DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1115451  autor: pablo945
 24 kwie 2021, 19:33
Witajcie
Chciałbym się doradzić jaki sprzęt wybrać do mojej okolicy: GPS: 49.797481 22.759062 ⇔ 49º47'50.93'' N 22º45'32.62'' E
Do 4 nadajników z Plusa mam tak +-3km
Korzystam z Plusha, karta jest w modemie Huawei E3272, który jest wpięty do routera DWR-116, urządzenia stoją na parapecie, gdyż tam mam jako tako w porządku transfery poza godzinami szczytu od 7-20Mb/s natomiast w godzinach szczytu w jakości 360p nie da się nic pooglądać bo zacina.
Dodatkowo robiłem testy w domu to przeskakuje mi na inne nadajniki ale prędkości są o wiele niższe. Sygnał w tel to -95 do -100 dBm, w modemie -75 do -80 dBm tylko na parapecie, w centrum mieszkania gorzej, dodam że mieszkam w bloku na parterze, grube ściany i te sprawy zabudowania dookoła.
Sprawdzałem w internecie opinie na temat routera Huawei B818 Prime, wygląda dosyć obiecująco.
Najważniejsze pytanie brzmi czy lepszy sprzęt poprawił by jakość odbieranego sygnału LTE? Jeśli tak to jaki mogli byście mi zapronować?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
 #1130983  autor: atlantydas
 06 maja 2022, 01:15
obecnie korzystam z LTE+ playa na e3372. Na laptopie odpalam hotspota na 2 telefony w domu, jak mi jest potrzebny net. Myslałem o kupnie routera, bo to troche meczace za kazdym razem stawiac hotspot i do tego komputer musi byc cały czas wlaczony

Dlatego mysle o kupnie budzetowego routera, moze byc uzywka. Cena jest tu wyznacznikiem. fajnie jesli mogłbym postawic na nim VPNa
Jaki kupic, co polecacie na forum? Czy moze jednak dac sobie spokój, bo nie długo bedzie 5G a do tego czasu jechac z hotspota na lapku?

myslalem o uzywce HUAWAI B315s-22 ale czytam teraz ze to złom i chyba nie ma agregacji pasm

pozdrawiam