipv6" na "internet" jeśli nie korzystamy z urządzeń Apple.
Obciążenie sieci może wynikać nie z chwilowego impulsu zdarzeniowego, a z dobrze znanych sytuacji występujących globalnie, w całym kraju, a nie tylko przy granicy z Ukrainą, niedawno była wielkanoc - sporo ludzi siedziało w domach i relaksowała się przy serwisach streamingowych, tv online czy sobie grała.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1130459  autor: kazik20
 19 kwie 2022, 13:43
Tak to okresowe zjawisko zwykle o poranku oraz w okolicach przerwy śniadaniowej, potem w okolicy 15-16 godz. ale nie było tego wcześniej. Aktualnie bardziej zatykana jest sieć w dnie robocze w mojej okolicy. Może Net stałego łącza drożeje więc przenoszą się na mobilny skoro tańszy. Pewnie każdy aspekt winny przeciążenia i uchodźcy z darmowymi rozmowami i darmówki pełną gębą za doładowania (moim zdaniem trochę przesadzone już) i dzielenie się z T-mob. i rosnąca popularność NOLIMIT oraz streamowania na komórce w każdej wolnej chwili. Tak jak mówię jeden przekaźnik na pokaźną okolice mam.
 #1130463  autor: Remington
 19 kwie 2022, 14:11
kazik20 pisze:
19 kwie 2022, 13:43
darmówki pełną gębą za doładowania (moim zdaniem trochę przesadzone już)

Co do tego to pełna zgoda, zważywszy na możliwości nadużywania takie jak omówione tutaj to już w ogóle dziwię się, że operatorzy nie wycofali tych ofert.
 #1130464  autor: R.Mandano
 19 kwie 2022, 14:23
To o czym pisze teraz Kazik, to zauważyłem na przełomie marca-kwietnia. W ciągu dnia prędkości (w 3G) nawet poniżej 1 Mbit, w nocy - na tym samym sprzęcie i tej samej lokalizacji 5-7 Mbit. Na LTE podobnie - w dzień kilka Mbit - nocą powyżej 20.
Ewidentnie przeciążenie sieci spowodowane rozdawnictwem GB przez Orange i innych operatorów.
:wink:
 #1130468  autor: Karlos20
 19 kwie 2022, 14:48
R.Mandano: bądźmy rzetelni. Orange tak nie rzuca GB na prawo czy lewo jak PLAY i PLUS, a ostatnio też T-Mobile (co 7 dni do końca marca rzucał 10 GB w gratisie + 100 GB z promocji 1200 GB za darmo za no-limity).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1130626  autor: Vieslav
 24 kwie 2022, 13:00
kazik20 pisze:
19 kwie 2022, 11:51
Dziś w Orange tragedia. O tej porze max 60Kilobajtów/s. To chyba wynik darmówek dla uchodźców. W dodatku zdaje się T-Mob. część urządzeń współdzieli od nich i także ma darmówki. TRAGEDIA. Nigdy w historii 20 lat bytności w Orange czegoś takiego u mnie nie było, choćby najgorszy zasięg był.
Od 20 lat to zawsze w okresie świątecznym, noworocznym i w trakcie większych wydarzeń w jakiejś okolicy był problem i to nie tyle z internetem, co ogólnie z wysłaniem smsa albo z nawiązaniem połączenia. Dopiero w ostatnich latach się to bardzo poprawiło.
kazik20 pisze:
19 kwie 2022, 11:51
W okolicy to jedyny przekaźnik na okolice. Na co komu takie nowoczesne technologie jak coraz bardziej kulawe?
No to co się dziwisz? Ja zamiast tych darmowych pakietów raczej bym obstawiał przerwę świąteczną (pisałeś post we wtorek, wtedy chyba zaczynało się wolne).
Zawsze masz do wyboru stabilne łącze stacjonarne, gdzie takie problemy już nie występują (bo 20 lat temu jeszcze występowały).
Play jakoś od bardzo dawna rozdaje darmowe 100GB na nowe startery i jakoś nie widzę, żeby sieć była zapchana (zawsze jak strzelę speedtesta to mam około 50mb/s dl i to w dużych miastach).
Taka mała ciekawostka, jak w mojej okolicy oddali do użytku światłowody położone w ramach POPC to nagle da się w miarę korzystać z L800 (również jeden BTS na kilkadziesiąt km).
 #1131009  autor: kazik20
 07 maja 2022, 14:33
Cud, dziś aż 700 kilobajt/s lekką ręką, bez antenek. Ciepło, to lud odszedł od ekranów i gdzieś łazi po dworze. W końcu ulga :) i coś można porobić w Necie.

Acha, promka 10GB/30dni z hasłem UKR na 80820 przez maj nadal aktywna, ale tylko dla numerów które go jeszcze nie aktywowały.
 #1131400  autor: babciagienia1p
 19 maja 2022, 22:24
Plus/Plush

Nadal działa pakiet "Pomoc dla UA na 90 dni".
Za 30,- zł (25,- zł + 5,- zł za zgodę na na otrzymywanie informacji o specjalnych promocjach) w pakiecie:
1) NL rozmowy, SMS-y, MMS-y + 30 GB w Polsce
2) 1 000 minut na Ukrainę do sieci Kiiwstar, Vodafone i Lifecell
3) transfer Facebook i Viber poza limitem 30 GB.
Aktywacja SMS-em o treści 30 na numer 80988.

https://www.plus.pl/news/art-8638-specj ... -z-ukrainy
 #1131783  autor: Karlos20
 31 maja 2022, 20:31
biala1991: radziłbym wydać te 9 zł i mieć na miesiąc spokój. Benefity dla Ukraińców wszędzie się kończą. Wiadome było, że to było działanie chwilowe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 5 z 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8