DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 #1070096  autor: jarekt
 24 kwie 2019, 15:55
Na jednym z numerów z tym pakietem zdarzyła się rzecz następująca: zamiast 10GB, system pozwolił na przesłanie aż prawie 150GB! Co ciekawe sesja netowa była kilkukrotnie przerywana i to już po tym jak pobrało ponad 10GB czy 30GB, a nawet modem (rzecz działa się na stacjonarnym PC) był kilka razy wyciągany/resetowany (z powodu niezwiązanego z transmisją danych - takie tam testy robiłem) gdzieś w okolicach 50GB, 80GB i 120GB.

Nie chcę na razie zdradzać szczegółów (jaka taryfa, co i jak włączone, w jakiej kolejności, jakie usługi/pakiety, itp.itd.), bo jeszcze to analizuję i będę sprawdzał/próbował czy da się to powtórzyć. Może to tylko chwilowe zacięcie systemu, a może kolejny babol na darmowy i szybki net z P4 (jest tego trochę). Nawet jak to dokładnie rozkminię, to raczej dokładnego opisu nie dam (choć nigdy nie wiadomo). Ale jakieś dodatkowe podpowiedzi i owszem.

Nie mam też pewności czy jest to związane z tym pakietem czy jest to sprawa niezależna i da się ją powtórzyć (gdyby oczywiście to nie był jakiś chwilowy babol) spełniając odpowiednie warunki.

Mogę tylko napisać, że taryfa głosowa i net idzie pełną parą :).

Natomiast bardzo ciekawe jest to, że ten babol i ta ilość (około 150GB) jest (z tego co już wiem) bardzo podobna do tego babola w T-Mobile: viewtopic.php?f=27&t=128449
Ale to może być tylko taki dziwny zbieg okoliczności i że w dodatku mnie akurat w obydwu przypadkach spotkał zaszczyt o tym wspomnieć :).
 #1070146  autor: mateo1995
 24 kwie 2019, 21:33
jarekt pisze:
24 kwie 2019, 15:55
darmowy i szybki net z P4 (jest tego trochę)
Może w takim razie, jeśli już o tym wspomniałeś, byłbyś w stanie podzielić się jakimś sposobem na darmowy internet, niekoniecznie w jakieś dużej ilości, powiedzmy tak około 20GB/mc? Osobiście mam nr służbowy z 20GB/mc i brakuje mi te 20-30GB/mc do drugiego slotu sim żeby pozbyć się opłat za internet. No chyba że te sposoby są na właśnie max 30GB to nie ma tematu.
 #1070154  autor: marcin19883
 24 kwie 2019, 23:35
jarekt pisze:
24 kwie 2019, 15:55
Na jednym z numerów z tym pakietem zdarzyła się rzecz następująca: zamiast 10GB, system pozwolił na przesłanie aż prawie 150GB!
Mam właśnie w tej chwili to samo. Skończył mi się pakiet 10GB i nadal pobieram pliki. :lol: Taryfa Rbm Siema PL i na PLAY24 widze, że mam jeszcze 188MB, ale już dawo je pobrałem i teraz lecę dalej.
 #1070535  autor: marcin19883
 28 kwie 2019, 21:33
Mam dla was niespodziankę. Po skończeniu pakietu 10GB, zmiana taryfy i powrót do Siema PL. Uruchamiamy kodem 5GB bonusowe i cieszymy się darmowym GB do końca miesiąca :D Szybko zmieniamy taryfy, żeby system ogłupiał, to nam zatwierdzi bonusik.
 #1070885  autor: jarekt
 02 maja 2019, 19:44
Statystyki dla nerdów: 30 dni (cały kwiecień) z życia Darmowego Internetu w Play/RBM (inna lokalizacja od tej co ostatnio podawałem).
Wartości w GB (GiB).
Łącznie z danymi wysłanymi przesłano w sumie ponad 6800 GB czyli niecałe 7 TB.
Tak, to 680 (sześćset osiemdziesiąt) darmowych pakietów 10GB.
Ktoś tu jest hardkorem, albo zmutowaną wielgachną cebulą, albo najpewniej i jednym i drugim...

Obrazek


---edit---
Te terabajty darmowych danych w Play nigdy się chyba nie skończą. Już myślałem pod koniec kwietnia, że to właśnie koniec, a tu kolejny babol w systemach i to jaki!
Ostatnio zmieniony 03 maja 2019, 00:11 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1070923  autor: jarekt
 03 maja 2019, 11:33
@marcin19883,
Po pierwsze: to są statystyki ("Statystyki dla nerdów"), a nie poradnik jak coś zrobić. Jak Telepolis podaje po jakimś okresie statystyki MNP, to nikt nie mówi: "tylko się chwalą, zamiast napisać jak się przenosi numer". Ale możesz być pierwszy.

Po drugie: jeśli Cię one nie zainteresowały i/lub ich nie zrozumiałeś, to pewnie nie jesteś nerdem. Nie musisz nim być. Takie informacje nie są dla każdego. Możliwe, że dla nikogo (tutaj). Ich przydatność też jest różna dla różnych osób. Możliwe, że zmarnowałem tylko czas poświęcając go na napisanie tamtego posta. I jeszcze nic z tego nie mam.

Po trzecie: masz całą gamę informacji:
- w jakich taryfach to było możliwe (w "Play/RBM", czyli bez wyszczególnienia, czyli że w różnych, albo we wszystkich);
- masz podaną nazwę promocji ("Darmowy Internet") i wpis w odpowiednim (tym) wątku;
- masz podany okres w jakim się to odbyło ("30 dni (cały kwiecień)");
- masz podane ilości dzienne transferu w GB zarówno dla pobierania jak i wysyłania oraz sumę za cały miesiąc ("6800 GB") przeliczoną nawet na TeraBajty ("niecałe 7 TB");
- masz to nawet przeliczone na ilość darmowych pakietów 10GB z promocji DI ("680").

Po czwarte: promocja DI się skończyła, więc nie ma o czym na razie pisać, chyba że np. o statystykach...

Po piąte: ...i z tego powodu wątków na Telepolis nie zamykamy.

Po szóste i ostatnie: jeśli postów jakiegoś użytkownika się nie lubi (powody nieistotne), albo samego użytkownika, to można go dać do ignorowanych i jego postów nie widzieć. Można wtedy wreszcie zasypiać w spokoju.


PS. Bonusowe "po siódme": chwalić to ja się dopiero mogę zacząć, ale wtedy systemy, wszystkie systemy, czy to informatyczne czy biologiczne, łącznie z systemami nerwowymi czytających, zostaną rozwalone.
  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7