Strona 1 z 1

Netgear AirCard 785S

Post:23 maja 2022, 12:25
autor: aster
Ostatnio otrzymałem taki sprzęt od rodziny powracającej z innego kraju i zastanawiam się czy warto go zatrzymać czy oddać do utylizacji?

Czy jest on nadal w miarę nowoczesny czy to już złom? Czy obsługuje on najważniejsze częstotliwości naszych sieci?

Re: Netgear AirCard 785S

Post:23 maja 2022, 14:24
autor: iphoneski
Nowoczesny nie jest, ale złomem też bym tego nie nazwał. Nie obsługuje agregacji LTE, więc prędkości nie będą oszałamiające, ale te kilkanaście megabitów w dobrych warunkach powinien wyciągnąć. Sam mam coś podobnego z włożoną dodatkową kartą i używam w podróżach, w domu podczas awarii kabla albo do komputera gdy prowadzę jakieś szkolenie. Do takich zastosowań jestem zadowolony, bo wszystko działa płynnie, ale jako główne źródło internetu w domu nie chciałbym tego używać.

Re: Netgear AirCard 785S

Post:23 maja 2022, 16:38
autor: aster
Wielkie dzięki, zależy mi na okazyjnym korzystaniu głównie dla zwykłego przeglądania stron internetowych, ale stabilny streaming choćby dla jednej osoby by się przydał w razie czego.

Jak wygląda kwestia częstotliwości LTE w tym urządzeniu? Czy te urządzenie obsłużyłoby niektóre z naszych sieci lepiej od innych?

Re: Netgear AirCard 785S

Post:23 maja 2022, 17:55
autor: iphoneski
Według specyfikacji obsługuje wszystkie pasma LTE wykorzystywane w Polsce, więc nie będzie działał ani lepiej ani gorzej od podobnych mu urządzeń.