DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy określone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy określone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 2 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 #1085106  autor: darekka
 06 gru 2019, 16:24
W praktyce aktywacja tej promocji z ogranicznikiem15-20Mb może narobić takiego samego sajgonu(stały limit max prędkości ustawić się może na te 15-20Mb) jak w przypadku kilku osób ze starterami "Masz złotówkę-masz nolimit na wszystko i do wszystkich", które chcąc bezkosztowo przechować numery aktywowali na nich właśnie "Bez limitu za 1zł. dziennie" mającą sufit prędkości na 15Mb. Nawet po wyłączeniu tej usługi i aktywacji "Masz złotówkę..." ogranicznik do 15Mb pozostał i operator nawet po wielu reklamacjach składanych przez te osoby twierdzi, że wszystko jest w porządku. Ryzyko istnieje i to poważne!

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1085108  autor: marcin19883
 06 gru 2019, 16:59
Limitu 15Mbps się nie boje, bo prawdopodobnie go mam i tak, chociaż mam promocje no limit za 5zł na 5 dni od początku. Robiłem speedtest przed aktywacją darmowego neta i mam 16Mbps. Gdzie Orange ma ponad 30, więc to nie obciążenie sieci.
 #1085110  autor: Karlos20
 06 gru 2019, 17:11
To ja proponuję idź do konkurencji i w ogóle nie miej żadnej promocji w abo to ma faktycznie sens. Ograniczanie promocji tylko dla ofert prepaid ;)
Swoją drogą widać typowe zachowanie nie dość, że dają internet bez limitu za darmo dla większości taryf to jeszcze źle no bo przecież są takie taryfy, które mają bez limitu ;)
Uwielbiam to narzekanie ale to widać chyba z zazdrości, żeby się tylko czegoś przyczepić.
Swoją drogą dziwne, że nie czepiasz się Orange i oferty FLEX, która jest o wiele tańsza niż abonament w tej sieci czy jeszcze paru kilku innych ofert.
Pamiętamy T-M jest zły, bo daje internet na święta bez limitu i za darmo. :lol:

Ja wiem, że niektórym szkoda, że to nie Play oferuje takie promocje ale bez przesady. Trochę obiektywizmu.
Piotrzet:
Co Ty znów z tym Playem? W tej sieci już nie jestem, więc nie będę ich "najeżdżał" ani "chwalił", bo od dawna wiadomo, że z ofertami i opcjami jest zabetonowany jak reszta operatorów.

"Trochę obiektywizmu"? Nonsens. Bo chwalisz jak boga T-Mobile.
A prawda jest taka, że prawdziwą promocją byłby prawdziwie nielimitowany internet na te 2 tygodnie, a nie najeżony ogranicznikami prędkości DARMOWY TRIAL opłacanego przez Abonentów "Internetu Domowego". Im więcej z tego skorzysta, a userów innych ofert abo, mix i prepaid jest WIĘCEJ niż Abonentów Internetu Domowego, tym sieć T nie wydoli, tego im po złości życzę, bo sam operator w tą pułapkę wpada, ciągnąc Abonentów, patrząc też na zyski z nowo aktywowanych starterów.
Dlatego inne sieci są mądrzejsze i nie organizują takich akcji obciążeniowych.
Nie krytykuje Flexa od Orange, bo jednym zdaniem działa lepiej niż magentowa i fioletowa konkurencja (wszystko no-limit, net w UE bez dopłat, net totalnie darmowy przy Passach [Social, Music, Video]). To oferta nie tylko smartfonowa, lecz jest idealnie dopasowana do moich potrzeb, a wiele osób podzieli moje zdanie i dopasuje sobie różne opcje. Mam nadzieję, że Twoje ukochane T-Mobile zrobi chociaż Heyah taką jak Flexa. Szkoda zaprzepaścić wieloletniego sukcesu tej marki, a teraz, Heyah gnije.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085114  autor: marcin19883
 06 gru 2019, 17:39
marcz123456 pisze:
06 gru 2019, 17:37
Długo schodzi timobajlowi zmienić taryfę z Heyah dniówka na frii?
Ja jakieś 2 lata temu zmieniałem taryfę w T-Mobile i trwało to 6 dni. Oczywiście musiałem zadzwonić do BOK.
 #1085116  autor: Remington
 06 gru 2019, 17:51
marcz123456 pisze:
06 gru 2019, 17:37
Długo schodzi timobajlowi zmienić taryfę z Heyah dniówka na frii? Bo niby zmieniłem ale kilka godzin minęło i nic.

