DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 8 z 56
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 56
 #1100042  autor: TomLee
 26 lip 2020, 15:44
Na logikę powinni dostać. Ale może być to zachęta tylko do zakupów nowych starterów a przeniesieni nie są w tej grupie. Play obecnie już nic chętnie nie rozdaje, raczej ogranicza grono tych, którzy mogą coś dostać.
 #1100048  autor: rudymax
 26 lip 2020, 16:33
Karlos20 pisze:
26 lip 2020, 15:36
Mnie zastanawia, czy ten pakiet GB na start (50GB z kodu USSD lub 100GB w Play24 mobilnym) dotyczy również tych, co przenieśli numer do Play, skoro można go aktywować do 30 dni po aktywacji startera.
Tak. Można włączyć oba bonusy tzn. bonus za przeniesienie 20 GB+200 zł+RWK i 100 GB na start w aplikacji (lub 50 GB kodem)
Oczywiście w takim przypadku transfer jest przycięty.
 #1100074  autor: abrams
 26 lip 2020, 21:07
Taka sytuacja. Od kilku dni korzystam z tego pakietu.
Czyli 100GB Na lato (YouTube)
https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... ikacje.pdf
Nagle przychodzi SMS: Nie masz juz pakietu GB. Doladuj numer... Chociaż Play24 pokazuje ,że zostało mi 195Gb. Co jest? Taryfa OdNowa. 0 zł na koncie.
A jest to, że miałeś jakieś złotówki np. 5 zł na odNowa czy innym i żadnego pakietu internetu, uruchomiłeś 100GB Na Lato (YouTube) który przez krótki czas obsługiwał wszystko ale się zorientowali i wyprostowali, obsługuje tylko YT i to bez reklam (reklamy lecą ci ze złotówek na głównym. Ty korzystałeś nadal i nie tylko YT i na tej reszcie (wszystkim poz YT) zjada ci ciągle złotówki.

"W ramach pakietu możesz korzystać z aplikacji mobilnych: YouTube, Facebook, Instagram, Messenger i TikTok do limitu 100 GB. Pamiętaj, że aplikacje mobilne na smartfonie łączą się z internetem nie tylko wtedy, gdy z nich korzystasz – działają też w tle i wtedy również pobierają dane. Dodatkowo aplikacje często korzystają z zewnętrznych systemów. Łączą się np. z narzędziami do analityki i wtedy mogą pobierać dane spoza promocyjnego pakietu 100 GB. Takie działania aplikacji będą pobierały środki z Twojego pakietu danych w Play na Kartę, a jeśli nie korzystasz z pakietu, to ze środków na koncie."
Dziwna ta promocja. Cały czas zjada internet z konta głównego (1 GB za 5 zł w OdNowa). Z przyznanych 200 GB zjadło mi tylko jakoś 3 GB.
Nie dziwna, działa NORMALNIE to jest 100GB Na Lato (You Tube).
Mi dziś pani w bok powiedziała, że... muszę mieć wykupiony dodatkowo jakiś pakiet netu aby te 200 mi działało.
Dobrze ci powiedziała, bo do tej pory wszystko poza YT finansujesz ze zł z głównego. Najlepiej uruchomić 100GB Na Start (Na WSZYSTKO) na 30 dni w apce lub kodem *111*642*1# (wtedy masz 50GB) albo poproś w BOK-infolini
https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... zencie.pdf
Po wpisaniu *632# wyskakuje mi "Brak aktywnego pakietu YouTube." Jak brak to jak go mam włączyć?
Przecież napisałem wyżej, walnęli się, sprawdzaj *128#
Co to za niby promocja jak przyznano mi 200 GB a już 2 razy musiałem doładować po 5 zł , doszło mi 2 x po 1 GB i zaraz mi to zjadło. A tych 200 nie rusza.
Jak nie rusza, jak wcześniej napisałeś, że z 200GB zjadło ci 3GB a na początku że pokazuje 195GB ? Jak nie wyjdzie uruchomienie 100/50GB Na Start (na wszytko) to zostaje tylko YT i żadnego łażenia na inne adresy niż www.yotube.com
Ileż można oglądać YT?
Oj tam, oj tam, mozesz jeszcze Facebook, Instagram, Messenger i TikTok :)

