DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 25 z 38
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 38
 #1133694  autor: Quwejt
 12 lip 2022, 12:10
nowlasnie pisze:
12 lip 2022, 10:13
autor: Quwejt pisze:
"doładowujemy 4 razy po 6zł, czekamy na gratis tj. pakiet promocyjny 10zł"

Nie dostaniesz 10 zł w gratisie.
Zgodnie z tabelką na stronie: https://www.plus.pl/4doladowania wynika, że dostaniesz 10zł środków bonusowych przy 4-rech doładowaniach po 6zł każde.
patrz regulamin: https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... gratis.pdf
 #1133696  autor: nowlasnie
 12 lip 2022, 12:32
Z owej strony:
"Po 4. doładowaniu otrzymasz na konto środki bonusowe w wysokości swojego najniższego doładowania."
Co się faktycznie kłóci z tabelką. Ręce opadają!
 #1133697  autor: Quwejt
 12 lip 2022, 12:41
nowlasnie pisze:
12 lip 2022, 12:32
Z owej strony:
"Po 4. doładowaniu otrzymasz na konto środki bonusowe w wysokości swojego najniższego doładowania."
Co na to regulamin? Otóż:
§3 Zasady otrzymania Gratisu
1. ......
2. Do czwartego doładowania Abonent dostaje Gratis w odniesieniu do kwoty najniższego doładowania z czterech ostatnich doładowań zgodnie z poniższymi przedziałami:
Doładowanie 5 zł – przyznanie pakietu kwotowego w wysokości 5 zł
Doładowanie od 6 zł do 10 zł – przyznanie pakietu kwotowego w wysokości 10zł

Także tego...
 #1133698  autor: nowlasnie
 12 lip 2022, 12:55
Zgadza się, ale to znaczy, że zrobili zapis korzystny dla klienta (ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że przez pomyłkę).
Mam tylko wątpliwość czy można gratisem opłacić ważn. konta, bo:
"Gratis można wykorzystać na krajowe rozmowy, SMS-y I MMS-y oraz transmisję danych w Polsce".
 #1133701  autor: Quwejt
 12 lip 2022, 13:53
nowlasnie pisze:
12 lip 2022, 12:55
Zgadza się, ale to znaczy, że zrobili zapis korzystny dla klienta (ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że przez pomyłkę).
Mam tylko wątpliwość czy można gratisem opłacić ważn. konta, bo:
"Gratis można wykorzystać na krajowe rozmowy, SMS-y I MMS-y oraz transmisję danych w Polsce".
Przytoczę kolejny fragment z Regulaminu:

§4 Działanie Gratisu
1. Gratis może być wykorzystany przez Abonenta w ciągu kolejnych 720 godzin (30 dni) począwszy od momentu aktywacji Gratisu.
2. Gratis można wykorzystać na wszystkie usługi dostępne dla Abonentów z wyjątkiem usług o podwyższonej opłacie. Wartość Gratisu może być wykorzystana do uiszczania opłat za aktywację usług, promocji i pakietów oraz opłat cyklicznych za ich odnowienie.

