DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
 #1131153  autor: kazik20
 11 maja 2022, 22:01
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... b9c7f7722a

Nowa, zmieniona promocja za wyrażenie zgody marketingowej - Bonus w postaci:

-> nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMSów oraz 2,5GB za 0zł na 5dni (dalej: „Bonus”) – w przypadku Abonentów taryfy „Zawsze bez limitu”

-> 5 zł na konto główne klienta - w przypadku Abonentów taryf innych niż „Zawsze bez limitu”.

Aby otrzymać trzeba słać SMS o treści TAK pod bezpłatny numer 80290 i spełnić dodatkowe warunki Regulaminu.

P.S.
Przyznam, że ja wolałem starą wersję z Nolimit+3GB na 7dni. Teraz tylko sie we FREE dostanie 5zł, ale w sumie można za to chyba wykupić elastyczny NET 5GB :)
Czy zmiana tej promki nie oznacza coraz śmielszego wkraczania nowych taryf i być może zapowiedź powolnego wykańczania FREE?
 #1131155  autor: Karlos20
 11 maja 2022, 23:09
Dobra zmiana, niektóre osoby wyrażając zgodę marketingową mogły sobie nawet nieświadomie zmigrować ze starej na nową wersję NL z MMSami +GB (szczególnie z opcji cyklicznej na jednorazową). Teraz pakiety NL + GB będą nienaruszone, a na koncie będzie 5 zł więcej.
Czy zmiana tej promki nie oznacza coraz śmielszego wkraczania nowych taryf i być może zapowiedź powolnego wykańczania FREE?
Wątpię. To na 100% odwrócenie uwagi od 5-złotowej daniny za brak aktywności. Kwota darmowego doładowania jednorazowego jest jednoznaczna.
Ciekawe: kto już za zgody otrzymał NL z MMS + 3 GB na 7 dni, po ponownym wysłaniu SMSa możemy dostać darmowe doładowanie. Kwota zasilenia nie uprawnia do otrzymania bonusu w OFNK.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1131418  autor: biala1991
 21 maja 2022, 10:37
Orange wie, że to 5zł wróci do nich w opłacie za brak aktywności :D

Ciekawie brzmi info na stronie Orange:
"Zgoda obejmuje wszystkie numery telefonów, z których korzystasz w Orange oraz takie, które podasz nam w przyszłości"

Wynika z niego, że wyrażając zgodę na jednym numerze automatycznie zostają aktywowane zgody na wszystkich pozostałych numerach, które mamy w Orange a ta informacja nie ma żadnego poparcia w regulaminie. Wg mnie to jest jakieś nadużycie Orange, w innych sieciach zgody marketingowe działają niezależnie na każdym numerze, na jednym mogę włączyć zgodę za co otrzymam rabat do abonamentu albo doładowanie 5zł a na innym, bez wyrażonej zgody zapłacę wyższy rachunek/nie dostanę bonusu. Orange (jak zwykle w trosce o klienta, żeby nie musiał się fatygować :D ) po włączeniu zgody na jednym numerze z automatu uruchamia je na wszystkich o czym łaskawie informuje zwykłym opisem na stronie. W regulaminie nic takiego nie ma, bo info na stronie w każdej chwili może zniknąć a zapis w regulaminie byłby dowodem na ich bezprawne moim zdaniem działanie
 #1131426  autor: Karlos20
 21 maja 2022, 14:33
Zgody działają niezależnie na danym numerze. Osobne zgody są też w apce MO.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1131430  autor: biala1991
 21 maja 2022, 17:44
U mnie się to nie potwierdza, na wszystkich numerach w MO miałam część zgód wyłączonych a kilka wcale nie ustawionych, zaznaczyłam na jednym numerze wszystkie zgody na nie i kiedy weszłam na pozostałe numery to okazało się, że zgody zostały zmienione tak jak je ustawiłam na pierwszym numerze. Orange hurtem ustawił mi zgody wg schematu z pierwszego numeru, czyli działa to dokładnie tak jak opisali na stronie, pytanie czy to jest zgodne z prawem?
 #1131476  autor: biala1991
 22 maja 2022, 15:18
W starym MO można było mieć osobne konto dla każdego numeru, w nowym czy chcesz czy nie podpinają ci wszystkie numery jakie posiadasz i moim zdaniem ustawianie hurtem zgód jest tego konsekwencją. Włączenie zgody na jednym numerze skutkuje wyrażeniem zgody na wszystkich pozostałych a klient nie jest tego świadomy, po wysłaniu smsa TAK dostaje zwrotkę:

"Informujemy, ze wyrazona zgode mozesz bezplatnie zmienic w salonie Orange lub przez kontakt z Biurem Obslugi Klienta pod *100 (oplata zgodna z cennikiem Twojej oferty)."