ps. zamiast doładowywać kilka przy za 5 zł lepiej było kupić nową odNowa, uruchomić dwa pakiety, tylko że ten 100/50GB na wszytko jest na 30 dni bez możiwości przedłużenia :( a na YT do 30.09.2020
 #1100081  autor: minisyrena863333
 26 lip 2020, 22:02
A ja mam ciekawsze doświadczenie :(
Wczoraj i dzisiaj okazało się że nie mam promocyjnych mb z doładowania mimo aktywnego pakietu który powinien mieć po wykonaniu lejek 1 Mbps
Tak ale to jest naliczenie z 25 GB z doładowania mam 0 GB bo PLAY system nie działa poprawnie :(
Teraz po wykonaniu pakietu powinien mieć bez limitu z prędkościa 1mbps a nie że pobiera mi z czego cze nie powinien
Transmisja 5g włączona
Czyli tak
Kupiłam za 50 PLN miesiąc bez limitu z 5G na INK 2.0 z lejkiem 1mbps potem aktywowałam 100 gb na lato (praktycznie się nie zmienia liczba gb od kilku dni mimo używania YouTube ) i teraz po zużyciu 100 gb z "miesiąc bez limitu" pobrało całe promocyjne gb (w ink 2.0 za doładowanie 50 PLN jest 25 gb) a lejka nie ma i zaraz pewnie pobierze mi dodatkową kasę mimo aktywnego pakietu aż do 29.07.2020 :(

Ktoś wytłumaczy mi co jest grane ?
 #1100082  autor: Karlos20
 26 lip 2020, 22:08
minisyrena863333: może tak być, że pomimo lejka 1 mbps, system może zjadać środki promocyjne, gdyż spowolniona transmisja tyczy się całego ruchu w necie.
Poza tym zgodnie z regulaminem "Pakietu na lato": net nie jest zjadany gdy korzystamy z wymienionych APLIKACJI w telefonie, nie poprzez przeglądarkę internetową (limit z promocji nie jest zjadany gdy korzystamy z kompa i tetheringu). Do tego dochodzą reklamy, aktualizacja aplikacji, elementy zewnętrzne i linki.

W skrócie: mamy pakiet z lejkiem - on ma pierwszeństwo na cały ruch internetowy, jeśli wpadniemy w 1 mbps - pozostanie do końca ważności pakietu, a gdy włączymy apkę YT, to zje nam limit promocyjnych GB z promocji.
Mamy paczkę GB z doładowań/kasę z konta - jeśli nie spełnimy warunków promo "na lato", transfer zejdzie z tych środków (ale jeśli przejrzymy elementy własne FB, TikToka, Messengera, Instagrama i Facebooka, zje z tych 100GB na lato), aż do zera, a zero blokuje neta.

Dodatkowo występuje opóźnienie w rozliczaniu środków - ogólnie INK 2.0 kuleje z tym, bo ma błędy wieku dziecięcego - za świeża taryfa na tę promocję. Miałem sytuację gdzie miałem 1GB bonusu za zasilenie, a zużyłem realnie 2GB neta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100166  autor: bolek2004
 28 lip 2020, 08:26
Uruchamiając te 100gb na yt pakiet działa na wszystko nawet nie mając żadnego innego pakietu netu włączonego, tyle tylko że po przekroczeniu około 2gb system wszystko odcina i z niczego się więcej nie skorzysta.
Do tego ponowna aktywacja tej promocji będzie niemożliwa, niezależnie od zmiany taryfy.
Lepiej kupić starter za 5zł i skorzystać ze 100gb na wszystko.
 #1100203  autor: macqmacq
 28 lip 2020, 16:46
admundo pisze:
28 lip 2020, 16:08
Czy da się zmienić taryfę na starterze z Żaby 16GB na Play odNOWA?
A jaka to taryfa? Jeśli głosowa, to jak najbardziej. Jeśli internetowa to nie ma takiej możliwości - migracje są możliwe tylko w ramach >głosowe-głosowe< i >internetowe-internetowe<.
 #1100205  autor: rudymax
 28 lip 2020, 17:09
Na początku lipca zmieniłem internetową na głosową poprzez Ink 2.0 na Formułę, dalej w/g uznania. Pozostałością po takiej migracji jest brak wjazdu do 2G. To się prawdopodobnie zmieni po jakimś czasie. Sądzę tak dlatego, że wcześniej też dokonałem takiej migracji, wykorzystując lukę jaka powstała przy wprowadzaniu taryf RBM Siema i długi czas wpuszczało tylko do 3G i wyżej, ale po około roku zorientowałem się, że karta dostała wjazd do 2G.
 #1100240  autor: abrams
 29 lip 2020, 00:45
bolek2004 pisze:
28 lip 2020, 08:26
Uruchamiając te 100gb na yt pakiet działa na wszystko nawet nie mając żadnego innego pakietu netu włączonego, tyle tylko że po przekroczeniu około 2gb system wszystko odcina i z niczego się więcej nie skorzysta.
Nowy starter odNowa, przed chwilą testowane (nie apkowiec, tylko internet, modem w kompie):