Także tego...
 #1133703  autor: nowlasnie
 12 lip 2022, 14:26
A widzisz, ja mam stary regul. z lutego 21. Dziwne te częste zmiany, ale mnie to już nie rusza, nie ściągną mnie z powrotem.
A można już wykorzyst. środki ze startera na oplac. migracji Plus -> Plush i odwrotnie?
 #1133715  autor: Karlos20
 12 lip 2022, 23:29
Muszę Was zmartwić, ale promocyjna kasa nie posłuży do przedłużenia wychodzących w ramach usługi Ważne Konto. Usługa przedłuża wychodzące tylko ze zgromadzonej kasy głównej.
Jednorazowa opłata za włączenie Promocji jest pobierana z konta Abonenta w momencie przedłużenia okresu ważności dla Usług wychodzących.
W celu skorzystania z Promocji Abonent musi:
a. znajdować się w Okresie ważności dla Usług wychodzących (tj. w okresie, w którym może wykorzystać Wartość konta i korzystać z Usług);
b.posiadać na koncie środki pozwalające na pobranie opłaty za Promocję.
Dodatkowo opcja nie łączy się z usługą np. "Ja + Bez limitu w Plusie" (wspominałem o tym w poprzednim poście).
Do udziału z Promocji nie są uprawnieni Abonenci, którzy mają na koncie aktywowaną Promocję Zawsze bez limitu w Plus.
A zgodnie z Cennikami taryf na kartę "Wartość konta" to środki z konta głównego (sprawdzamy kodem *100#).
Regulamin >>> https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... ekonto.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133716  autor: Quwejt
 12 lip 2022, 23:43
Karlos20 pisze:
12 lip 2022, 23:29
Muszę Was zmartwić, ale promocyjna kasa nie posłuży do przedłużenia wychodzących w ramach usługi Ważne Konto. Usługa przedłuża wychodzące tylko ze zgromadzonej kasy głównej.
Jednorazowa opłata za włączenie Promocji jest pobierana z konta Abonenta w momencie przedłużenia okresu ważności dla Usług wychodzących.
W celu skorzystania z Promocji Abonent musi:
a. znajdować się w Okresie ważności dla Usług wychodzących (tj. w okresie, w którym może wykorzystać Wartość konta i korzystać z Usług);
b.posiadać na koncie środki pozwalające na pobranie opłaty za Promocję.
Dodatkowo opcja nie łączy się z usługą np. "Ja + Bez limitu w Plusie" (wspominałem o tym w poprzednim poście).
Do udziału z Promocji nie są uprawnieni Abonenci, którzy mają na koncie aktywowaną Promocję Zawsze bez limitu w Plus.
A zgodnie z Cennikami taryf na kartę "Wartość konta" to środki z konta głównego (sprawdzamy kodem *100#).
Regulamin >>> https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... ekonto.pdf
Otóż nie. Sprawdziłem przed chwilą wysyłając sms-a o treści 10 na numer 80009 i... konto zostało przedłużone o 10 dni (10x24h), ale co ważne, środki zostały pobrane z promocyjnego pakietu kwotowego 5zł.