Może zamiast wojować ze zmianą taryfy, wystarczy Ci 5Gb za to na miesiąc?

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... -internetu
 #1085119  autor: TomLee
 06 gru 2019, 19:46
Jeżeli kupię starter TM w jednej z taryf objętych tą promocją np. Frii i zarejestruję go od razu, to ile mam dni na wychodzące? 7 czy 14 dni? Jaki starter najlepiej kupić, żeby mieć jak najdłuższy okres połączeń wychodzących? Czy przez apkę Mój Tmobile można zarządzać kartą sim, znajdującą się w innym telefonie? Nie mam doświadczenia w tej sieci, byłbym wdzięczny za pomoc.
 #1085121  autor: babciagienia1p
 06 gru 2019, 20:05
TomLee pisze:
06 gru 2019, 19:46
Jeżeli kupię starter TM w jednej z taryf objętych tą promocją np. Frii i zarejestruję go od razu, to ile mam dni na wychodzące? 7 czy 14 dni? Jaki starter najlepiej kupić, żeby mieć jak najdłuższy okres połączeń wychodzących? Czy przez apkę Mój Tmobile można zarządzać kartą sim, znajdującą się w innym telefonie? Nie mam doświadczenia w tej sieci, byłbym wdzięczny za pomoc.

Starter z gołą Frii jest ważny +14 dni na wychodzące od momentu aktywacji (zestawienia pierwszego połączenia). Nie ma znaczenia jaki starter kupisz i tak wszystko ustawiasz później (chyba, że chcesz zawalczyć o brak ograniczenia 15-16 Mbps w prędkości transmisji, wtedy blueconnect z niektórych Biedronek, ale i tak włączysz sobie ograniczenie z dzisiejszej promocji - więc kółko się zamyka). Najdłuższe terminy na wychodzące masz po aktywacji oferty "Bez limitu za 1,- zł" (182 dni bez konfiskaty kasy lub 365 dni z konfiskatą). Zerknij na posty z poprzedniej strony.
Po dezaktywacji oferty "Bez limitu za 1,- zł" masz ważność 30 dni na wychodzące i możliwości różnych sztuczek dodatkowych.
 #1085153  autor: marcin19883
 07 gru 2019, 13:30
Ogólnie trochę jestem w szoku. Pierwszy raz T-Mobile zadziałał od razu jak należy. Kupiłem starter i w kilka minut wszystko uruchomiłem. Jedyny minus to brak smsów informacyjnych o włączeniu pakietu.
Mam prefix 889. Czyli bardzo stary. Chyba nie będę robił rwk. I tak prędkości tragiczne, u mnie w domu to max 6-8Mbps
 #1085167  autor: marcz123456
 07 gru 2019, 18:33
Kupiłem dziś starter. Dopiero później zauważyłem że to jakiś T-Mobile internet na kartę i do tego do 30.11.19
O dziwo zarejestrowało i to we free.

Mam rozumieć że ta opcja za 1 zł dziennie to jak nie korzystam to nie płacę?
 #1085168  autor: Karlos20
 07 gru 2019, 18:40
Przy aktywnej usłudze za 1 zł, jak nie używasz, to nie płacisz. A w połączeniu z nielimitowanym internetem, skorzystanie z neta nie powoduje naliczania opłat za ten no-limit za 1 zł (opłata naliczy się przy wykonaniu rozmowy czy wysłania smsa). Najbezpieczniej mieć od 0,98 zł i mniej na koncie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085186  autor: jarekt
 08 gru 2019, 13:11
UWAGA! Momentami może być zbyt technicznie i niezrozumiale dla każdego ale nic na to nie mogę poradzić - oczywiście mogę wszystko jeszcze dokładniej opisać i rozłożyć na jeszcze mniejsze czynniki pierwsze, ale nie mam aż tyle czasu no i chcę aby post był w miarę krótki i jak najmniej offtopowy.
Zaczynamy...


Korzystając z okazji, że internet w tej promocji jest nielimitowany i darmowy oraz jednocześnie na kartach TM z ulubioną opcją 1zD ("bez limitu za 1zł Dziennie") jest górne ograniczenie prędkości do 15 Mbit/s, pokażę jak wygląda niemożliwe, czyli mutli-łącze 45 Mbit/s (multiwan) zrobione w Windowsie z 3 takich kart TM z limitem 15 Mbit/s (trzech, bo mam akurat pod ręką wolne tylko 3 modemy LTE, ale można zrobić np. z 10 kart TM i 10 modemów/fonów/routerów - urządzenia mogą być dowolne - uzyskując wtedy 150 Mbit/s).