1. tylko YT transmisja live z wyjścia na zewnątrz z ISS, mierzyłem na bieżąco zużycie, zjadło ok. 250 MB, modem odłączam i za chwilę kodami: *108# (a wszystko) i *128# (YT) i 250 MB prawidłowo zeszło ze 100GB YT

2. tylko na start=na wszystko, tutaj ściągam 300 MB Widnows 10 ze strony M$
https://www.microsoft.com/pl-pl/softwar ... ndows10ISO
modem odłączam i za chwilę kodami: *108# (na wszystko) i *128# (YT) i 300 MB tym razem prawidłowo zeszło z 50GB na start=na wszytko

Owszem, na początku, gdzieś tak 7GB zeszło mi ze 100GB YT a 50GB na wszytko stało w miejscu ale to po tygodniu poprawili.
Apkowcom z problemami polecam może skorzystanie z play24 przez internet (rozłączamy się i za chwilę łączymy i w play24)
https://logowanie.play.pl/opensso/logowanie
może tu prawidłowo pokaże. Mam dwie pozycje:
"Internet" i tu zużycie "na start=na wszystko
"100 GB na lato" i tu zużycie na YT itd
 #1100248  autor: Karlos20
 29 lip 2020, 10:28
Przypominam o kilkusekundowym włączeniu trybu samolotowego i wbijaniu krótkich kodów, wtedy stan środków się uaktualni. Przy wbijaniu kodów USSD jeśli mamy VoLTE, sieć czasem może się przełączyć z LTE na 3G, co ułatwi aktualizację danych. Co ciekawe dane o środkach aktualizują się na bieżąco po przerwaniu transmisji danych przebywając na roamingu krajowym Orange i T-Mobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100259  autor: marcin19883
 29 lip 2020, 12:25
Karlos20 pisze:
29 lip 2020, 10:28
Przypominam o kilkusekundowym włączeniu trybu samolotowego i wbijaniu krótkich kodów, wtedy stan środków się uaktualni.
Dochodzę do wniosku, że Play ma jakiś archaiczny system bilingowy. Gdyby nie kody USSD, to stan stoi choćby i tydzień w aplikacji. Nawet rozłączanie sesji nie działa. Tylko przez kody się ruszy.
 #1100264  autor: Remington
 29 lip 2020, 13:08
Z tego co piszesz nie wynika, że system billingowy źle działa czy jest przestarzały. Wynika jedynie, że Play24 i kody USSD mają dane z różnych źródeł (Play24 z rzadziej aktualizowanego).
 #1100286  autor: bolek2004
 29 lip 2020, 15:46
100gb na nowym starterze wyklucza się ze 100gb na lato czy można mieć obie promocje aktywne? Sprawdzał ktoś w praktyce jak to działa?
 #1100288  autor: Karlos20
 29 lip 2020, 15:48
bolek2004: nic się nie wyklucza.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100400  autor: Karlos20
 31 lip 2020, 13:18
Na świeżo przeniesionym - ok. A na numerze w RBM 7 MNP? Czy otrzymam bonus na start jak zmienię ofertę na FPNK lub PNK LT? Bo 100GB na lato otrzymam na 100%.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100403  autor: marcin19883
 31 lip 2020, 13:45
Karlos20 pisze:
31 lip 2020, 13:18
Czy otrzymam bonus na start jak zmienię ofertę na FPNK lub PNK LT?
100GB na Start jest dla świeżo uruchomionych numerów od dnia uruchomienia promocji. Jeśli numer już był aktywny, to nic nie otrzymasz. Zmiana taryfy nic nie da. No chyba, że w Play jest jakiś bug i magicznie nagle się pojawi w play24 pakiet na start :lol:
  • Strona 8 z 56
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 56
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 56