DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1121363  autor: rafmik
 04 wrz 2021, 15:01
Hej :)

Jakie kable najlepiej poprowadzić do anteny zewnętrznej dla 4G i w przyszłości 5G?

Chodzi mi o kable od miejsca gdzie będzie stał router do miejsca gdzie będzie antena (barierka na balkonie). Jestem przed remontem, więc mogę wszystko bez stresu położyć.

Jakie kable najlepiej pociągnąć? Będzie potrzebne ok 15 metrów kabla. Wiem, że na pewno muszą to być x2 kabel antenowy i 1x kabel Ethernet. Ale jakie konkretnie polecacie? Chodzi o opór itd. Czytałem, że kable antenowe przy takiej długości i pracy z LTE wymagają niskich oporów. Typu kable LMR400?
A jak wygląda sprawa kabla Ethernet którym szło by zasilanie i data?

Na ten moment nie wiem z jakiego operatora będę korzystał, nie wiem jaki będzie modem/router/antena.