DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #988737  autor: MrRoger
 13 kwie 2018, 16:35
Jak w routerze B315 sprawdzić z jakim BTS'em się łączy?

Niestety ltewatch_h nie wyświetla info o nadajniku - jedynie siła, RSSI itd...
Jakaś ukryta strona, kod na stronie który poda mi CID, eNB?
Muszę to wiedzieć by dobrać odpowiednią antenę (800/1800/2100)

Menu Ustawienia --> System --> Ino. o urządzeniu:

Nazwa urządzenia: B315s-22
IMEI:
IMSI:
Mój numer: Nieznane
Wersja sprzętu modemu: WL1B310FM01
Wersja oprogramowania modemu: 21.323.03.00.1185
Wersja interfejsu www: 17.100.09.00.03
Adres MAC LAN:
Adres IP WAN:

Wiem, że huawei E3372 miał ukryte strony, wystarczyło wpisać w pasku adresu odpowiedni adres, lub zainstalować do Firefoxa plugin GrassMonkey i odpowiedni skrypt by jednym kliknięciem wyciągnąć z niego te dane.

Widocznie modem te dane zbiera, tylko UI (interfejs ich nie wyświetla) — czy dla B315 widział ktoś sposoby jak wyżej lub podobne?

Czy jest sposób wymuszenia połączenia z konkretnym BTS'em?

LTEWatch_h pokazuje:
Obrazek

Pozdrawiam
 #988766  autor: MrRoger
 13 kwie 2018, 19:09
Dzięki Marcin, ale to wiem :-)

Zależy mi na jakimś sofcie, który pozwoli mi sprawdzić z czym się łącze.
Bo metodą zmień na 800MHz/1800/2100/2600, sprawdzić rano, wieczorem, nocą jakość sygnału, jeździć po okolicy by lokalizować na komórce nadajniki to średnio fajne rozwiązanie, szczególnie, że nie mam czasu na takie zabawy.
Router stoi u znajomych i zastanawiam się czy nie wgrać im jakiegoś niebrandowanego firmweare'u.

Orange bardzo się czepia jak ingeruje się w ich routery? Traci się gwarancję? Co jeszcze?
Nie wiem czy na firmę nie maja internetu, bo to stać ma gdzieś pod lasem ...

Pozdrawiam
 #989438  autor: sindikat
 18 kwie 2018, 10:31
Wgranie jakiegokolwiek innego softu równoznaczne jest z utratą gwarancji.

A jeśli już chcesz brać się za modyfikację przy tak wysokiej wartości oprogramowania to musisz wiedzieć, że router należy rozkręcić żeby zewrzeć odpowiednie piny na płycie głównej.

Wtedy sprzęt wejdzie w tryb pobierania i wgrasz, np. zmodyfikowany soft i WebUI z którego poziomu wymusisz każdą częstotliwość, podejrzysz parametry, ustawisz szerokość kanału WiFi na 40 MHz.