Gdyby mieć karty TM bez tego limitu 15Mbit/s (są takie w prepaidzie TM, no i w abo), to wtedy wchodzimy w inne górne ograniczenie prędkości - 20 Mbit/s (bo takie ograniczenie ma ta promocja). Wtedy oczywiście takie multi-łącze z 3 kart TM da nam 60 Mbit/s (3x 20 Mbit/s), a np. z 10 kart 200 Mbit/s.


Tak wygląda wykres obciążenia w menadżerze zadań windy (tu akurat winXP - mój standardowy komp do takich zabaw) wszystkich 3 kart/modemów, w tym samym czasie, podczas zwykłego testu prędkości w speedtest.net:

Obrazek
(kolor żółty to prędkość pobierania, kolor czerwony - wysyłania)

Połączenia TM_1 i TM_2 to modemy 100 Mbit/s ZTE MF821, a TM_3 to szybszy modem 150 Mbit/s Huawei E3372 - dlatego na wykresie, TM_1 i TM_2 są na wysokości około 15% (15% ze 100 Mbit/s to 15 MBit/s), a TM_2 pokazuje jakby mniej bo około 10%, ale 10% ze 150 Mbit/s to też 15 Mbit/s.
To tak dla wyjaśnienia, gdyby ktoś miał wątpliwości dlaczego 3. połączenie jest jakby wolniejsze - nie jest, wszystkie 3 połączenia jadą jak widać na limicie około 15 Mbit/s.

A taki wynik wypluł sam speedtest.net (wybrałem serwer TM Warsaw2) - powyższy wykres w menadżerze zadań jest właśnie dokładnie z momentu poniższego testu:

Obrazek

Jak widać nawet zwykły test prędkości potrafi korzystać z dobrodziejstw takiego multi-łącza oferując nam stabilne 45 Mbit/s dla pobierania i prawie 28 Mbit/s dla wysyłania (podczas kilku testów pobieranie wahało się zawsze w granicach 45-46 Mbit/s, a wysyłanie w granicach 26-31 Mbit/s).
Oczywiście dlatego, bo ten test potrafi (zresztą inne też to potrafią) generować wiele połączeń z wybranym serwerem (defaultowy tryb "Multi" tego testu), które rozkładają nam się na te 3 modemy. Jeśli wymusimy 1 połączenie z serwerem (tryb "Single"), benefitów z mutli-łącza nie zauważymy w teście (będzie 15 Mbit/s i tylko jeden modem będzie w użyciu).

Jednak najbardziej korzystają z zalet takiego multi-łacza wszelkie menadżery pobierania (FlashGety, JDownloadery, torrenty, emule, itp. itd.), które potrafią podzielić plik na kilka części, np. 9, i zestawić 9 połączeń aby jednocześnie ściągać tych 9 kawałków. Wtedy średnio każde 3 kawałki idą przez jeden modem.

Również intensywne "internetowe" korzystanie z kompa wysyci nam wszystkie połączenia, np. w tle ściągają się jakieś aktualizacje windowsa, czy gry/aktualizacje ze Steama, czy buforuje się na dysk kilka seriali z Netflixa, a na pierwszym planie oglądamy jakieś filmy np. z YT, czy jakiś kanał live, czy mecz na TVP SPort.


Tak wygląda w praktyce ściąganie kilku dużych plików poprzez jeden z takich menadżerów pobierania (pierwszy screen to wykres wykorzystania 3 łącz w menadżerze zadań windy, a poniżej screen z właściwego menadżera pobierania, który takie wykorzystanie spowodował):

Obrazek
(na tym wykresie jest też dodatkowo kolor zielony, który jest łączną prędkością pobierania i wysyłania, ale ponieważ nie ma wysyłania - tylko tzw. pakiety "techniczne" - to praktycznie pokrywa się z żółtym, czyli z prędkością pobierania)

Obrazek
(tutaj prędkości pobierania są podane w Bajtach/s, a konkretnie w kiloBajtach/s (kB/s) lub MegaBajtach/s (MB/s) czyli są co do wartości około (bo nie dokładnie), 8 razy mniejsze od tych podawanych w bitach/s)

Jak widać łączna prędkość pobierania (na dole) to 5,4 MBajta/s co odpowiada około 45,30 Mbit/s (operacje do wykonania aby zamienić MBajt/s na Mbit/s to: *1024 *1024 *8 /1000000, albo w skrócie: mnożymy przez 8,389).

