DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1127105  autor: Kosulta
 20 sty 2022, 16:02
Witam, muszę zmienić stary router w mieszkaniu 50m2 i się zastanawiam nad Archer C6, C80, A8, AX1500 strasznie dużo tego jest. Jeden mają jakiś Mesh inni nie. O tym też już spotkałam się z bardzo różnymi opiniami. Jedni polecają inni mówią, że to marketing tylko.

Pierwotnie chciałam C6 bo za 150 zł już są nawet. No, ale też różne opinie czytałam o nim.

W przyszłości docelowo ma trafić do domu 110m2 parterowego.

Poradzicie mi coś?
 #1127108  autor: marcin19883
 20 sty 2022, 17:22
Jak już chcesz coś kupić dla 110m2, to lepiej z systemem Mesh. Kupujesz 3 urządzenia. Jeden to router główny, reszta dodatkowe. Łączą się ze sobą i wzmacniają sygnał wifi. Oczywiście koszt 3 razy większy niż pojedyńczy router np. Archer c6. Musisz wybrać, czy chcesz mocny sygnał w całym domu lub iść po taniości i się wkurzać, że przez ścianę nie dochodzi wifi do innego pokoju. Mesh jest lepszy od repeaterów, bo nie rozłącza sygnału, tylko telefon sam przeskakuje niezauważalnie do następnego routera.
 #1127111  autor: f0ku5
 20 sty 2022, 19:47
Mam Archera AX23, z całego serca mogę polecić. To są routery do podstawowych zadań, ale spełniają swoją rolę.
 #1127454  autor: Kosulta
 28 sty 2022, 12:06
Na razie mam 50m2. Oglądałem te puszki Mesh. Na dany moment wydaje mi się, że nie ma sensu całego systemu. Nie wiem ile zejdzie mi z budowaniem i wykańczaniem domu. W obecnych czasach to nieprzewidywalne. Może też puszcze kable do gniazd w pokojach. Jeszcze tego nie wiem. 1 komp (mój) mam zawsze na kablu. Także więcej gniazd LAN też się przydać może. Puszki mają po 2 (te tanie). No pewnie są tam też inne.

Spotkałem się z opinią, że Mesh jest taką nazwą marketingową z TP-Link, a to kwestia niby konfiguracji, ale no nie znam się.

C6 - czytałem opinię i w sumie chciałem go wziąć. Większość ludzi chwali, ale są i tacy, co strasznie krytykują ten model.

AX1500, AX23 1800 mają Mash

Chciałem kupić C80, przyznam, że zwracałem też uwagę na wygląd. Tylko ten zaś nie ma tego Mesh.

Chociaż one mają jakieś OneMesh nie wiem czy to się czymś różni.
Znajomi mają 1 router w domu 100m2 i im bez problemu cały pokrywa i na ogródku nawet. No a jednak jakby trzeba było drugie urządzenie to ten Mesh może się przydać.
 #1128048  autor: Kosulta
 10 lut 2022, 15:35
Który model wybrać:
C6
A8
C80
??
Niby A8 i C80 nie ma Mesh (według opsisów Media Expert), a na stronie tplink jest napisane, że wspierają OneMesh, ale nie wiem jak to dokładnie działa.

Na dany moment mam przesył 100MB download i 100 MB upload. Więc to chyba nie ma żadnej różnicy. Może któryś jest lepszy pod względem zasięgu?

Chyba, że ten AX1500 jest zauważalnie lepszy od tych wymienionych?

BTW
strasznie uciążliwy jest ten wymóg oczekiwania na akceptację postu. Normalnie to bym to dopisał do tego poprzedniego po prostu go edytując.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 16:12 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: mod się zlitował i dopisał za Ciebie