DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1128189  autor: Kosulta
 14 lut 2022, 09:12
Zastanawiam się czy brać je w ogóle pod uwagę skro wszystkie urządzania mam stare. Nie kupuję zwykle najnowszych gadżetów, a sam internet mam 100 Mb/s. Wiem, że to przyszłościowe i nowe urządzania będą już obsługiwać ten standard. Przy czym czy potrzebne skoro szybkość internet ma ułamek możliwości tego wifi 6???
 #1128213  autor: iphoneski
 14 lut 2022, 14:02
Szybkość internetu to jedno, ale tu też chodzi o lepszą jakość połączenia i poprawę sygnału dostarczanego do urządzeń. Z tym, że jeśli nie kupujesz nowych urządzeń, które będą potrafiły z tego korzystać nic ci to nie da.
 #1128233  autor: Kosulta
 15 lut 2022, 09:17
No właśnie, kiedyś pewnie będę kupował, ale nie wiem kiedy, a w najbliżyszm czasie nie planuję. Telefony zmieniam jak jakiś padać zaczyna, albo bateria już niedomaga, a nie żeby mieć najnowszy. Laptopy raczej przez kilka dobrych lat mam nadzieje posłużą jeszcze. Potem pewnie już będzie wifi 8 ;-).

Jedynie te ewentualne mniejsze zakłócenia w bloku byłby plusem, ale jak urządzenia nie obsługują to i tak nie pomoże.
 #1128256  autor: marcin19883
 15 lut 2022, 15:03
Wi-Fi 5(ac) czyli na 5GHz spokojnie da radę. Wi-Fi 6 niepotrzebnie. Routery drogie. Komputery, telefony tylko najnowsze to wspierają.
 #1128304  autor: Kosulta
 16 lut 2022, 14:53
Dzięki. To nie rozważam nawet 6.


Remington pisze:
15 lut 2022, 15:54
Wie ktoś czy WiFi6 podobnie jak 2,4 i 5GHz może wchodzić w konflikt z radarami lotniczymi i wymuszać konieczność zmiany kanału z tego powodu?
W sensie, że nie można go używać w samolocie? Ogólnie to niby trzeba wyłączać telefony i urządzania przy starcie, ale potem można korzystać z wewnętrznej sieci samolotu.
 #1128317  autor: Remington
 16 lut 2022, 16:10
Nie, na ziemi w zasięgu radarów lotniczych. Jest konflikt pewnych kanałów WiFi z nimi i standard to uwzględnia, tj. routery zmieniają kanał gdy wykryją radar. Mnie to niestety przeszkadzało w 2,4 GHz, bo zmieniały na zapchane przez sąsiadów kanały...