Jeden plik (ostatni na liście, w różowym prostokącie) nawet ściąga się z prędkością 2,9 MBajta/s czyli około 24,32 Mbit/s, czyli część jego kawałków musi iść w tym momencie przynajmniej przez 2 modemy, bo jeden zapewnia tylko 15 Mbit/s.
Faktycznie to każdy z tych 5 plików na liście był pobierany w tamtym momencie w około 10 kawałkach jednocześnie, a cały ten menadżer generował około 50 aktywnych (transmitujących dużo danych) połączeń.


Przy 3. modemach i kartach z limitem 15 Mbit/s uzyskujemy więc łącze 45 Mbit/s.
Z taką prędkością pobierzemy 450 GB przez cały dzień (zakładając ściąganie przez 24 godziny i z ciągłym maksymalnym wysyceniem wszystkich 3 modemów).
Przez 14 dni (tyle po aktywacji promo trwa nielimitowany transfer w tej promocji) możemy więc pobrać 6300 GB (czyli około 6,15 TB). Potem oczywiście odpalamy kolejne 3 karty (czy ile tam chcemy i mamy urządzeń) na kolejne 14 dni i ostatniego dnia promocji (2 stycznia) kolejne 3.

Ktoś po mojej zajawce o takim wykorzystaniu tej promocji (bodajże @toms na głównej) napisał żartobliwie (a może na serio?), że jestem użyszkodnikiem (że pewnie przeciążam neta, utrudniam inny korzystanie z niego, bla bla bla).
Otóż chyba raczej nie i to z kilku powodów. Oto jeden z nich. Policzmy... to znaczy ja policzę, a Wy możecie tylko czytać...

Załóżmy że w jakiejś lokalizacji, w jakimś momencie (czy w wielu momentach dnia) z neta TM korzysta średnio 1000 (tysiąc) osób, osiągając średnią prędkość pobierania na poziomie powiedzmy 22,22 Mbit/s. To jest wartość zbliżona do comiesięcznych rankingów prędkości, także taka dosyć realna.
Oznacza to też, że cała infrastruktura TM w danym miejscu potrafi obsłużyć ruch maksymalnie na poziomie 22,22 Gigabita/s (22,22 Mb/s *1000). Więcej nie jest w stanie (ale gdyby była 3 rano i siedziałoby tylko 100 osób na necie, i mieliby odpowiednie urządzenia z agregacją, średnio każdy z nich mógłby być może osiągnąć stabilne 222 Mbit/s w takiej lokalizacji).

No i załóżmy, że jedną z tych 1000 osób jestem ja, z jednym modemem czy fonem.
I teraz podpinam dodatkowe 2 modemy (aby mieć łącznie 45 Mbit/s tak jak to wyżej opisałem). Co się teraz dzieje?
Ano urządzeń jet teraz powiedzmy 1002 (dodatkowe 2 moje modemy doszły), ale całkowita moc przerobowa TM oczywiście nie wzrosła - dalej jest na poziomie 22,22 Gbit/s - więc średnio każdemu prędkość spadnie. O ile?
22 220 Mbit/s dzielone na 1002 da nam... 22,18 Mbit/s.

Także zamiast średnio 22,22 Mbit/s będą wszyscy w mieście mieli 22,18 Mbit/s...
A przecież nawet o tyle prędkość nie spadnie, bo te 3 moje karty mają limit 15 Mbit/s - nie osiągają tej średniej 22,22 Mbit/s.
To tyle jeśli chodzi o użyszkodnictwo.


Takie multi-łącze ma jeszcze kilka dodatkowych zalet: gdy z jakiegoś powodu padnie nam jedno łącze, działają jeszcze pozostałe 2 i nie ma przerw w dostępnie do internetu (oczywiście dla takiego zabezpieczenia/funkcjonalności najlepiej mieć neta od np. 4 różnych dostawców: powiedzmy 3 różnych mobilnych i 1 kablowego, czy 2 mobilnych i 2 kablowych).
Jest to też sposób na rozwiązanie ewentualnych problemów z wolnym netem mobilnym w godzinach szczytu: kiedy transfer na 3-4 godziny spada na modemie/fonie do powiedzmy 5 Mbit/s, to takie multi-łącze z 3 modemów i tak zapewni nam 15 Mbit/s (3x 5 Mbit/s).