Brak jakiejkolwiek informacji, że zgoda obowiązuje nie tylko na numerze, z którego wysłano smsa ale na wszystkich innych, w regulaminie promocji też nie ma o tym ani słowa.
Tak jak pisałam, u mnie wyłączenie w MO kilku zgód na jednym numerze wyłączyło te same zgody na innych więc włączenie pewnie działa tak samo. Jedyna indywidualizacja na jaką Orange pozwala to zgoda na udostępnianie numerów w ogólnokrajowym spisie i tam są wymienione wszystkie numery z konta, które można zaznaczać wybiórczo... choć naprawdę to jest też ustawiane hurtem. Gdyby zgody działały niezależnie na każdym numerze to wchodząc na nr 1 powinnam mieć możliwość udostępnienia w spisie tylko numeru 1 i żadnego więcej a tymczasem mogę wyrazić zgodę na udostępnienie w spisie wszystkich numerów (albo np. wszystkich innych poza numerem 1, na którym aktualnie jestem :D ), wtedy nie muszę już przechodzić na inne numery, żeby je udostępnić. Hurtowe zgody wg Orange to pewnie udogodnienie ale jeśli odbiera mi to możliwość indywidualnego ustawienia zgód marketingowych na poszczególnych numerach to dla mnie jest to poważna wada granicząca z naruszeniem prawa.


Edit.
Zniknął post @kazik20, na który odpowiadałam :)
 #1131477  autor: kazik20
 22 maja 2022, 15:23
Zgody to dość ryzykowana operacja, bo i bez tego telefon zasypywany jest spamem. Co dopiero będzie jak się zgodzimy.
Mi to akurat "rybka" bo bardziej tylko do Neta używam, ale już rodzinie nie włączam dla świętego spokoju.

Stary MO ma niezależnie zgody dla każdego numeru. Aktualnie z nowym regulaminem też to tak działa. Ciekawe tylko jak to się ma do stanu faktycznego, bo na niektóre moje numery idzie mnóstwo nieodebranych połączeń na miesiąc. Sms-y reklamowe też się zdarzają. A numery podawane były jedynie bankowi, doładowaniom Orange, allegro, InPostowi i prywatnym znajomym.
 #1131479  autor: biala1991
 22 maja 2022, 15:52
Ryzykowna sprawa to jest w Orange :D mam kilka numerów szufladowych więc wyrażona na nich zgoda na nie byłaby kłopotem, tymczasem jeśli Orange stosuje odpowiedzialność zbiorową to spam zaleje nr, którego używam. Najbardziej problematyczne dla mnie jest to, że Orange o tym jasno nie informuje
 #1132519  autor: biala1991
 16 cze 2022, 13:08
@vkjcsakjvcjk
Bonus bonusem co nie zmienia faktu, że zgody ustawiane są hurtowo i jeśli wyślesz smsa z jednego numeru to jest to równoznaczne z aktywacją zgód na wszystkich pozostałych numerach o czym Orange w wiadomości zwrotnej nie informuje, zobaczymy to w aplikacji dopiero za jakiś czas (o ile posiadamy zarejestrowane MO)
 #1132523  autor: iphoneski
 16 cze 2022, 13:22
@nowlasnie
Nowy numer dla ciebie nie oznacza nowego numeru ogólnie. Numery są przechodzone i te telefony mogą wynikać z tego, że ktoś ten numer już miał i wyraził milion zgód. Tak samo czasem do ludzi dzwonią windykatorzy, żeby spłacali długi, bo numer należał do jakiegoś dłużnika, potem trafił do kogoś innego a windykator o tym nie wie. Ja swój mam już 15 lat i mało kiedy ktoś do mnie dzwoni, a zgody mam aktywne, a na numerach kupowanych na miesiąc w różnych sieciach telefony po kilka razy w tygodniu, bez udzielonych zgód. Właściwie od jakiegoś czasu nikt już nie dzwoni, bo pobrałem Orange Telefon i wszystkie reklamy są automatycznie blokowane.
 #1133122  autor: kazik20
 30 cze 2022, 16:53
Do zestawu bonusów za zgody dochodzi darmowy "5G pass"
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 5093d66f88

