DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1135490  autor: mariomajor007
 01 wrz 2022, 21:08
Cześć.
Szukam routera może być używka z agregacją pasm LTE. bo zwykłe routery i smartfony nie radzą sobie z stabilnym łączem internetowym i szybkością uplajdu które jest mi potrzebne do robienia transmisji live w plenerze, rzadko w budynkach.

- możliwość podłączenia anteny zewnętrznej do wzmocnienia zasięgu.

Transmisje wykonuję przeważnie w miejscowości Suchowola kod pocztowy 16-150.
W orange i t-mobile to max 3 kreski LTE w xiaomi note 7 (są momenty i godziny popołudniowe że zrywa połączenie).
Planuje przejść na Lycemobile, mają tanią ofertę na Internet około 30gb miesięcznie i niby zasięg plusa.

Może coś doradzicie, ale myślę że router z zewnętrzną anteną będzie najlepszym sposobem niż drogi smartfon którego nie zawsze mogę zostawić w pobliżu nadawania transmisji.
 #1135509  autor: maniek357
 02 wrz 2022, 09:34
W LTE nie ma agregacji uploadu, więc taki router zbyt wiele Ci nie da. Potrzebujesz routera z możliwością wymuszania pasm LTE. W Plusie pasmo LTE 1800 powinno dać dobry upload. W T-Mobile/Orange pasma LTE 2100 i LTE 2600. Playa nie ma w Suchowoli. Oczywiście wszystko do weryfikacji na miejscu, bo to tylko sieć mobilna i różnie może być. Co do konkretnego modelu routera, to nie podpowiem, ale jest nawet tu na forum kilka tematów - wystarczy poszukać.

Agregacja uploadu jest dostępna w 5G. Wg mapki Plusa w Suchowoli 5G jest dostępne. Ale to już inna półka cenowa urządzeń.