Także tego...
 #1133718  autor: Karlos20
 12 lip 2022, 23:51
Quwejt: proszę o potwierdzenie tego faktu.
Ze względu na niestabilność platformy billingowej Plusa. Gdy przedłużałem ostatnio wychodzące na pewnej karcie Plusa Elastycznej Na Kartę pomimo posiadania kasy promocyjnej czy to z promocji 4 doładowania czy z kwoty startowej, zjadło z kasy głównej - na co uczulam.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133719  autor: Quwejt
 12 lip 2022, 23:55
Karlos20 pisze:
12 lip 2022, 23:51
Quwejt: proszę o potwierdzenie tego faktu.
Ze względu na niestabilność platformy billingowej Plusa. Gdy przedłużałem ostatnio wychodzące na pewnej karcie Plusa Elastycznej Na Kartę pomimo posiadania kasy promocyjnej czy to z promocji 4 doładowania czy z kwoty startowej, zjadło z kasy głównej - na co uczulam.
Potwierdzam. Konto przedłużone o 10 dób. Kasa pobrana z pakietu promocyjnego. Konto główne bez zmian.
 #1133812  autor: biala1991
 15 lip 2022, 07:32
@Quwejt
I zawsze opłata za aktywację/odnowienie usługi jest pobierana w pierwszej kolejności z konta promocyjnego? Na forum Plusa piszą, że tak się dzieje pod warunkiem, że na koncie głównym nie ma wystarczających środków, jeśli są to system kasuje opłatę z konta głównego a konta promocyjnego nie rusza.
Ja zachowawczo przed odnowieniem pakietu zostawiam na KG i KP sumę o wartości opłaty a nadwyżkę przelewam na inny numer ale jest to trochę upierdliwe :) Można bezpiecznie zostawić na KG większą kwotę bez obawy, że opłata zostanie z niej pobrana w całości pomimo posiadania środków na koncie promocyjnym?
 #1133816  autor: neotele
 15 lip 2022, 09:58
Nie wiem, czy jest jakieś zróżnicowanie związane ze źródłem środków na KP (wydaje mi się że nie powinno być), ale np. w Regulaminie „4 doładowania i gratis” (poniżej) jest wyraźnie zaznaczone, że środki z KG schodzą jako ostatnie, więc jeśliby zabrali całość z KG, to jest podstawa do reklamacji.
Środki z Gratisu schodzą przed środkami z salda głównego Abonenta.
 #1133819  autor: Quwejt
 15 lip 2022, 11:45
biala1991 pisze:
15 lip 2022, 07:32
@Quwejt
I zawsze opłata za aktywację/odnowienie usługi jest pobierana w pierwszej kolejności z konta promocyjnego? Na forum Plusa piszą, że tak się dzieje pod warunkiem, że na koncie głównym nie ma wystarczających środków, jeśli są to system kasuje opłatę z konta głównego a konta promocyjnego nie rusza.
Ja zachowawczo przed odnowieniem pakietu zostawiam na KG i KP sumę o wartości opłaty a nadwyżkę przelewam na inny numer ale jest to trochę upierdliwe :) Można bezpiecznie zostawić na KG większą kwotę bez obawy, że opłata zostanie z niej pobrana w całości pomimo posiadania środków na koncie promocyjnym?
@biala1991
https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... gratis.pdf
zgodnie z powyższym regulaminem tzn. §4 Działanie Gratisu, pkt 7 mówi jasno:
"Środki z Gratisu schodzą przed środkami z salda głównego Abonenta"
Jeżeli platforma bilingowa PLUS-a za aktywację/odnowienie usługi "zdziera" kasę z KG mając środki w ramach promocyjnego Pakietu kwotowego to trzeba "skrobać" reklamację.
 #1133823  autor: biala1991
 15 lip 2022, 12:24
@Neotele i Quwejt
Wg regulaminu jest dokładnie tak jak piszecie ale wiadomo, że system często nie nadąża za regulaminem (niedawny przypadek Orange i bonus +40GB :D ).
Ja nie lubię zawracania głowy z reklamacją, pozostaje zaryzykować i liczyć się ze stratą
 #1133826  autor: asdaf
 15 lip 2022, 12:58
Jako że teraz dużo korzystam z Plusha dodam swoją uwagę. Na ogół jest tak, że najpierw pobiera opłatę z konta promocyjnego ale czasem(1/10) coś się zatnie i pobierze z głównego. Jest tak jak napisał Karlos system Plusa jest niestabilny pod tym względem ale też przy rozliczaniu i kolejności schodzenia pakietów internetowych.
 #1133837  autor: Karlos20
 15 lip 2022, 23:02
Przy "zacięciu" systemu nawet przy aktywnych "no-limitach" może zjadać kasę z konta głównego powodując zejście na saldo ujemne, które wraca do stanu 0,00 po kilku godzinach a nawet dniach. Cuda takie też się działy, gdy operator rozdawał darmowe złotówki promocyjne na 30 dni na minuty, SMSy czy neta cennikowego - zamiast zjeść z salda promo, zjadały główne złotówki.

Jest też lepsza strona medalu tych "zacięć", np. więcej neta można zużyć, niż mamy dostępne w pakietach (lejek 32 kbps wcale nie musi się od razu załączać).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134983  autor: Karlos20
 19 sie 2022, 08:49
babciagienia1p: nie ma takiego sposobu. Nawet jeśli zasilisz ponownie przykładowo 4x po 5 zł - przyjdzie kolejny pakiet promo złotówek (5 zł), który otrzyma inną ważność (30 dób od momentu otrzymania pakietu) i będzie rozliczany osobno.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 25 z 38
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 38
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 38