Kiedy mamy kilka urządzeń z kartami od jednego dostawcy (np. T-Mobile) w ten sposób połączonych, to idealnie by było rozmieścić modemy/urządzenia (z ewentualnie podłączonymi antenami kierunkowymi), w taki sposób aby łączyły się z różnymi stacjami (np. 4 modemy, to 4 kierunki świata i 4 różne stacje). Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

Oczywiście nie ma żadnych problemów aby połączyć w ten sposób np. 5 nowoczesnych routerów z agregacją, z których każdy da nam np. 250 Mbit/s, co z odpowiednimi kartami (oferta bez górnego limitu prędkości, np. InK w Play) osiągniemy bez problemu 1250 Mbit/s czyli 1,25 Gigabita/s. Oczywiście w kompie potrzebnych będzie 5 szybkich kart WiFi lub 5 przewodowych, minimum 1Gb/s każda. Jedynym ewentualnym problemem w tym wypadku może być problem finansowy (zarówno jeśli chodzi o wydatki na sprzęt jak i na opłaty związane z utrzymaniem kart SIM).


O multiwanie w windowsach nie znajdziecie w polskim czy nawet światowym necie informacji, bo generalnie wśród specjalistów IT panuje przekonanie, że nie jest to możliwe. To przekonanie jest tak mocne i od dawna tak mocno zakorzenione, że pisanie o tym na branżowych forach grozi zwyzywaniem od heretyka, kłamcy i kończy się natychmiastowym banem :).
Są oczywiście sprzętowe, ale bardzo drogie, rozwiązania dla multiwan (routery fabrycznie z taką funkcjonalnością albo routery modowane, ale z reguły i tak z ograniczeniem do 2, 3 lub góra 4 połączeń).

Także doświadczyliście właśnie niemożliwego :)


PS. Testy pobierania tych plików odbyły się wczoraj w godzinach szczytu, około godziny 20:00, a test w speedtest.net też wczoraj ale kilka godzin wcześniej.
Modemy leżały sobie na biurku obok kompa wpięte do huba z zasilaniem.
Kamienica, stare budownictwo, grube ściany. Duża miejscowość w Polsce, gdzieś na południe od Bałtyku...

PS2. Koszt zakupu (który również @toms podnosił w komentarzu na głównej) 2 dodatkowych modemów LTE (np. ZTE) to łącznie 100zł (a przecież można wykorzystać fony LTE, których w domu jest kilka), a jeśli nie mamy wolnych 2 dodatkowych portów USB (modemy są zwykle na USB), to hub 4-portowy USB2.0 kupimy za 10zł, ale koniecznie potrzebny z zasilaczem (choć zasilanie można poprowadzić z zasilacza PC jeśli ktoś umie).
Hub USB2.0 ma przepustowość 400 Mbit/s (w praktyce do 350 Mbit/s) także USB2.0 nadaje się nawet do 10 modemów z kartami TM z limitem 15 Mbit/s - nawet się nie spoci.
 #1085194  autor: darekka
 08 gru 2019, 16:23
Dziś około 3 w nocy zleciłem aktywacje na nowym starterze, a po kilku minutach w aplikacji usługa była aktywna, 6tego równiez w chwilę aktywacja zadziałała.

Proponuję w aplikacji ponowić zlecenie uruchomienia, bo mozliwe, że zamuliło.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1085199  autor: jarekt
 08 gru 2019, 16:47
darekka pisze:
08 gru 2019, 16:23
Proponuję w aplikacji ponowić zlecenie uruchomienia, bo mozliwe, że zamuliło.
Niestety usługa wisi jako "W trakcie procesowania" i nie można nic zrobić (pewnie pomogła by podwójna zmiana taryfy, ale z powodu błędu w systemie będzie to podwójnie płatne, lub oczywiście kontakt z BOK).

1/4 numerów (25%) do dzisiaj wisi jako "w trakcie procesowania" (pisałem o tym kilka postów wcześniej).
Aktywowanie jakiejkolwiek promocji w T-Mobile pierwszego dnia kończy się prawie zawsze problemami na bardzo wielu (procentowo) numerach.

A najlepsze są promocje 1-dniowe w TM... Biała wie, to powie :)
 #1085201  autor: marcz123456
 08 gru 2019, 17:27
Ja mam w systemie że w trakcie włączania jest ta oferta 1mb danych, nolimitu żadnego nie mam. Kliknąłem na ten baner z tą promocją, i na tym się skończyło. Podobnie w Heyah, mają dać 5 GB za samo uruchomienie apki, i nic.
  • Strona 2 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10