Jednak dziwne trochę te nowe zasady bonusów za zgody. Nie przyszło żadne potwierdzenie, że bonus należny, bądź nienależny. A zawsze takowe przychodziło np. "nie spełniasz warunków promocji. Już raz otrzymałeś bonus" czy coś podobnie brzmiącego. Nie dostałem ani 5zł, ani 5Gpass (mam włączonego klasycznie starą promką na jednym z numerów, ale to nie zwalnia z komunikatu od operatora, że bonusa nie dostanę.
Coś zmienili chyba zasady tych promocji, bo kiedyś po dłuższej przerwie (sporo tygodni po wycofaniu zgód), można było dostać starego bonusa Nolimit na 7dni po raz kolejny przy ponownej zgodzie. Teraz albo ten okres jest dużo dłuższy albo dożywotnio nic nie dostaniemy ponownie.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2022, 17:33 przez kazik20, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1133125  autor: marcin19883
 30 cze 2022, 17:28
macqmacq pisze:
30 cze 2022, 17:11
kazik20 - 5Gpass możesz za darmo aktywować do końca dzisiejszego dnia, najlepiej po zalogowaniu na www :smt004
hehe mi od wczoraj www nie działa. Coś popsuli lub specjalnie to zrobili. :( smsami przedłużyłem sobie konto i 5G Pass.
 #1135167  autor: kazik20
 23 sie 2022, 23:21
Nie zauważyłem, ale od 4 lipca zmienili zasady i teraz dają NL na 10dni dla taryfy "zawsze bez limitu" i 10zł dla innych taryf.
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... b9c7f7722a

Szkoda trochę bo skorzystałem na wszystkich swoich kartach gdy było jeszcze tylko 5zł gratis. :( Luka systemowa która pozwalała dawniej po wielu tygodniach ponownie to aktywować została załatana. :( Orange ogarnia oferte jak nigdy. Wzięli się już za wszystko co pozwalało żyć sobie wygodnie z telefonem/netem mobilnym.
 #1137572  autor: kazik20
 28 paź 2022, 08:22
Ktoś umie dokładnie stwierdzić czy aby dostać ten bonus za zgody na nowym starterze to trzeba minimum raz się doładować lub przedłużyć środki czy wystarczy poczekać do ostatniego dnia ważności? Niby po rejestracji *124*# podawał 33 ważności, a tyle jest w regulaminie. Pytanie jak to wygląda w praktyce?
 #1137573  autor: Karlos20
 28 paź 2022, 08:46
kazik20: polecam się doładować lub odpłatnie (za 3 zł z kwoty startowej dorzucamy 7 dni okresu aktywnego) przedłużyć ważność konta.
Starter ma 31-dniową ważność konta, a 10 zł za zgody otrzymamy w 33 dniu po aktywacji startera, więc bez okresu aktywnego bonusu nie dostaniemy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137600  autor: kazik20
 28 paź 2022, 18:48
No ja pisze jak u mnie było czyli 33dni ważne środki po kodzie *124*#
A jaki jest USSD do sprawdzenia stażu w sieci albo inny darmowy sposób? Chodzi o to by było narazie za darmo, potem środki startowe+zgody pójdą na przedłużki, a potem bonus za MO i następnie dopiero jakieś doładowania ewentualne.
 #1137601  autor: Karlos20
 28 paź 2022, 18:58
kazik20: poprawna ilość dni ważności środków pokazuje Mój Orange albo komunikaty SMS np. po doładowaniu konta czy odpłatnym przedłużaniu ważności konta. Pod kodem *124*# zawsze pokazuje o 1 dzień więcej (ostatni dzień ważności konta podają jako, że konto jest ważne 1 dzień). Uważaj na ten fakt, w przeciwnym wypadku ten 1 dzień spowoduje wejście w okres pasywny - czyli utratę niewykorzystanych środków w przypadku braku przedłużenia ważności konta.

Nie ma obecnie opcji sprawdzenia stażu w sieci. Pozostaje wysyłanie TAK na 80290, wówczas zwrócą odpowiedź, że masz za krótki staż, albo przyjdzie SMS o przyznaniu 10 zł na Konto Główne (gdy osiągniesz te 33 dni).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